Announcement

Collapse
No announcement yet.

NWO supermarket

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NWO supermarket

    mnogo mi je bilo smešno, jer ja sam isti ovakav u supermarketima, tj bio sam, više ih ne posećujem
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

  • #2
    Re: NWO supermarket

    Treba uvijek malo obrati pažnju na ono što se kupuje al ova je previše zabijala...

    Comment


    • #3
      Re: NWO supermarket

      najbolje je kad si nakraju zapale
      btw ova mlađa nije losa :P

      Comment


      • #4
        Re: NWO supermarket

        Originally posted by vege
        mnogo mi je bilo smešno, jer ja sam isti ovakav u supermarketima, tj bio sam, više ih ne posećujem
        Da su bar previše zabrijale. GMO još nije toliko raširen u Hr i EU, ali sve više će biti prisutan, jer vrata se se otvrila prije par godina. Pritisak korporacija na EU je bio veliki, lobisti su napravili dobar posao.
        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

        Comment


        • #5
          Re: NWO supermarket

          A i to što kažeš...dosta sranja se danas nalazi na policama

          Comment


          • #6
            Re: NWO supermarket

            Originally posted by CroVk
            A i to što kažeš...dosta sranja se danas nalazi na policama
            samo kreni da čitaš po prodavnici koji je sastav proizvoda i naći ćeš sve što ona pominje... svi jedemo čokolade, a u svakoj od njih je sojin lecitin (GMO), onda high-fructose corn syrup imaš u Shweepsu ( u Coca coli je stari dobri šećer ), zatim u raznim keksima, itd. U svakom keksu i sladoledu imaš tonu biljne masti (margarin, transmasnoće - najgori vid masnoće), itd. itd.
            NWO je već u našim supermarketima i ove devojke su savršeno normalne, po meni nisu normalni oni koji bez dvoumljenja kupuju i jedu sve što ima šareno pakovanje u dobar ukus (od MSG-a, pravi ti rupe u mozgu, pa onda još manje razmišljaš...)
            A da ne pričam tek o kozmetici i hemikalijama tipa omekšivača za rublje, deterdženata sa fosfatima, itd... A tek fluor, koji trpaju u paste za zube i još te ubeđuju kako je zdrav (a služi za zaglupljivanje)....
            A nije mnogo teško hraniti se normalno: jedino pravilo je ne kupovati ništa što je zapakovano i ništa što ima više od 1 sastojka
            A što se tiče hemije: u DM-u ima veliki izbor Alnatura organskih šampona, sapuna, itd
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: NWO supermarket

              Mislim da ste previse zabrijali s tim provjeravanjem sadrzaja namirnica.

              Ok je paziti sto se jede i svakako bi preporucio uvijek jesti namirnice u svom izvornom obliku,sto manje preradjene, uvijek jesti raznovrsno, paziti na porijeklo hrane i sl.
              Ali......doslovno provjeravati svaku namirnicu?Koja je svrha toga?
              High fructose corn syrup?So what? Pa nece me ubiti...
              Na koji ce on nacin(ili bilo sto drugo od aditiva) negativno djelovati na moj organizam ako ga unesem svega nekoliko puta tjedno,uz brdo zdrave,nepreradjene hrane?
              Greska koju ljudi cesto rade je da previse paznje posvecuju sitnim stvarima,a one krupnije i bitnije ne vide.
              Ako si sve podredio zdravoj ishrani i opcenito zdravom nacinu zivota uz puno kretanja,povrca,voca i nepreradjenih namirnica, pojesti namirnicu koja sadrzi aspartam,HFCS,konzervanse, E-XXX,GMO i td.,u situaciji kada ona potpada u jedan mali segment prehrane je zadnja stvar u zivotu koja bi vas trebala opterecivati.

              Po meni,cure su ooooooopako zabrijale...kad bi ovako gledao isao bih si odmah skratiti muke.
              Nikada nisam bio za ekstreme - niti u jednom niti u drugom smjeru,pa mi je ovo malo (puno) wierd.
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • #8
                Re: NWO supermarket

                Ovaj film sigurno nije napravljen za vježbače ili bodybuldere, pogotovo za one koji jedu neprerađenu hranu već se tiče za većinu populacije koja ne jede zdravo niti se kreće itd itd itd.
                The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                Comment


                • #9
                  Re: NWO supermarket

                  Originally posted by dizajner
                  Ovaj film sigurno nije napravljen za vježbače ili bodybuldere, pogotovo za one koji jedu neprerađenu hranu već se tiče za većinu populacije koja ne jede zdravo niti se kreće itd itd itd.
                  Pa situacija je primjenjiva i na njih.Oni su extremi u drugu stranu - onu negativniju.
                  Ako netko u opcenitom ne mari za svoje zdravlje: jede gdje i kad stigne,sto god stigne, ne krece se niti ima namjeru ukljuciti ikakav vid tjelovjezbe u svoj dnevni plan, tada mu aditivi,konzervansi,GMO soja,HFCS i ini isto tako ne predstavljaju bitnu stvar u zivotu, jer su to stvari koje predstavljaju samo slag na torti,slamcicu u plastu sijena.

                  Vodjenje brige o tome, za takve individue bi bilo kao kada bi dijabeticar,pred kojeg se stavi tortu, maknuo slag,a pojeo ostatak torte i bio zadovoljan i ponosan sobom jer je on sada napravio veliku stvar.Dok je u stvarnosti "ni v rit ni mimo", i to sto je izostavio "slag" mu u zivotu nece predstavljati nista,te ce se najvjerovatnije srusiti i zavrsiti karijeru zbog torte koju je pojeo.Hocu reci da su takve stvari od marginalnog znacaja i tek kada se sve ostao dovede pod spagu,mogli bi se upitati sto je s HFCS-om,E-ovima i inima.No ima li smisla....
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment

                  Working...
                  X