Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grgapm - prehrana i pitanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grgapm - prehrana i pitanja

    Dosta sam lurkao po forumu i citao sto se pise, pa je doslo vrijeme da malo i pitam.
    Pokusavam izbaciti mlijeko iz prehrane nakon sto sam procitao onaj ogroman topic, ispada da stvarno nikad nije dobro za piti. Vidim da su jaja jako popularna, odnosno bjelanjci, jer su odlican izvor proteina, no zar se nitko ne brine zbog kolicine natrija u tim jajima? Tko pojede 6 bjelanjaka za dorucak, unese daleko preko dnevno preporucene kolicine natrija, a tek je dorucak prosao.

    A sad na sam jelovnik. Visok sam 187cm, 84kg, imam 24 godine. Idem u teretanu zadnjih 6 mjeseci po tri puta tjedno, te dvaput tjedno igram nogomet po sat do sat i pol. Od tada sam smrsavio 4 kg, ali sam dosta misica dobio tako da sam masti izgubio vise od 4kg. Cilj mi je jos malo ojacati i skinuti mast (nije mi bitno ostane li mi masa ista, smanji li se ili naraste, samo da mast izgubim a ne izgubim misice). U zadnje vrijeme mi se cini da sam poceo stagnirati, pa sam odlucio bolje pripaziti na prehranu - ovo bi bilo otprilike sto sam slozio:

    7:30 80g zobene + 30g whey + voda, 100g posni sir

    12:00 rucak - gablec, uvijek odaberem najbolju varijantu od ponudenog - preferiram piletinu, puretinu i ribu, od priloga rizu, povrce i gljive, pokusavam izbjeci krumpir. Znam jesti i grah ili varivo, pa ako to jedem pojedem par snita kruha (ako mogu, izbjegavam bijeli kruh)

    15:00 150g posnog, ili ako mi nije posni pri ruci, 3dl nemasnog jogurta

    17:30 Sto je vec bilo kod kuce za rucak - u principu mama jako zdravo kuha - puno povrca, salata, juha i meso ili riba. Pojedem 2/3 kolicine koju bih pojeo da se radi o rucku.

    Ako taj dan nemam trening ili nogomet, onda
    20:30 200g posnog ili opet ostaci od rucka, ovaj put upola manje.
    Inace, trening i pwm 50g dekstroze + 30g whey

    23:00 200g posnog, 4dl jogurta ili 30g whey-a, ovisno o tome kako sam raspolozen i sto imam kod kuce.

    Nekoliko napomena i pitanja:
    1. Znam da bih navecer bilo idealno piti kazein, ali trenutacno ga nemam (ima li netko savjet gdje nabaviti?)
    2. Trebam li nakon treninga i pwm obaviti normalan obrok, tj racuna li se pwm kao obrok ili svejedno trebam nesto pojesti kad dodem doma oko 21:00?
    3. Ciljam na to da unesem oko 2000kcal na dan - je li to dobra brojka s obzirom na moj cilj (gubljenje masti primarni, dobivanje misica sekundarno)
    4. Sto se treninga tice, dosad sam radio 45 minuta s utezima, nedavno sam poceo 45 min utezi + 20 min hiit (ali jos nisam u dovoljno dobroj kondiciji pa hiit nesto krace potraje - koliko mogu)
    5. Kruh skoro nikad ne jedem



    Savjeti, komentari, kritike i dodatna pitanja dobrodosli!

