Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

    evo, htio bih pitati 2 pitanja na koja sam našao desetke odgovora, ali ne znam čemu vjerovati. to me baš zanima jer mi utječe na vremenske razmake i količinu obroka pa ako neko od vas zna neka kaže

    1. koliko se maksimalno proteina(u gramima) smije unijeti u jednom obroku, da se svi iskoriste i ne spremaju u salo?

    2. koliko vremena treba proći između 2 obroka bogata proteinima s ciljem da se maksimizira učinak njihovog unošenja?

    hvala...

  • #2
    Re: Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

    Originally posted by aries89
    evo, htio bih pitati 2 pitanja na koja sam našao desetke odgovora, ali ne znam čemu vjerovati. to me baš zanima jer mi utječe na vremenske razmake i količinu obroka pa ako neko od vas zna neka kaže

    1. koliko se maksimalno proteina(u gramima) smije unijeti u jednom obroku, da se svi iskoriste i ne spremaju u salo?

    2. koliko vremena treba proći između 2 obroka bogata proteinima s ciljem da se maksimizira učinak njihovog unošenja?

    hvala...
    1. jedi do 30gr proteina
    2. jedi svaka 2,5-3 sata
    http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

    Comment


    • #3
      Re: Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

      to sam i mislio, tako i radim pa me samo zanimalo da potvrdim... hvala ti

      Comment


      • #4
        Re: Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

        15 do 30min whey i bijelanjci
        meso bijelo i crveno cirka 2,5 do 4 sata
        kazein i do 9 sati
        TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
        Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

        Comment


        • #5
          Re: Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

          Tih 30 grama se stalno spominje, ali bez nekih konkretnih izvora (ne mislim na članke koji samo prepisuju jedni od drugih). Ako netko zna za studije koje to potvrđuju molio bih ga da nam da link.
          Željezo mi je u krvi!

          Comment


          • #6
            Re: Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

            razmislimo malo jel to drzi vodu
            ako to drzi vodu tada recimo npr. zenska osoba od nekih cirka 50kg treba na dan unositi nekih 100g proteina da bi to bilo stadnardno dobivanje misicne mase
            a bilder od 100kg bi trebao unositi 200g proteina
            razlika je samo u 100g proteina ili ti 400kcal ,sto nemoze biti tocno nikako
            TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
            Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

            Comment


            • #7
              Re: Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

              kad netko pita koliko proteina da jedem u obroku, onda se odmah iz toga vidi da je početnik, a početnik se na 2g P/Kg jako dobro razvija, bilder od 100kg mišića 200gr P pojede u 3 obroka jer dobro znamo da se do 100kg mišića nemože doć prirodnim putem, a tada se ne gleda na količinu P nego se samo trpa
              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

              Comment


              • #8
                Re: Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

                Originally posted by mužjak
                Tih 30 grama se stalno spominje, ali bez nekih konkretnih izvora (ne mislim na članke koji samo prepisuju jedni od drugih). Ako netko zna za studije koje to potvrđuju molio bih ga da nam da link.
                spominje se i tu se već spominjalo ako se ne varam...tanko crijevo, whey, il šta već ubaciš u search i trebalo bi neš izbacit.

                naravno da nije isto pojest 30g proteina iz whey i iz mesa recimo il posnog, pogotovo zadnja dva možeš slobodno prekoračiti tu magičnu granicu apsorpcije od 30g p po satu.
                https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                Overload Strength team

                Comment


                • #9
                  Re: Vrijeme potrebno za apsorpciju proteina?

                  hahahha po satu
                  http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                  Comment

                  Working...
                  X