Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sjemenke bundeve i lana-help

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sjemenke bundeve i lana-help

    Ovako kupio sam si 2 vrećice sjemenki, jednu lana jednu sjemenki bundeve ( očišćene bez soli etc)
    Sada mene zanima kada to jesti i u kolikoj mjeri, moja mama jede lan zbog zglobova ujutro sa jogurtom i kaže da otkako to jede da ima manje problema.

    Dali je znači za mene npr. dobro da ujutro u bio-aktiv umješam čajnu kašikicu lana+sjemenki bundeve, to je navodno dobro što se tiće omega3.

    neznam o ovome puno, čito sam po forumu malo šta ima, pa eto ako netko ima kakav savjet tko to konzumira molim comment,.
    Neki gledaju na neke stvari koje su se dogodile i kažu "ZAŠTO", ja pak sanjam o stvarima koje nisu i kažem " ZAŠTO NE "

  • #2
    Re: Sjemenke bundeve i lana-help

    lan obavezno moraš da samelješ, ako želiš da iskoristiš iz njega sastojke. Nemoj više od kašičice dnevno.

    Semenke bundve MOJE OMILJENE!
    Preporučujem ti i njih da samelješ, jer žvakanjem teško da ćeš biti strpljv da sasvim sažvaćeš, a onda samo izađe na drugu stranu. Ja lično jedem semenke bundeve zbog proteina (25 g na 100 g semenki, kvalitet proteina jednak onom u belom mesu - amino acid score 136: http://nutritiondata.self.com/facts/...roducts/3066/2
    Istovrmeno 100 g ima 80 % dnevne potrebe za gvožđem i 50 % potrebnog cinka (za testosteron)
    Ima i 540 kalorija, ali se isplati

    Imam el. mlin za kafu koji koristim samo za mlevenje semenki. U njemu sameljem semenke bundeve u najfiniji prah, pa razmutim s malo vode i soka od limuna, plus so. Dobiješ tako odličan preliv, nešto poput majoneza
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Sjemenke bundeve i lana-help

      Dali ima neka hrana uz koju posebno idu, tipa ono " odrezak sa preljevom od bundevinih kostica i lmuna" :P :P

      dobar info tnx
      Neki gledaju na neke stvari koje su se dogodile i kažu "ZAŠTO", ja pak sanjam o stvarima koje nisu i kažem " ZAŠTO NE "

      Comment


      • #4
        Re: Sjemenke bundeve i lana-help

        odgovara ovo? nadam se da znaš engleski dovoljno za recepte
        Piletina pohovana sa bundevinim semenkama
        http://aspicyperspective.com/2010/09/moderation.html
        U principu se pileći file uvalja u brašno, pa u jaje, pa u sitno seckane bundevine semenke, pa se prži.
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #5
          Re: Sjemenke bundeve i lana-help

          Znam eng full,
          Hvala puno na odgovorima
          Neki gledaju na neke stvari koje su se dogodile i kažu "ZAŠTO", ja pak sanjam o stvarima koje nisu i kažem " ZAŠTO NE "

          Comment

          Working...
          X