Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aronnax - Moj plan prehrane za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aronnax - Moj plan prehrane za masu

    Prvo, znam da je post poduzi no molim vas da sve procitate i komentirate!

    Dan, naime zadnjih par tjedana sam poceo pazit intenzivno na prehranu itd. no nisam si bio niti slozio strogi jelovnik niti poceo brojat unose, jer sam tu procitao da je bolje prvih par tjedana samo pazit na prehranu dok se ne stekne neka navika zdrave prehrane itd...
    E pa sada ovako, imam 68.5 kg i visok sam od 173 do 175 (neznam tocno jer sam na 3 razlicita mjerenja bio razlicito visok al' mislim da je oko 174).
    Moje namjere su do sredine 5. mjeseca dobiti cca. 5kg da dodjem do otprilike 73kg. To mislim da mi je dosta da bih presao na definiciju do ljeta, jer ne namjeravam prek ljeta jos nabijat masu da biti debeli na plazi xD Mislim da je to poprilicno realno. Takode svakodnevno treniram (veslanje) pa shvacam da cu morat jest kolicinski negdje izmedju konja i bika da bi dobio kvalitetnih 5kg u nes malo manje od 2 mjeseca.
    Nadalje kao sto vidite i nisam nesto posebno visok, a za moj sport je to presudno (duzina zaveslaja pwna snagu). Pa sam citao i dosao do neceg zanimljivog sto bih htio probati i ubaciti u svoju prehranu: "nebi bilo lose koristiti neke pripravke kao sto su npr cink, magnezij, kalcij, zeljezo ili ekstrakt biljke bob je izvrstan izvor L-Dopa, prirodnog sredstva za otpuštanje hormona rasta. Vitamini B6 i C povećavaju osjetljivost HGH receptora u ciljanim tkivima, a krom i lecitin smanjuju nivo kolesterola u krvi. To je značajno." kao i da toplo mlijeko i med (prije spavanja) pospjesuju rast.
    Mislim da sa time nemam posebno stogod za izgubit. ehh da, skoro sam zaboravio. Stari mi je oko 185 visok a stara oko 175. Svi u familiji (muski) su mi preko 185 s obje strane a nitko ni od zenskih clanova nije posebno nizak. Jedino mi je bratic oko 175 (stariji je od mene, sumnjam da ce rast, proslo mu je vrijeme ), no njemu je druga strana familije nesto niza neg meni, meni su dapace sa majcine strane svi oko 190. Uglavnom shvacate zasto bih rado u visinu i to mi je toliko vazno.

    E pa sada ovako slozio sam si dva jelovnika pa vi procijenite. Za skolu ujutro i popodne Kada nema skole onda bi se drzao ovoga kao da je popodne, jer je rucak tada na mjestu Takode posto ocu dobit masu nisam slagao tocne kolicine, mislim da cu tesko pretjerat... No ako treba slobodno me nadopunite.
    Da prvo pojasnim sta je kad. Zajutrak u roku 15min kad se probudim (7-8 sati). Dorucak do 2-3 sata kasnije, Rucak oko 13h (osim kada je skola ujutro onda se vracam tek oko pol 3 pa je oko 3 rucak), Predrucak (samo kada je skola ujutro oko 13h da prezivim do rucka), 1. poslijerucni oko 3h poslije rucka, 2. jos 2h kasnije, vecera oko 20h...

    Jelovnik #1: (skola ujutro)
    Zajutrak: U toplo mlijeko stavim 1 i pol mjericu (inace su 3 previdne za obrok) Iso Gainera (/viewtopic.php?f=36&t=8430) te dodam zobene ili cornflakes.
    Dorucak: Integralna prazna peciva i jogurti (LGG/Bioaktiv/bilokoji-cool-tekuci-jogurt)
    Predrucak: vocka ili nesto sitno tipa jogurta tek toliko da nebudem gladan do rucka.
    Rucak: Stogod majka/otac skuhaju, no forsirat cu bijelo meso (pil/pur) s kakvom tjesteninom ili povrcem (pogotovo gore navedeni bob^^), no nikada kakav junk.
    1. poslijerucni obrok: 2 jabuke i 2 banane (+ koja mandarina itd. ugl. neko voce)
    2. poslijerucni obrok: Sandwich sa pecenom piletinom/puretinom (zdravi kruh) i salatom ili samo ogromna zdjela neke salate sa komadicima mesa/tjestenine i sl. ili sto god mi jos preporucite.
    Vecera: Kajgana/kuhana/bilokakva druga jaja (sve osim ljuske, znaci i zumanjak i bjelanjak) uz kruh i nes kiselo tipa krastavci.