  • #2
    Re: Grgapm - prehrana i pitanja

    -ovo druze izgleda jako slabo, pa ti covjece 3 x vise P od UH unosis, al evo procitao sam da ti je cilj skinuti masnoce, hm pa sad neznam 187 a 84 kg , i ne izgleda to tako mozda puno, i gledam ti dnevno minimalno onda 700 gr posnog smazes, zasto ne ubacis sebi kuhanih jaja,malo vise pilecih fileta , tunjevine,
    -i ovo ti isto lose izgleda od 7:30 do 12 h nista ne pojedes, tu bi trebao ubacit onda kakav medju obrok od nekih 5-7 kuhanih jaja , a probaj malo izbacit tog posnog, on ti se sporije apsorbira, i neznam ubaci bar malo UH jos , UH ti je bukvalno gorivo za tijelo i misice, manjak uh odma si donji losa motivacija za trening mrzovoljan i to(riza,krompir)
    -naravno da trebas obrok pojesti cim dodjes kuci, u pwm-u poderes dex i whey, a kod kuce dobro jelo,
    - a kaseina imas uzeti u svakom nutrition shopu imas , a evo imas i na web-u

    http://www.building-body.com/shop/pr...otein_-_908_g/

    eto nadam se da sam pomogao,
    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

    Comment


    • #3
      Re: Grgapm - prehrana i pitanja

      Izračunaj si bazalni metabolizam: http://www.interneuron.hr/index.php?L=HR&STR=BMR pa prilagodi unos kalorija rezultatu.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Grgapm - prehrana i pitanja

        Hvala na linku, kaze da trebam 3082.33 kcal za odrzavanje mase, pa pretpostavljam da bih onda trebao bar 2500 unositi.

        Sto se tice omjera proteina i ugljikohidrata, pokusavam balansirati da budu 1:1, za dorucak su tu negdje, za rucak i doma unesem nesto vise ugljikohidrata nego proteina, pa sam to mislio izbalansirati jedenjem posnog u ostalim obrocima. Mogao bih ubaciti neku tunjevinu i jaja, da ne jedem toliko posnog - budem se malo poigrao s tim pa cu staviti novi jelovnik

        Comment


        • #5
          Re: Grgapm - prehrana i pitanja

          Sto mislite o ovome onda:

          7:30 dorucak: 80g zobene + 30g whey + voda

          9:30 kuhana jaja - 1 cijelo + 3 bjelanjka

          12:00 rucak : meso (piletina, puretina) ili riba + prilog (riza, povrce ili krumpir)

          15:00 150g posnog

          17:30 rucak kod kuce - juha, meso (nije ograniceno na perad) ili riba, povrce ili krumpir.

          trening 18:45 - 20:00
          PWM 50g dekstroze + 30g whey

          20:30 tuna (k plus) pola konzerve + razeni kruh

          23:00 200g posnog + dva zutanjka od jaja + saka oraha/ljesnjaka/badema


          Cini mi se da bi to trebalo biti oko 2500kcal, 250g proteina, 210g ugljikohidrata, 80g masnoca.
          Sto mislite o ovoj prehrani, trebam li ubaciti vise masnoca, i kojem obliku?
          Trebam li vise ugljikohidrata, u kojem dijelu dana i u kojem obliku (voce?)?
          Je li preteska vecera, jer ispada da je to 250kcal?

          Hvala na savjetima i komentarima!

          Comment


          • #6
            Re: Grgapm - prehrana i pitanja

            Nakon treninga, u obrok u 20.30, bi trebao umjesto tune ubaciti neke brže proteine, piletina ili oslić.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #7
              Re: Grgapm - prehrana i pitanja

              Moze li recimo salama (pureca prsa) posluzit?

              Comment


              • #8
                Re: Grgapm - prehrana i pitanja

                A može, ali po meni, nakon treninga bi unos proteina trebao biti nešto veći, cca 40 - 50 grama, pa sada vidi koliko ti je to dimceka. Jednostavnije ti je 200 grama piletine ili 250 grama oslića.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #9
                  Re: Grgapm - prehrana i pitanja

                  Imas pravo, puno je bolje i jednostavnije ispec komad piletine nego se sopat ogromnom kolicinom purecih prsa.
                  Hvala na pomoci, budem tako jeo neko vrijeme pa da vidimo kakav ce efekt biti.

                  Comment

                  Working...
                  X