Announcement

Collapse
No announcement yet.

DinoGz - plan ishrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DinoGz - plan ishrane

    Ovako...bio sam do sad na masi,nabio 100 kg,sad bih malo da se izdefinisem...ovo mi je prvi put da pokusavam sa definicijom,pa nisam bas siguran da li radim ispravno...ovako sada izgleda moj dan:
    10:00-10 jaja(2 citava) i snita sira
    13:00-150 gr tunjevine u salamuri
    16:00-250-300 gr piletine(bijelo meso) i 50 gr rize
    17:00-trening
    19:00-50 gr whey proteina i banana
    20:00-350 gr ribe(pohovani oslic)
    23:00-300 gr posnog sira

    Nedeljom si dam malo oduska,a ostali dani su svi ovako...dajte sad neke kritike,savjete,sta bi ste vi izmjenili i tako...i da,stalno sam gladan,jos nijednom se nisam osjecao sitim otkad se ovako hranim (osim nedeljom xD) :S

    I da,treniram svaki dan osim nedeljom,kardio 3 puta sedmicno,kardio mi ovako izgleda:30 min trcanje na traci,15 min udaranje u vrecu i 15 min preskakanje konopca.

  • #2
    Re: Pomoc oko plana ishrane

    Originally posted by DinoGz
    Ovako...bio sam do sad na masi,nabio 100 kg,sad bih malo da se izdefinisem...ovo mi je prvi put da pokusavam sa definicijom,pa nisam bas siguran da li radim ispravno...ovako sada izgleda moj dan:
    10:00-10 jaja(2 citava) i snita sira
    13:00-150 gr tunjevine u salamuri
    16:00-250-300 gr piletine(bijelo meso) i 50 gr rize
    17:00-trening
    19:00-50 gr whey proteina i banana
    20:00-350 gr ribe(pohovani oslic)
    23:00-300 gr posnog sira

    Nedeljom si dam malo oduska,a ostali dani su svi ovako...dajte sad neke kritike,savjete,sta bi ste vi izmjenili i tako...i da,stalno sam gladan,jos nijednom se nisam osjecao sitim otkad se ovako hranim (osim nedeljom xD) :S

    I da,treniram svaki dan osim nedeljom,kardio 3 puta sedmicno,kardio mi ovako izgleda:30 min trcanje na traci,15 min udaranje u vrecu i 15 min preskakanje konopca.
    je li imaš problema sa tvrdom stolicom ?
    “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

    Comment


    • #3
      Re: Pomoc oko plana ishrane

      Ubaci svakako povrća - zelje, kelj, mahune... Čini mi se malo M i UH, al' opet, imaš dosta P... Izračunaj metabolizam na dan aktivnosti, pa uzmi okvirno deficit od kojih 500 kalorija. O kardiu: viewtopic.php?f=38&t=8992
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Pomoc oko plana ishrane

        @rxownz: Za divno cudo,otkako sam na ovoj dijeti rijetko sam u wc-u...ali kad jesam-da tvrda je xD

        @PatrickStar:Pa zar i nije to cilj,malo M i UH,a sto vise P ?

        Comment


        • #5
          Re: Pomoc oko plana ishrane

          Originally posted by DinoGz
          @rxownz: Za divno cudo,otkako sam na ovoj dijeti rijetko sam u wc-u...ali kad jesam-da tvrda je xD

          @PatrickStar:Pa zar i nije to cilj,malo M i UH,a sto vise P ?
          Čudi me kako si uopće išao na wc, pa nemaš kratka crijeva i probavu mesoždera da možeš jest samo meso tj. da ne unosiš vlakna.
          Počni jest povrće i voće što prije dok nisi dobio splet crijeva. Minimalno 100g vlakna dnevno (bobičasto voće, mrkva, badem, brokula su dobri izvori) da popraviš ovo bez nekih većih posljedica.

          Nije cilj što manje jest nečeg ni što više nečeg drugog. Cilj je da ovisno o onom što želiš postići (izgubit, dobit ili zadržat postojeću kilažu) unosiš određen broj kalorija iz putem balansirane, zdrave i raznolike prehrane.
          “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

          Comment


          • #6
            Re: Pomoc oko plana ishrane

            Originally posted by DinoGz
            Ovako...bio sam do sad na masi,nabio 100 kg,sad bih malo da se izdefinisem...ovo mi je prvi put da pokusavam sa definicijom,pa nisam bas siguran da li radim ispravno...ovako sada izgleda moj dan:
            10:00-10 jaja(2 citava) i snita sira
            13:00-150 gr tunjevine u salamuri
            16:00-250-300 gr piletine(bijelo meso) i 50 gr rize
            17:00-trening
            19:00-50 gr whey proteina i banana
            20:00-350 gr ribe(pohovani oslic)
            23:00-300 gr posnog sira

            Nedeljom si dam malo oduska,a ostali dani su svi ovako...dajte sad neke kritike,savjete,sta bi ste vi izmjenili i tako...i da,stalno sam gladan,jos nijednom se nisam osjecao sitim otkad se ovako hranim (osim nedeljom xD) :S

            I da,treniram svaki dan osim nedeljom,kardio 3 puta sedmicno,kardio mi ovako izgleda:30 min trcanje na traci,15 min udaranje u vrecu i 15 min preskakanje konopca.


            kako ti se ne zgadi...svaki dan piletina tuna piletina tuna.... iskreno ja ne mogu xd )
            There are no limits. There are plateaus, but you must not stay there, you must go beyond them. If it kills you, it kills you. A man must constantly exceed his leve

            Comment


            • #7
              Re: Pomoc oko plana ishrane

              Ako ti je već cilj definicija, evo ukratko:
              Ograniči obroke UH + P na ujutro, prije i poslje treninga.

              Ujutro pojedi zob i bananu, a prije treninga što više salate i povrća da ti uspori probavu pa da ti se proteini koje si pojeo razlažu ravnomjerno tokom treninga i da imaš osjećaj sitosti, ne moraš uopće jest žitarice i neke visoko kalorične UH prije treninga, dovoljne su minimalne količine.
              Uzmi nekih 30-50g glukoze u PWM shake poslije treninga i kruti obrok poslije treninga možeš unijet nešto kompleksnih low GI UH i povrća ako ćeš bit u dovoljnom deficitu.
              Bitno je zadovoljiti dnevne potrebe vlakna da bi ti probava normalno funkcionirala i naravno moraš uz ovo pit minimalno 3,5l vode dnevno.

              Ako treniraš poslije doručka onda ne moraš konzumirati UH 3 puta, dovoljno je doručak i kruti obrok poslije PWM shakea.

              Što se tiče P + M, njih konzumiraš sve ostale obroke, znači od zdravih masti: orašasti plodovi, maslinovo ulje, laneno ulje, žumanjci itd... Bez konzumiranja zdravih masti nećeš moć gubit masne naslage.

              Izbjegavaj junk i sretno.
              “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

              Comment


              • #8
                Re: Pomoc oko plana ishrane

                @ivancro:Ko kaze da mi se nije zgadilo xD

                Hvala vam svima na savjetima

                Comment

                Working...
                X