    Jelovnik #2: (skola popodne).
    Zajutrak isti.
    Dorucak. Ono sto bi bio 2. poslijerucni.
    Predrucak izbacen.
    Rucak isti.
    1. poslijerucni isti
    2. poslijerucni ono sto bi bilo dorucak u 1. meniju.
    3. poslijerucni ono sto je u prvom meniju Predrucak, znaci da prezivim od vecere.
    Vecera ista...

    Naravno svaki dan bih pio i whey normalno poslije treninga. Takode pijem multivitamin tablete vec neko vrijeme a mislim i stogod ovih dodataka sto mislim da nebi dovoljno kroz prehranu za visinu sto sam gore napisao.

    Eto ga to bi bilo to. Slatkisi, gazirani sokovi, alkohol, droge i sav ostali junk ne dolazi u obzir. Jedino sto pijem je voda, a od sokova eventualno onaj nestlijev zeleni caj ili cedevita sa 7 vitamina il' tak neš...

    Znam da je post poduzi, no morao sam si olaksat dusu, a posto je vikend mislim da imate vremena a nadam se da imate i zelje citat i jako bih cijeni svaki komentar (cak i one sarkasticne ali sa bilokakvom pomocu). Trazim samo odobrenje ovoga plana i kojekakvo poboljsanje pa sutra ide starcima na isplatu

    Hvala!
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

  • #2
    Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

    Predugačak post. Daj kratku verziju.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

      a sta imas od toga ako ces se za 2mj udebljat 5kg pa odma na neku definiciju bez potrebnu po tvojoj sadasnjoj kilazi preci?
      uvijek cu bit na masi...DZABA TI SVE!!!

      Comment


      • #4
        Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

        +1

        nema smisla. u 2 mjeseca nećeš dobit bog zna što mišića, a i ako što dobiješ to ćeš izgubiti u "definiciji" koju nećeš imat pojma radit, pošto tu ipak treba doza iskustva i znanja, pogotovo znanja o sebi i svom metabolizmu.

        Ovo za rast ti je glupavo ali ako te veseli samo daj

        ova prehrana ne sadrži pod milim bogom ništa. Tu ima oko 2000 kalorija, neznam kak si si ti zamislio da buš s tim neš posebno rastao, posebno sa svakodnevnim treninzima.
        ne repam o politici možda bi trebo,
        politika je mala ljadro još je nisam jebo

        Comment


        • #5
          Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

          btw nema tu filozofije sa salatama, sendvičima i štajaznam. uzmi 300-400g UH, 200g Proteina i 50-80g masti i podijeli u 4-5 obroka. Iz kojih to izvora uzimaš, jel jedeš sendvič s piletinom ili rižoto od morskih plodova, potpuno je nevažno. između obroka jedi ako oćeš voća i tih jogurta ali to je osnova.
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #6
            Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

            Ok, sama jela sam onako okvirno naveo, ali poanta je da u svakom obroku ima i P i UH, a voce i slicno su zapravo medjuobroci.
            Znaci samo ubacivat u sebe sto vise, s rasporedom UH>P>M i to je to? jos jednostavnije nego sam mislio...
            ..i Da, ovo s ovim glupostima za rast me bas veseli, zabavno mi je igrat se s bobom po tanjuru a ništa nemogu izgubit s tim, samo eventualno dobit.

            btw. 98% sam uvjeren da cu ja sa 73 kg izgledati debelo, tako sam gradjen. A to za defku, cemu nabijat ikakvu masu ako onda neidem na defku? oO Koliko sam skuzio, nemoguce je istovremeno i nabijati masu i klesati vidljive misice? Ispravi me ako grijesim...

            P.S. Mirza, zasto mislis da je to nemoguce? Svatko je imao morao prvi puta ici, a svoj "jelovnik" sam slagao po postovima ostalih tu na forumu :/
            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
            Napreduje se... Avatar^^

            Comment


            • #7
              Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

              Originally posted by Aronnax
              btw. 98% sam uvjeren da cu ja sa 73 kg izgledati debelo, tako sam gradjen.
              izgledat ćeš debelo ako odlučiš pošto poto nabacit tih 5 kila pa će to biti salo, koje kad skineš ćeš izgledat isto kao što si i izgledao

              opcije su sljedeće: ili radi poštenu masu od 10+ kila, gdje će i biti nešto mišića koje ćeš moći definirati (od ovih 5 kila koje ti očekuješ, 3 će biti voda, 1 glikogen, i 20 deka mišića). Minimalno trajanje prave mase nakon koje ekšli vidiš inteligentne promjene na sebi je 6-12 mjeseci, ne manje.
              I onda možeš raditi lean masu, što je, s obzirom na tvoje stanje/sport kojim se baviš ja mislim idealno. dobivat ćeš kilu mjesečno ako, ali biće čiste kile i ako zapneš brzo će se vidjeti razlika u vidu tvrdoće/venoznosti etc.

              mislim da će ti svi reći da ovo tvoje nema smisla i da mase od 2 mjeseca "da budeš lep na plaži" nikad dobro ne završe.


