Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako spremate salate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako spremate salate

    Jeli problem ako stavim u zelenu salatu 2 velike žlice maslinovog ulja i 1 žlicu octa? Ili da ulje skroz izbacim i kaj još preporučate?

  • #2
    Re: Kako spremate salate

    Mozda je to previse ulja, po meni. Mozda nekom nije, za to ne znam... Ali sirce, tj. ocat bolje izbegavaj, nije zdravo, bolje koristi limunov sok, od kojeg imas visestruke koristi: vitamin C, ali ne samo to, jer limun alkalizuje organizam, sto ukratko znaci da ti jaca imunitet, ubrzava oporavak nakon vezbanja, itd, itd...
    Ja salatu jedem bez icega. Zvacem cele listove i uzivam u tome
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Kako spremate salate

      Jabučni ocat isto?
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Kako spremate salate

        Bajdvej, Vege, koja su po tebi top 5 povrća, ak' ti se da i u kratko napisati zašto?
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #5
          Re: Kako spremate salate

          Ma jeo sam par puta zelenu bez ičega, pa sam se skoro zagutio. Ono suho ko sam vrag. Jeino kaj mogu jesti bez ičeg je paradajz i paprika zelena.

          Comment


          • #6
            Re: Kako spremate salate

            ja sam za to da se u ishrani koristi ono sto mozes da pojedes bez razredjivanja, a da ti ne sprzi jezik i grlo. Ako nesto boli kad dotakne jezik, koji nam je priroda dala da bi prepoznali sta jedemo i da li je to dobro za nas, onda je bolje da ga ispljunemo i ne konzumiramo.
            Probaj da stavis kasiku sirceta u usta, pa ces hvatiti o cemu pricam. A stavi kasiku soka od limuna, bice malo kiselo, ali sve u svemu osvezavajuce i na kraju prijatno.
            Sirce, suprotno limunu, cini telo kiselijim. Kiselost ili alkalnost tela nema cesto veze sa konkretnim ukusom, vec sa reakcijom i promenom pH organizma koju odredjena namirnica prouzrokuje. Generalno, moderan covek je previse kiselog organizma i treba mu alkaliziranje.

            Izvinjavam se sad, ali moram da kazem da meso, mleko, jaja, beli hleb SA KVASCEM, kao i pomenuto sirce, stres, zagadjenje vazduha (CO2), antibiotici, itd. cine organizam vise kiselim. Kisela sredina najpre u crevima ubija korisne bakterije (one koje pijete s jogurtom), a to podstice nekontrolisan razvoj candida albicans gljivice koja takodje normalno zivi u nasem telu, ali kad podivlja onda imate smetnje s varenjem, los zadah iz usta, smanjen imnunitet, zene dobiju beli sekret, i sve u svemu razvija se odlicna sredina za jos gora oboljenja.

            Namirnice koje cine organizam alkalnim su pre svega sveze zeleno povrce, kratko bareno zeleno povrce, poput rastike, blitve, kelja, brokolija, prokelja, itd... Zatim limun, svo citrusno voce. Jogurt, iako je mlecni proizvod alkalizuje telo (zato se i preporucuje uz terapiju antibioticima, da obnovi crevnu floru). Relaksacija, odmor, dobro raspolozenje, takodje alkalizuju telo.

            Moj savet svima koji jedu meso i zivotinjske proizvode je da uz njih uvek jedu veliku porciju zelene salate, ili barenog zelenog povrca, sa puno limuna.

            NAJBOLJIH PET VRSTA POVRCA:

            1. RASTAN, rastika... Baren na pari ne duze od 1 minuta, preliveno limunom i kap dva maslinovog ulja
            2. BROKOLI - kuvan na siti način kao rastan
            3. KUPUS (nekuvan), ili PROKELJ, KELJ (kuvani kao rastika, opisano gore) - zbog indol 3 carbinola, za testosteron i odbranu od raka
            4. BUNDEVA ili šargarepa, ili bilo sta narandzasto, zbog provitamina A i vlakana, uvek uz malo ulja, radi bolje apsorpcije
            5. TESKO MI JE DA OVDE STANEM Povrce je nesto sto obozavam. Ali hajde da ubacimo i PARADAJZ, mada je to botanicki voce, ali u kuhinji se smatra povrcem. Problem je sto danas tesko mozes da jedes dobar paradajz, ukoliko ga sam ne gajis. Ovo djubre u prodavnicama ne racunam kao paradajz.
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: Kako spremate salate

              salate
              hm
              pripremam salatu na sljedeci nacin
              > operem je vodom
              > jedem
              nema soli nema zacina
              to je to ^^
              Originally posted by servantess
              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

