Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mitovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mitovi

    http://www.bodybuilding.com/fun/ditch_p ... _carbs.htm
    Uz ovo na ovoj svjetskoj stranici i forumu se spominje da je cak cardio na taste mit kao i brzi UH u PWM i jos puno toga, ljudi na toj stranici i forumu imaju skroz drugacije rutine nego sto se spominju kod nas. Jesmo mi ovdje u tolikom zaostatku ili oni nemaju pojma?

  • #2
    Re: Mitovi

    jako zanimljivo
    “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

    Comment


    • #3
      Re: Mitovi

      Takodjer govore da je potrebno inzulin podgnit na nekih 15 mU/L i da je to dovoljno za protein synthesis a da to i sam whey moze tako podignit ili i whey i zobene. Mislim da smo jako zastarjeli i koristimo metode od prije 10 godina.

      Comment


      • #4
        Re: Mitovi

        Ja uzimam punu mjericu glukoze, to je oko 55-60g, mogao bi smanjit hm...
        “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

        Comment


        • #5
          Re: Mitovi

          Ovo za sintezu proteina je glupo, ugljikohidrati ni ne služe za to nego za punjenje glikogena u mišićima.. Nek netko komentira ovo za inzulin to me zanima baš.. A ovo treće možda i je točno al je isto kao i prvo, bez ugljikohidrata mišići ostaju prazni i dogadja se katabolizam mišića...

          Comment


          • #6
            Re: Mitovi

            O tome se stalno raspravlja, ovdje je još jedan zanimljiv članak od prije 6 godina
            http://www.t-nation.com/free_online_...utrition_myths
            Željezo mi je u krvi!

            Comment


            • #7
              Re: Mitovi

              Originally posted by mužjak
              O tome se stalno raspravlja, ovdje je još jedan zanimljiv članak od prije 6 godina
              http://www.t-nation.com/free_online_...utrition_myths
              Veoma zanimljiv članak. Ono stvarno ovi članci su totalna suprotnost skoro svemu???

              Comment


              • #8
                Re: Mitovi

                Originally posted by mužjak
                O tome se stalno raspravlja, ovdje je još jedan zanimljiv članak od prije 6 godina
                http://www.t-nation.com/free_online_...utrition_myths
                super članak, znači svaki put kad popijem shake odma nakon što spustim tegove 30% manje mi se absorbira, samo me zanima jesu oni uzeli u obzir vrijeme probavljanja wheya i glukoze ?
                “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                Comment


                • #9
                  Re: Mitovi

                  Originally posted by rxownz
                  Originally posted by mužjak
                  O tome se stalno raspravlja, ovdje je još jedan zanimljiv članak od prije 6 godina
                  http://www.t-nation.com/free_online_...utrition_myths
                  super članak, znači svaki put kad popijem shake odma nakon što spustim tegove 30% manje mi se absorbira, samo me zanima jesu oni uzeli u obzir vrijeme probavljanja wheya i glukoze ?
                  Zapravo se govori o sintezi, a ne apsorpciji. E sad, to je samo jedna studija, u znanstvenom svijetu to ne znači puno. Ali u svakom slučaju je da se zamisliš.
                  Željezo mi je u krvi!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Mitovi

                    Ocu rec da je to jedna od najvecih svjetskih stranica i forum i puno toga kako na stranici tako na forumu je kontradiktorno onome sta sam ode naucija. Tako i sad pisu da uopce nije vazan nutrition timing i izvor nutrijenata nego samo ukupni dnevni unos nutrijenata.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mitovi

                      Pada mi na pamet ona Jakšičeva - izgleda li netko dobro zbog toga što radi, ili unatoč tome što radi.
                      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Mitovi

                        ma samo suti i dizi uteg
                        u bodybuildingu nema shortcuta
                        potrudi se da svaki trening das 600% sebe i rast ces
                        sada uzeti 5g glukoze ili 55g glukoze
                        dignuti inzulin, ne dignuti inzulin
                        mislim da o tome se treba paziti samo ako ti je cilj izaci na binu
                        al eto ruku na srce... koliko je od vas tu spremno sada izaci na binu?
                        mislim da su ovo dosta glupe stvari za razglabat
                        istina... clanci su vise nego OK
                        al kad se na kraju podvuce crta > ispada da moras jesti sve i ne jesti nista
                        jer sve utjece/ne utjece na rast misica i sintezu bjelancevina
                        Originally posted by servantess
                        Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                        Comment