              Originally posted by Aronnax
              P.S. Mirza, zasto mislis da je to nemoguce? Svatko je imao morao prvi puta ici, a svoj "jelovnik" sam slagao po postovima ostalih tu na forumu :/
              ne znam na što se referiraš sa ovim..
              ne repam o politici možda bi trebo,
              politika je mala ljadro još je nisam jebo

              Comment


              • #8
                Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

                Originally posted by Mir7a
                btw nema tu filozofije sa salatama, sendvičima i štajaznam. uzmi 300-400g UH, 200g Proteina i 50-80g masti i podijeli u 4-5 obroka. Iz kojih to izvora uzimaš, jel jedeš sendvič s piletinom ili rižoto od morskih plodova, potpuno je nevažno. između obroka jedi ako oćeš voća i tih jogurta ali to je osnova.
                Totalno, jebo me pas ako ću ikad više mozgat iz kojeg ću izvora izvuć određene nutrijente, sve je to isti k
                U zadnje vrijeme skuham kilu pilećih prsa i kilu krompira i to jedem cijeli dan, drugi dan pojedem 2 kile posnog i pola kile riže, dođe me na isto a ne moram razmišljat puno i trošit energiju na nepotrebne stvari
                Chill bro

                Comment


                • #9
                  Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

                  Originally posted by Mir7a
                  Originally posted by Aronnax
                  P.S. Mirza, zasto mislis da je to nemoguce? Svatko je imao morao prvi puta ici, a svoj "jelovnik" sam slagao po postovima ostalih tu na forumu :/
                  ne znam na što se referiraš sa ovim..
                  Na onaj dio s definicijom... no nvm, shvacam sta oces rec.

                  No ako krenem znaci tako kako kazes nabijat masu, dobivat cu cu kilograme, ali s takvim kg necu izgledat debelo, ak' me kontas sta mislim, nece to bit kilogrami mesa nego tvrdih misica? Jer ono sto najmanje zelim jest nabit 10kg na sebe pa se "uprasit". A ovo sa 5kg nisam mislio pošto-poto, onda bih svaki dan smazo 2 kebaba, jedne velike cevape, 2 big maca za veceru i eto ti 5kg za 2 tjedna xD No tu sam od vise ljudi procitao da su u 3mjeseca nabili 5kg. Ehh da, i cini mi se da se razumijes pa ako ti nije problem odgovorit jos samo, ako bih jeo više, ali samo one navedene namjernice, znaci puno vise nego sto si ti npr. napisao, bih li te kg dobio brze il' bi jednostavno "posrao" visak?
                  -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                  Napreduje se... Avatar^^

                  Comment


                  • #10
                    Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

                    vidi, ja zaista neznam kako tvoj organizam funkcionira, ni koliko tebi treba kila da se nabildaš/zdebljaš/definiraš. Pa da to otkrijem za SEBE mi je trebalo 2-3 godine.

                    ja ti kažem da kreneš sa nekim xy brojem kcal (300/200/50, recimo) i gledaš kak se tijelo ponaša. svaka 2 tjedna korigiraš i to je to. Naravno tu je problem biti disciplina koja će jesti isti broj kalorija svaki dan..

                    Originally posted by Aronnax
                    No ako krenem znaci tako kako kazes nabijat masu, dobivat cu cu kilograme, ali s takvim kg necu izgledat debelo, ak' me kontas sta mislim, nece to bit kilogrami mesa nego tvrdih misica
                    to je neki cilj, da.
                    ne repam o politici možda bi trebo,
                    politika je mala ljadro još je nisam jebo

                    Comment


                    • #11
                      Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

                      eee i jos sam jedna stvar, sorry znam da zamaram, dokle god sam na masi, znaci pola godine, godinu, koliko god vec, morat cu nosit ovo malo speka po trbuhu? to mi je jedini dio onak :O
                      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                      Napreduje se... Avatar^^

                      Comment


                      • #12
                        Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

                        Mirza ak te mogu zamolit dal mi mos malo objasnit kako ti zamisljas lean gain? Nije sarcastic, zaozbiljno pitam.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

                          Originally posted by Aronnax
                          eee i jos sam jedna stvar, sorry znam da zamaram, dokle god sam na masi, znaci pola godine, godinu, koliko god vec, morat cu nosit ovo malo speka po trbuhu? to mi je jedini dio onak :O
                          taj špek koji ti imaš će otići većim djelom kada počneš trenirat ko muško u teretani, jest čistu hranu + treninzi veslanja. to je tzv dječje salo i kod većine osoba ispari u nekoliko mjeseci teretane ako se baš ne ubijaju u sranju.

