Announcement

Collapse
No announcement yet.

marko2210-moja prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • marko2210-moja prehrana

    pozz svima
    moja prehrana varira ovisno kada mi je škola ujutro ili popodne,ali to više manje ovako izgleda
    imam 17 godina i baš sam zainteresiran i spreman za bilo kakav savijet i komentar koji bi mogao pomoci

    Ujutro škola:
    oko 7 pojedem zobene sa naribanom jabukom unutra-pa za jedno 20 minuta popijem jednu mjericu izolata iz sciteka-napomena poceo sam bit izolat nakon obroka ujutro prije 3 dana.

    10-11 h jedem sendvic-sastojci:integralni kruh,salata zelena,tuna,pileca prsa šunka
    ak ima viška jogurta u frižderu uzmem si u školu pa dam teti u kantini da spremi u hladnjak xd-obicno je onaj jogurt od 0,9 masnoce il ak se posreci pa ima za kupit u ducanu onaj od 0,1.
    dosta cesto kupujem one proteinske plocice umjesto ovog obroka pa u školi jedem,al odlucio sam presta jer ima dosta secera a živciram se prišticima-nemam ih tak jako al ono pizdim

    13-14 i 30 h-ručak-uvijek neki grah ili intergralna riža,kuhani krumpir,blitva tak neš,a od mesa piletina ili puretina,zna se i oslic nac na meniju al svakih tjedan do dva-piletina su najcešce oni pileci medaljoni,dinosauri od vindije al zna se file nac barem 1 do 2 puta tjedno,a puretina ono mljeveno nemasno meso.

    trening mi je najcesce oko 5 il 6, pa traje jedno 1 i pol,15 minuta gore dolje kako kad.
    1 vremena prije treninga pojedem ak je ostalno od ručka malo ili otvorim tunicu.

    nakon treninga popije izolat iz sciteka-jednu mjericu
    cim dodem doma jedem jaja tj. 5 bjelanjaka i 1 čitavo-dosada sam uvjek jeo jaja sa kečapom jer su mi tak jaja prefina al to cu izbacit.to je negdje oko 7 najkasnije 8.

    navecer oko 10,11 pojedem posni,zna se često dogodit da pomješam jogurt i posni pa mješam dok nebude ko sladoled,pa ubacim mjericu ili pola mjerice izolata,uvijek sam do sada uzeo žlicu meda zbog okusa ali izbacit cu do od sada.

    nezz kaj još to bi bilo to pijem 2 do 4 litre vode na dan,čak i više jer ne pratim kolko unosim,al znam da je više od 2.5

    ne mjerim kolko unosim bjelančevina ugljkohidrata,kalorija itd,jer sam stvarno prelijen...samo se trudim što više bjelančevina unosit

    nemam pojima u kojoj sam fazi,a prepostvljam da u fazi mase,ali imam malih problema za defkom niš strašno ali trebo bi malo prepazit...ps alergičan sam na kardio nikad ga ne radim niti nisam,vjerojatno ni ne planiram.

    eto napiso sam skoro knjigu hahah
    eto

  • #2
    Re: marko2210-moja prehrana

    Pozdrav!

    Originally posted by marko2210

    Ujutro škola:
    oko 7 pojedem zobene sa naribanom jabukom unutra-pa za jedno 20 minuta popijem jednu mjericu izolata iz sciteka-napomena poceo sam bit izolat nakon obroka ujutro prije 3 dana.
    Zašto ne ubaciš izolat sa zobenima?

    Originally posted by marko2210
    10-11 h jedem sendvic-sastojci:integralni kruh,salata zelena,tuna,pileca prsa šunka
    ak ima viška jogurta u frižderu uzmem si u školu pa dam teti u kantini da spremi u hladnjak xd-obicno je onaj jogurt od 0,9 masnoce il ak se posreci pa ima za kupit u ducanu onaj od 0,1.
    dosta cesto kupujem one proteinske plocice umjesto ovog obroka pa u školi jedem,al odlucio sam presta jer ima dosta secera a živciram se prišticima-nemam ih tak jako al ono pizdim
    Mislim da si nebi trebao priuštiti svaki dan jogurt od 0.9 % m.m, pij onaj od 0,1 % m.m ili nekad čokoladno mlijeko...Uglavnom mjenjaj.

    Originally posted by marko2210
    trening mi je najcesce oko 5 il 6, pa traje jedno 1 i pol,15 minuta gore dolje kako kad.
    1 vremena prije treninga pojedem ak je ostalno od ručka malo ili otvorim tunicu.
    Smanji trening na oko 1 sat, ali radi većim intezitetom.

    Originally posted by marko2210
    nakon treninga popije izolat iz sciteka-jednu mjericu
    Dodaj još glukozu. Znači : izolat + glukoza + VODA.

    Originally posted by marko2210
    navecer oko 10,11 pojedem posni,zna se često dogodit da pomješam jogurt i posni pa mješam dok nebude ko sladoled,pa ubacim mjericu ili pola mjerice izolata,uvijek sam do sada uzeo žlicu meda zbog okusa ali izbacit cu do od sada.
    Dodaj tome orašastih plodova (kikiriki u ljusci, bademi, orasi...)

    Originally posted by marko2210
    nezz kaj još to bi bilo to pijem 2 do 4 litre vode na dan,čak i više jer ne pratim kolko unosim,al znam da je više od 2.5
    To je ok.

    Originally posted by marko2210
    nemam pojima u kojoj sam fazi,a prepostvljam da u fazi mase,ali imam malih problema za defkom niš strašno ali trebo bi malo prepazit...ps alergičan sam na kardio nikad ga ne radim niti nisam,vjerojatno ni ne planiram.
    Sam si moraš odrediti cilj. Da li želiš masu ili definiciju, pa se držati ''pravila'' za odabrani cilj.
    ╭∩╮(︿)╭∩╮

    Comment


    • #3
      Re: marko2210-moja prehrana

      Ako si početnik, ovo je dosta solidan jelovnik, vidi se da čitaš forum

      ovako, sve što ti je Marko rekao stoji, samo bi još dodao da nakon treninga, nakon što popiješ PWM ti treba kruti obrok, P+UH (tu bi ti bilo najbolje piletina, puretina + krumpir, riža ili tjestenina, dodaš još povrća i eto ti )

      što se tiće onih medajnona, šta se to ne prži u ulju? da li nije jeftinije ti uzet pileća prsa sa kostima npr, to si očistiš, jeftinije i zdravije

      Comment

      Working...
      X