Announcement

Collapse
No announcement yet.

PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

    Pozdrav,

    evo da se i ja konačno priključim. Naime godinama sam ektomorf. 26 godina, 72 kg več godinama, krečem s ozbiljnijim pristupom prehrani i treningu.

    Dakle:

    Jutarnja smjena na poslu 07:00-15:00

    06:00 Ustajanje
    06:30 Mjerica wheya, zobene sve izmješano u malomasnom mlijeku ili vodi, multiVM
    S obzirom da mi samo "vodeni obrok" nije dosta uzmem još i dvije kriške integralnog kruha sa džemom ili sa pilečim prsima (salama).
    10:00 200 g pilećeg ili purečeg mesa, riža ili kuhani krumpir, povrće.
    13:00 150 g pilećeg ili purečeg mesa, mahunarke (grah, grašak, leća) kuhano povrće.
    16:30 Riba 200g, krumpir 150g ili tjestenina, povrće. Večinom je to tuna, ali s obzirom da radim u restoranu priuštim si i Oslić ili Pangasius dosta često.
    17:30 TRENING
    PMW odmah nakon treninga, mjerica wheya + dekstroza, 5g kreatina, 10g Glutamin i na 10 BCAA sve izmješano u shakeru.
    19:00 5 jaja, povrće
    22:00 250 g posnoga, 30g orašara i sjemenki buče.

    I za kraj prije spavanja mjerica kazeina i 2 kapsule ribljeg ulja.


    Popodnevna smjena na poslu 15:00-22:00

    09:00 Ustajanje
    09:30 Mjerica wheya, zobene sve izmješano u malomasnom mlijeku ili vodi, multiVM
    12:30 200 g pilećeg ili purečeg mesa, riža ili kuhani krumpir, povrće.
    Ili Kuhane mahunarke (grah, grašak, leća) sa mesom i tjestenina
    15:30 Meso 200g, riža/tjesto 150g i povrće
    18:30 Riba 200g, krumpir 100g i povrće
    21:30 5 jaja i povrće, ili Integralni kruh sa pilečim ili purećim prsima (salama)
    23:30 250g posnoga i 30g orašara/sjemenki

    Ponekad zadnji obrok umjesto posnog uzmem mjericu kazeina sa lanenim uljem i malo orašara badema tj. lješnjaka.

    Eto slušam vaše prijedologe, što ne valja, a što valja. Vježbao bih 3 puta na tjedan i to u dane dok sam na poslu ujutro. Tek sam pred par dana krenuo sa programom pa za sad ne mogu reći ako djeluje. Ali nadam se da hoče, dao sam gotovo soma kuna za suplemente i ozbiljno mislim ovaj put pristupiti prehrani te programu vježbanja te sa nadam da če to i donijeti rezultate.

    Zanima me da li postoji kakva zamjena za slatko? Naime ovisnik sam o čokoladi, do sad sam svaki put nakon obroka morao pojesti 3-4 kocke čokolade. Ne pušim pa mi to dođe kao moja cigareta...

    Unaprijed zahvaljujem

  • #2
    Re: PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

    Interesira me još što je s varivom? tipa: grah varivo, recimo kiselo zelje s grahom, kelj itd... U svim jelovnicima koje sam pratio do sad nigdje nije spomenuto pa me interesira da li se da skombinirat nešto s njim ili ne?

    Comment


    • #3
      Re: PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

      Originally posted by PurpleJellyfish
      Interesira me još što je s varivom? tipa: grah varivo, recimo kiselo zelje s grahom, kelj itd... U svim jelovnicima koje sam pratio do sad nigdje nije spomenuto pa me interesira da li se da skombinirat nešto s njim ili ne?
      dobro je ono...al samo ko prilog
      uz to jos riza i meso
      Originally posted by Jurica
      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

      Comment


      • #4
        Re: PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

        Sad si iskomenitro samo pitanje o varivu. A komentar na jelovnik?
        Pitanje u vezi čokolade?

        Comment


        • #5
          Re: PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

          dobre je OSIM jedne jako bitne greške:

          ne mozes obrok nakon treninga stavit 5 jaja, tj taj obrok ne smije bit P+M...
          a pogotovo ne smis ti kao ektomorf!!
          stavi tamo opet P+UH
          a ako vidis da si se poceje zamastit reguliraj UH o ovin obrocima prije treninga, ili onih 5 jaja ubaci npr umjesto P+UH obroka u 10 ujutro
          Originally posted by Jurica
          ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

          Comment


          • #6
            Re: PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

            Originally posted by giusseppe7777
            dobre je OSIM jedne jako bitne greške:

            ne mozes obrok nakon treninga stavit 5 jaja, tj taj obrok ne smije bit P+M...
            a pogotovo ne smis ti kao ektomorf!!
            stavi tamo opet P+UH
            a ako vidis da si se poceje zamastit reguliraj UH o ovin obrocima prije treninga, ili onih 5 jaja ubaci npr umjesto P+UH obroka u 10 ujutro
            OK, hvala što si ukazao na tu pogrešku.
            Šta je s čokoladom? Jel prolazi ona u malim količinama ili ne?

            Comment


            • #7
              Re: PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

              Originally posted by PurpleJellyfish
              Originally posted by giusseppe7777
              dobre je OSIM jedne jako bitne greške:

              ne mozes obrok nakon treninga stavit 5 jaja, tj taj obrok ne smije bit P+M...
              a pogotovo ne smis ti kao ektomorf!!
              stavi tamo opet P+UH
              a ako vidis da si se poceje zamastit reguliraj UH o ovin obrocima prije treninga, ili onih 5 jaja ubaci npr umjesto P+UH obroka u 10 ujutro
              OK, hvala što si ukazao na tu pogrešku.
              Šta je s čokoladom? Jel prolazi ona u malim količinama ili ne?
              ja je nikad ne jeden, al nakon treninga ti nece bit nista od par kockica
              Originally posted by Jurica
              ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

              Comment


              • #8
                Re: PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

                A kad jedete posni, jel ga miješate s čim ili samo tako čistog? Slobodno stavim malo soli...?

                Comment


                • #9
                  Re: PurpleJellyfish - Ektomorf Jelovnik

                  Originally posted by PurpleJellyfish
                  A kad jedete posni, jel ga miješate s čim ili samo tako čistog? Slobodno stavim malo soli...?
                  Možeš ako želiš imat probleme s tlakom.

                  Posni sir, čaša vode i kupus, nema kompliciranja

                  Ako ti se da zafrkavati, možeš u blender ubaciti posni sir+kakao+par smljevenih natrena+voda, ispadne ti fina krema
                  Chill bro

                  Comment

                  Working...
                  X