                          Originally posted by Wolfey
                          Mirza ak te mogu zamolit dal mi mos malo objasnit kako ti zamisljas lean gain? Nije sarcastic, zaozbiljno pitam.
                          kako misliš? lean gain je takav da dobijaš 0,5-kilu mjesečno. Imho to je superiška za većinu ljudi koja nema želje za ogromnom masom (u kojem slučaju je NUŽNO raditi klasičnu masu sa +20/30 kila gore, ali biti "svinja" većinu vremena.)i za ekipu koja je već došla do 90 posto natural maksimuma, jer klasične mase su u tom periodu waste of time i effort. Jednostavno, cijelo vrijeme izgledaš super i malo pomalo ideš prema boljem izgledu.

                          jedini problem je disciplina i činjenica da moraš bit vagina prema prehrani. znači kcal se moraju pomicat prema gore za nekih 100injak svaka dva tjedna, i moraš svaki dan imat isti unos kcal. to je većini tlaka i zato većina nit ne uspije ništa na tu foru. npr meni je to zakon jer imam ubojitu rutinu i nemam kaj fulat. ovak ekipici kaj je u srednjoj i zajebava se, jednostavno imaju previše šanse da nekaj fulaju.
                          ne repam o politici možda bi trebo,
                          politika je mala ljadro još je nisam jebo

                          Comment


                          • #14
                            Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

                            Originally posted by Mir7a
                            Originally posted by Aronnax
                            eee i jos sam jedna stvar, sorry znam da zamaram, dokle god sam na masi, znaci pola godine, godinu, koliko god vec, morat cu nosit ovo malo speka po trbuhu? to mi je jedini dio onak :O
                            taj špek koji ti imaš će otići većim djelom kada počneš trenirat ko muško u teretani, jest čistu hranu + treninzi veslanja. to je tzv dječje salo i kod većine osoba ispari u nekoliko mjeseci teretane ako se baš ne ubijaju u sranju.

                            Originally posted by Wolfey
                            Mirza ak te mogu zamolit dal mi mos malo objasnit kako ti zamisljas lean gain? Nije sarcastic, zaozbiljno pitam.
                            kako misliš? lean gain je takav da dobijaš 0,5-kilu mjesečno. Imho to je superiška za većinu ljudi koja nema želje za ogromnom masom (u kojem slučaju je NUŽNO raditi klasičnu masu sa +20/30 kila gore, ali biti "svinja" većinu vremena.)i za ekipu koja je već došla do 90 posto natural maksimuma, jer klasične mase su u tom periodu waste of time i effort. Jednostavno, cijelo vrijeme izgledaš super i malo pomalo ideš prema boljem izgledu.

                            jedini problem je disciplina i činjenica da moraš bit vagina prema prehrani. znači kcal se moraju pomicat prema gore za nekih 100injak svaka dva tjedna, i moraš svaki dan imat isti unos kcal. to je većini tlaka i zato većina nit ne uspije ništa na tu foru. npr meni je to zakon jer imam ubojitu rutinu i nemam kaj fulat. ovak ekipici kaj je u srednjoj i zajebava se, jednostavno imaju previše šanse da nekaj fulaju.
                            THX.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Aronnax - Moj plan prehrane za masu

                              Originally posted by Mir7a
                              Originally posted by Aronnax
                              eee i jos sam jedna stvar, sorry znam da zamaram, dokle god sam na masi, znaci pola godine, godinu, koliko god vec, morat cu nosit ovo malo speka po trbuhu? to mi je jedini dio onak :O
                              taj špek koji ti imaš će otići većim djelom kada počneš trenirat ko muško u teretani, jest čistu hranu + treninzi veslanja. to je tzv dječje salo i kod većine osoba ispari u nekoliko mjeseci teretane ako se baš ne ubijaju u sranju.
                              Sto ti tocno predstavlja "ko muško u teretani"? To sto imam teretanu doma znaci da treniram ko zensko ili ko dijete?!? Cistu hranu jedem (ok tek koji tjedan pazim intenzivno, al' opet, poceo sam) a veslam vec koju god... Al' ok sam me to zanimalo
                              A o ovom lean sistemu sam citao, i tesko da cu to uspjet, jednostavno nemogu svaki dan unosit tocno odredjenu kolicinu, mslm mogu unosti, ali nemogu kontrolirat koliko cu potrosit koji dan, a razlike su mi ogromne, neki dan imam lagani jedan trening, a drugi do 2 treninga, natjecanje itd. znaci samo ono klasicno mi ostaje :/

                              btw. ak sam u srednjoj, ne znaci da se zajebavam

                              Thanks na pomoci
                              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                              Napreduje se... Avatar^^

                              Comment

                              Working...
                              X