Announcement

Collapse
No announcement yet.

Septribe - jelovnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Septribe - jelovnik

    Nakon 2 mjeseca mogu reci da sam u potpunosti se navikao na ovaj rezim ishrane, dakle minimalno 6 obroka kroz cijeli dan, ravnomjeran unos P i UH...ovako to izgleda trenutno :

    06.00 - 100 g zobenih, 1 kafena kasika meda/brusnice/sipka, 200 ml mlijeka

    09.30 - 150 g tune/ 120 g dimljenih pilecih prsa/ 120 g pileci narezak/ 4 kuvana jaja cijela + razeva zemicka + light jogurt 180ml

    12.00 - banana/jabuka/kruska + proteinska cokoladica

    15.30 - rucak : 150-200 g mesa + kuvano povrce + krompir/riza/tjestenina

    18.00 - PWM - whey 1 mjerica + dextroza 40g

    20.00 - 200 g pilecih prsa na tavi/5 kuvanih cijelih jaja/200 g oslica + 2 kom razevog

    22.00 - 250 g posnog + sjemenke suncokreta/badem/omega 3 kapsule

    Tamo gdje stoje kose crte podrazumijeva se da se radi o jednoj od mogucih varijanti.
    Rucak se sprema kuvano, vrlo rijetko przeno.
    Junk food je skoro potpuno izbacen iz ishrane, eventualno 1-2 sedmicno uzmem nesto sa crne liste, naravno ako mlijeko ne uzimamo u obzir
    Pijem oko 3-4 litre vode dnevno, 2 puta dnevno pijem zeleni caj.

    Dakle, moje pitanje gdje vas molim za savjete je slijedece: imam nedoumicu oko ovog obroka u 12.00, tad sam na poslu i nisam siguran sta da uzmem tada, da li da jos pojacam sa npr. sendvic sa piletinom i nemasnim sirom? Cini mi se da je od 09.30 do 15.30 prevelik raspon a premalo unosa P a i UH.

  • #2
    Re: Septribe - jelovnik

    Pretpostavljam da je ovo jelovnik za masu, pa u tom kontekstu i pišem.

    Stavi Whey uz zobene u 6.00 ujutro.
    Obrok u 12.00h ti je pretanak, osim ako sam radiš proteinske čokoladice od wheya i zobenih. Ako ne, napravi ih ili pojedi posni sir/pileća prsa i integralni kruh/laneno ulje.
    PWM isto možeš podebljati sa više glukoze i wheya.
    Obrok u 20.00h pomakni na ranije, dakle u 19.00h.

    To bi bilo to.

    Comment


    • #3
      Re: Septribe - jelovnik

      Rekao bih da je sve ok, samo podebljaj whey i dekstrozu poslije treninga i ubaci whey ujutro.
      There is no good, no evil - only decisions and consequences.

      Comment


      • #4
        Re: Septribe - jelovnik

        Originally posted by DeniZg

        Pretpostavljam da je ovo jelovnik za masu, pa u tom kontekstu i pišem.

        U pravu si.

        Stavi Whey uz zobene u 6.00 ujutro.

        Kako ce mi onda trajati kanta 2 mjeseca? Salim se, vidim da svi koriste whey ujutro, vjerovatno cu i ja poceti.

        Obrok u 12.00h ti je pretanak, osim ako sam radiš proteinske čokoladice od wheya i zobenih. Ako ne, napravi ih ili pojedi posni sir/pileća prsa i integralni kruh/laneno ulje.
        PWM isto možeš podebljati sa više glukoze i wheya.

        Ne radim sam proteinske, vrlo vjerovatno da cu pojacati sa jos necim jer osjecam oko 14.00 da sam pospan, gladan i slicno...dakle nesto mi nedostaje.

        Obrok u 20.00h pomakni na ranije, dakle u 19.00h.

        Slazem se sa ovim, doduse nekad je to u 19.30 a nekad u 20.30, pokusacu da pomjerim sto blize 19.00.

        To bi bilo to.

        Comment

        Working...
        X