Announcement

Collapse
No announcement yet.

Turbo pećnica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Turbo pećnica

    Valja li ovo uzeti?
    Meni ovo izgleda predobro i razmišljam da si kupim.

    Zanima me vaše mišljenje o ovome, pogledajte i video na stranici.

    http://www.topshop.com.hr/pecnica-76744 ... rp=5&pcs=2

    ili ova:

    http://www.topshop.com.hr/digitalna_pec ... p=10&pcs=2

    To je odmah nesto ko tipa mikrovalna, moze se pregrijavati, jel tako?

  • #2
    Re: Turbo pećnica

    Imala mi susida i poklonila vrlo brzo, razlog kaže da je premala, nemože ništa u nju stavit.
    Ako meso spremaš izrezano na fete onda nebi treba bit problem, ali peč kokoš veću ili nešto slično je nemoguća misija. Prije kupnje nađi takvi u dučanu i vidi dimenzije, ipak si sada na masi a porcije neće biti male
    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

    Comment


    • #3
      Re: Turbo pećnica

      Originally posted by sthooligan
      Prije kupnje nađi takvi u dučanu i vidi dimenzije, ipak si sada na masi a porcije neće biti male
      Hehe, baš to... ma hajde glavno da stane unutra 500g piletine i 200-300g riže
      E sad meni netreba za nešto veliko spremati, necu ziher kokoš peć unutra,
      pa može se i kokoš, raskomadaš je

      Comment


      • #4
        Re: Turbo pećnica

        Evo ako nekog zanima, izgoooglo sam...
        Ja ju kupujem, meni to eventualno treba za mene i curu, ništa više posebno...

        Bok svima!!!

        Pratim malo ove vaše postove i odlučila sam se ipak javiti...
        To što netko puno zna o pećnici ne smatram sumnjivim jer tko god da ju koristi (na pravi način) zna puno o njoj jer nije ju teško koristiti. Upute su veoma jasno napisane i mnogo recepata se dobiva u kompletu s njom a svaki se recept može lako prilagoditi potrebama.
        Mi smo ju nedavno kupili i svi su bili oduševljeni kada smo prvi puta servirali piletinu i krumpire pečene u njoj. (Piletina s krumpirima nije uključena u recepte ali lako smo zaključili prema uputama koliko vremena treba piliću da se speče i da krumpiri moraju biti fino i tanko narezani da bi se dobro spekli i zaista su bili ukusni! A tek patlidžani! mmm...). I Meso je bilo tako sočno da smo svak prst polizali sedam puta da bi bili sigurni da nije ostalo ništa na njima smile-

        Turbo Pečnica nije smeće, iako ima uvijek ljudi koji će ostati vjeri tradicionalnim načinima kuhanja i uvijek će sumnjičavo gledati na sve novotarije koje se pojavljuju na tržištu.
        Netko tko nikada nije bio u kuhinji neka ne misli da je ovo čudotvorna stvar koja sama reže namirnice odlučuje kada su spečene i servira ih na tanjur to je pomagalo kao i svako drugo. I mikrovalna nekada je bila novitet i mnogi su ljudi sumnjali da je to dobra stvar a sada ju već ima svako kućanstvo.
        Ne tvrdim da je Turbopećnica najbolja na svijetu i neće drastično smanjiti vrijeme pečenja. Niti u snu nemojte pomišljati da će u roku od 5 minuta spraviti meso i krumpire, ono što prodavači smatraju pod "drastično" smanjivanje vremena jeste u tome da nema više zagrijavanja prećnice prije pečenja (iako čak i turbo pećnica kod nekih recepata to zahtijeva) ili dugog odmrzavanja hrane prije nego li ju stavimo u pećnicu. Čak se napominje da i u njoj je dobro ponekada okretati hranu prilikom pećenja (ako se radi o većim komadima mesa).
        Ja sam osobno svaki puta eksperimentirala i sve je uvijek odlično ispalo! Hrana kao meso, perad i riba savršeno je pečeno sa svih strana i sočno i nema prskanja ulja po svuda i sve one masti koja curi sa svih strana... bljak... Točno se vidi kada je sve ispečeno pa ako i nije, vrijeme pečenja se još malčice produži i to je to...
        Osim toga mogu u njoj peći svašta kajganu, pizzu, kruh, kekse, pite ili kolače.
        Za juhe mi nije jasno zašto je to navedeno na reklami u top shopu, osobno nisam probala i nisam našla nigdje na internetu ništa o juhama.