                        • #13
                          Re: Mitovi

                          Originally posted by Wolfey
                          http://www.bodybuilding.com/fun/ditch_post_workout_carbs.htm
                          Uz ovo na ovoj svjetskoj stranici i forumu se spominje da je cak cardio na taste mit kao i brzi UH u PWM i jos puno toga, ljudi na toj stranici i forumu imaju skroz drugacije rutine nego sto se spominju kod nas. Jesmo mi ovdje u tolikom zaostatku ili oni nemaju pojma?
                          Nisam čitao članak jer mi se neda sad
                          Rekao bih da smo mi u zaostatku, svi se drže neke šablone, rade se samo klasični split treninzi i misli se da se samo na taj način može nabildat. Powerlifting i osnovni liftovi su samo za gljupane i tko je vidio radit trening bez milijun izolacija. Glukoza je obavezna u pwmu buraz jer bez nje se nećeš nabildat i ostali izvori ugljikohidrata, posebno kompleksnijeg tipa ne dolaze u obzir jer neće tak brzo dignut inzulin i onda whey neće imat svoj turbo maksimalni učinak. Također, meso u pwmu, helou, pa meso je prespor protein i ući ćeš u katabolizam ako ne popiješ svoj šejkić s 30g wheya i 60g glukoze odmah 13 minuta poslije treninga. Također, kreatin etilester žnj, taurin, arginin, HMbeta i ostali turbo proizvodi su užasno bitni i moraš ih kupit sve ako se misliš nabildat, naravno sarkastičan sam. Ugl, ono šta oću reć, veliki dio bilderaša koji posjete forum se zanemaruju različitim glupostima i prate neke šablone bez imalo logičkog razmišljanja, dižu si kortizol ako slučajno ne odrade 18 serija bicepsa itd...
                          Na kraju, BB se može svesti na par rečenica kojih se treba držat da bi se konstantno napredovalo, ali ne, sve se mora zakomplicirat
                          Chill bro

                          Comment


                          • #14
                            Re: Mitovi

                            Originally posted by Soner
                            Originally posted by Wolfey
                            http://www.bodybuilding.com/fun/ditch_post_workout_carbs.htm
                            Uz ovo na ovoj svjetskoj stranici i forumu se spominje da je cak cardio na taste mit kao i brzi UH u PWM i jos puno toga, ljudi na toj stranici i forumu imaju skroz drugacije rutine nego sto se spominju kod nas. Jesmo mi ovdje u tolikom zaostatku ili oni nemaju pojma?
                            Nisam čitao članak jer mi se neda sad
                            Rekao bih da smo mi u zaostatku, svi se drže neke šablone, rade se samo klasični split treninzi i misli se da se samo na taj način može nabildat. Powerlifting i osnovni liftovi su samo za gljupane i tko je vidio radit trening bez milijun izolacija. Glukoza je obavezna u pwmu buraz jer bez nje se nećeš nabildat i ostali izvori ugljikohidrata, posebno kompleksnijeg tipa ne dolaze u obzir jer neće tak brzo dignut inzulin i onda whey neće imat svoj turbo maksimalni učinak. Također, meso u pwmu, helou, pa meso je prespor protein i ući ćeš u katabolizam ako ne popiješ svoj šejkić s 30g wheya i 60g glukoze odmah 13 minuta poslije treninga. Također, kreatin etilester žnj, taurin, arginin, HMbeta i ostali turbo proizvodi su užasno bitni i moraš ih kupit sve ako se misliš nabildat, naravno sarkastičan sam. Ugl, ono šta oću reć, veliki dio bilderaša koji posjete forum se zanemaruju različitim glupostima i prate neke šablone bez imalo logičkog razmišljanja, dižu si kortizol ako slučajno ne odrade 18 serija bicepsa itd...
                            Na kraju, BB se može svesti na par rečenica kojih se treba držat da bi se konstantno napredovalo, ali ne, sve se mora zakomplicirat
                            Koliko sam shvatio ti se ne držiš te neke "šablone"...ajde nas onda fino razuvjeri slikama da si postigao dobar izgled bez svih; glukoza, wheya ...mesa u pwm-u..itd

                            Mitovi su mitovi....realnost je realnost...svima je bliska
                            Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Mitovi

                              A cujes tako je i s mojim Vitargom za vrime treninga, al jbg par dana prova s Xtendom i jednostavno borilacki dio treninga aerobno anaerobni kao i trcanje pa utezi ne mogu tako dobro odradit kao s Vitargom dok za cisti anaerobni trening je ok.

                              Comment

                              Working...
                              X