              Comment


              • #8
                Re: Kako spremate salate

                Originally posted by vege
                ja sam za to da se u ishrani koristi ono sto mozes da pojedes bez razredjivanja, a da ti ne sprzi jezik i grlo. Ako nesto boli kad dotakne jezik, koji nam je priroda dala da bi prepoznali sta jedemo i da li je to dobro za nas, onda je bolje da ga ispljunemo i ne konzumiramo.
                Probaj da stavis kasiku sirceta u usta, pa ces hvatiti o cemu pricam. A stavi kasiku soka od limuna, bice malo kiselo, ali sve u svemu osvezavajuce i na kraju prijatno.
                Sirce, suprotno limunu, cini telo kiselijim. Kiselost ili alkalnost tela nema cesto veze sa konkretnim ukusom, vec sa reakcijom i promenom pH organizma koju odredjena namirnica prouzrokuje. Generalno, moderan covek je previse kiselog organizma i treba mu alkaliziranje.

                Izvinjavam se sad, ali moram da kazem da meso, mleko, jaja, beli hleb SA KVASCEM, kao i pomenuto sirce, stres, zagadjenje vazduha (CO2), antibiotici, itd. cine organizam vise kiselim. Kisela sredina najpre u crevima ubija korisne bakterije (one koje pijete s jogurtom), a to podstice nekontrolisan razvoj candida albicans gljivice koja takodje normalno zivi u nasem telu, ali kad podivlja onda imate smetnje s varenjem, los zadah iz usta, smanjen imnunitet, zene dobiju beli sekret, i sve u svemu razvija se odlicna sredina za jos gora oboljenja.

                Namirnice koje cine organizam alkalnim su pre svega sveze zeleno povrce, kratko bareno zeleno povrce, poput rastike, blitve, kelja, brokolija, prokelja, itd... Zatim limun, svo citrusno voce. Jogurt, iako je mlecni proizvod alkalizuje telo (zato se i preporucuje uz terapiju antibioticima, da obnovi crevnu floru). Relaksacija, odmor, dobro raspolozenje, takodje alkalizuju telo.

                Moj savet svima koji jedu meso i zivotinjske proizvode je da uz njih uvek jedu veliku porciju zelene salate, ili barenog zelenog povrca, sa puno limuna.

                NAJBOLJIH PET VRSTA POVRCA:

                1. RASTAN, rastika... Baren na pari ne duze od 1 minuta, preliveno limunom i kap dva maslinovog ulja
                2. BROKOLI - kuvan na siti način kao rastan
                3. KUPUS (nekuvan), ili PROKELJ, KELJ (kuvani kao rastika, opisano gore) - zbog indol 3 carbinola, za testosteron i odbranu od raka
                4. BUNDEVA ili šargarepa, ili bilo sta narandzasto, zbog provitamina A i vlakana, uvek uz malo ulja, radi bolje apsorpcije
                5. TESKO MI JE DA OVDE STANEM Povrce je nesto sto obozavam. Ali hajde da ubacimo i PARADAJZ, mada je to botanicki voce, ali u kuhinji se smatra povrcem. Problem je sto danas tesko mozes da jedes dobar paradajz, ukoliko ga sam ne gajis. Ovo djubre u prodavnicama ne racunam kao paradajz.
                S bratićem nonstop raspravljam da je paradajz voće.On mene uvjerava da nije,ja njega uvjeravam da je.
                A gde su noge?

                Comment


                • #9
                  Re: Kako spremate salate

                  meni ce uvijek ostati kavoda > povrce ^^
                  Originally posted by servantess
                  Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako spremate salate

                    Inače, ja naribam 100 g kelja i jednu mrkvu, stavim 2 žlice jabučnog octa i 1 žlicu vode, začin za salatu i malo Vegete, sve dobro izmiješam, onda narežem 1 paradajz i ubacim 5 jaja. Jako fino i kaj je najbitnije - napuni želudac. Bar na 2 sata!
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kako spremate salate

                      ja narezem 150 g piecih prsa na kockice,150-200 g graha,2-3 jusne zlice kukuruza,naribam zelja unutra i mrkve te stavim crnog ulja i malo jabucnog octa i papra

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kako spremate salate

                        vege: sto jabucni ocat nije dobar...negdje sam procitao da snizava GI. ako mozes samo objasnit tnq
                        Originally posted by Bilderčić
                        Originally posted by Dehydronator
                        sve do grama tjedno je natural
                        gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                        48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                        Comment

                        Working...
                        X