        Inače moja jedina zamjerka je da se ipak ne može napraviti ručak za više od 4 osobe odjednom u njoj. Malena je (11 lit). Ali naravno amerikancima to odgovara jer kod njih rijetko koja obitelj je sastavljena od više članova. (Osim toga čitala sam da postoje i veći modeli, tj. modeli koji se mogu povećati kupnjom dodatnih djelova ili viših zdjela.)
        Uostalom, kada treba, opet postoji i roštilj, mikrovalna, obična pećnica... to što sam kupila Turbo Pećnicu ne znači da više nikada neću uključiti rol. smile)

        Osim toga, moram navesti i još jednu stvar koju sam primjetila, na donjoj rešetci meso se bolje peče i sočnije je. Na gornjoj se malo više osuši ali u uputama je i navedeno da se kad god to nije specificirano, obavezno koristi donja rešetka.

        Ako ste neodlučni postoje mnogi drugi forumi koji govore o trubopećnici dovoljno je googlati "flavorwave oven" i naći ćete komentara koliko želite o tome kako ju ljudi koriste i što valja na njoj a što ne (osim što su na engleskom, naravno).

        Evo ovdje tablice kuhanja (na engleskom) za puno raznih namirnica, pa možda nekome pomogne:
        http://www.torontoadvisors.com/flavorwa ... -book.html

        Pa-pa!
        i ovo:

        Dragi moji coolinarci...eto imao sam potrebu registrirati se posto sam kupio turbo pecnicu koja se reklamira u top-shopu.Iako na pocetku malo skeptican odlucio sam riskirati taj nivac i kupiti spomenutu pecnicu.
        A sada nekoliko rijeci o samoj pecnici: sto se tice svih navedenih podataka na sluzbenoj stranici za sada su tocni. Dakle pecnica manje trosi od obicne, ne koristi nikakve masnoce i moze se pec sto god pozelite. Nikad ukusnije povrce ni pomfri nisam jeo. Danas sam pekao smrznuti oslic bez glave,pomfri i tikvice...ma carolija.ni kapi ulja..prefino.mozda ce nekome to zvuciti kao subjektivan dojam ali ako netko voli masnu hranu onda to definitivno nije za njega... Jedina mana je ta da nije toliko velika da se moze napravit rucak za vise od tri osobe(mislim na kompletan rucak).ako se pece samo meso ili riba onda moze i za vise ljudi, ali ako je to jelo sa prilogom onda je za troje ljudi...sto se tice vremena pripreme definitivno je krace (ja sam pekao smrznutu ribu i krumpir 25 min). koliko vidim moze se peci i kolac ili neka pita ili pizza ali za to samo treba kupiti kalup ( onaj za par kuna od tvrde folije) ili neki drugi...ma super. sto se tice ciscenja ona je cista u 2 minute-maknete poklopac(koji nikad nije potrebno prat jer nema prskanja) staklenu posudu operete spuzvicom i detergentom-nema struganja jer nema zagorenog ulja.eto tko zeli jako ukusnu hranu samo sa vlastitim sokovima svakako bi mu to preporucio.toliko za sada, ako netko ima pitanja slobodno neka mi se javi na mail. pozdrav i sretno sa pecnicom

        Comment


        • #5
          Re: Turbo pećnica

          odlična je stvar, baba mi je to kupila prije godinu-dvije.
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #6
            Re: Turbo pećnica

            Eto naručio, uzeo odmah i nastavke za svu moguću hranu koji koštaju oko 170kn, pećnica je 810kn... Za 5 dana stiže na kućnu adresu Zbogom ulje, ufff K tome sve cu tak brzo skuhat i ispeć...

            Comment


            • #7
              Re: Turbo pećnica

              ako kuhar jurica kaze da je dobro mora biti dobro
              I live for the weekend, I live for hard styles, I live for hardstyle baby!!

              Comment


              • #8
                Re: Turbo pećnica

                Baš zadnjih tjedan dana dosta čitam po netu o ovoj stvari i dobra večina ljudi hvali tu turbo pećnicu.

                Jel koristi tko i da li ste zadovoljni?

                Comment

                Working...
                X