Announcement

Collapse
No announcement yet.

John 1807 - prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • John 1807 - prehrana

    Pozdrav svima!

    Svjestan sam da ima dosta tema otvorenih, a vezanih za prehranu, no otvaram novu jer niti jedna ne pokriva u potpunosti moj slučaj. Naime radi se o sljedećem...

    Počeo sam redovito s bodybuildingom prije nepune 2 godina (77kg, visina 184cm). Od tada redovito idem u teretanu 3 puta tjedno (pon, sri, petak) po sat do sat i pol vremena. Poprilično sam napredovao u težinama i izdržljivosti te mislim da mi je trening kvalitetan (npr. počeo sam s 50kg na benchu, sada dižem 120kg...). Iako pazim na unos proteina, UH i vitamina, nisam napredovao u masi u zadnjih godinu dana. Najviše napretka u tom smislu se pokazalo u prvih pola godine, a od tada sam samo izdefinirao postignutu masu, a zadnjih pola godine mi se kilaža samo smanjuje (trenutno imam 74kg). Moram napomenuti da sam po građi EKTOMORF.

    Moja prehrana izgleda ovako:

    8h - 120g zobenih pahuljica + 6 bjeljanjaka + 1dl mlijeka (oko 30g proteina)
    11h (nakon treninga) proteinski shake (whey isolat) (35-40g proteina)
    14h oko 150g - 200g piletine + 100, 150g riže (oko 35g proteina)
    17h posni sir 250g + 100g zobenih pahuljica + jogurt (oko 35 g proteina)
    21h tunjevina u salamuri 130g + 2 šnite kruha (oko 25g proteina)

    Ako ponekad ne bude piletine ili smatram da nisam dovoljno pojeo, nadomjestim to whey isolatom tako da se količina dnevnog unosa proteina uvijek kreće oko 150 - 180g. Vitamine i minerale unosim nešto voćem, a pijem i šumeće tablete.

    Probao i kombinaciju gore navedene prehrane s kreatinom ili s glutaminom ali nisam osjetio napredak.

    Evo i slika razvoja događaja:
    http://s1080.photobucket.com/albums/j336/1807/

    Molim vas da mi date nekakav savjet kako da dobijem na masi! Htio bih doseći nekakvih 80 - 83 kg mišićne mase, a čini mi se kao da mi je tijelo doseglo maksimum ako je to moguće...

  • #2
    Re: John 1807 prehrana POMOZITE!!!

    Ove lijeve slike su nove, jel?
    "Neuspjeh nije opcija."

    Comment


    • #3
      Re: John 1807 prehrana POMOZITE!!!

      Originally posted by Bulldog
      Ove lijeve slike su nove, jel?
      Da! Dodao sam i datum otprilike.

      Comment


      • #4
        Re: John 1807 prehrana POMOZITE!!!

        Originally posted by 1807
        Pozdrav svima!

        Svjestan sam da ima dosta tema otvorenih, a vezanih za prehranu, no otvaram novu jer niti jedna ne pokriva u potpunosti moj slučaj. Naime radi se o sljedećem...

        Počeo sam redovito s bodybuildingom prije nepune 2 godina (77kg, visina 184cm). Od tada redovito idem u teretanu 3 puta tjedno (pon, sri, petak) po sat do sat i pol vremena. Poprilično sam napredovao u težinama i izdržljivosti te mislim da mi je trening kvalitetan (npr. počeo sam s 50kg na benchu, sada dižem 120kg...). Iako pazim na unos proteina, UH i vitamina, nisam napredovao u masi u zadnjih godinu dana. Najviše napretka u tom smislu se pokazalo u prvih pola godine, a od tada sam samo izdefinirao postignutu masu, a zadnjih pola godine mi se kilaža samo smanjuje (trenutno imam 74kg). Moram napomenuti da sam po građi EKTOMORF.

        Moja prehrana izgleda ovako:

        8h - 120g zobenih pahuljica + 6 bjeljanjaka + 1dl mlijeka (oko 30g proteina)
        11h (nakon treninga) proteinski shake (whey isolat) (35-40g proteina)
        14h oko 150g - 200g piletine + 100, 150g riže (oko 35g proteina)
        17h posni sir 250g + 100g zobenih pahuljica + jogurt (oko 35 g proteina)
        21h tunjevina u salamuri 130g + 2 šnite kruha (oko 25g proteina)

        Ako ponekad ne bude piletine ili smatram da nisam dovoljno pojeo, nadomjestim to whey isolatom tako da se količina dnevnog unosa proteina uvijek kreće oko 150 - 180g. Vitamine i minerale unosim nešto voćem, a pijem i šumeće tablete.

        Probao i kombinaciju gore navedene prehrane s kreatinom ili s glutaminom ali nisam osjetio napredak.

        Evo i slika razvoja događaja:
        http://s1080.photobucket.com/albums/j336/1807/

        Molim vas da mi date nekakav savjet kako da dobijem na masi! Htio bih doseći nekakvih 80 - 83 kg mišićne mase, a čini mi se kao da mi je tijelo doseglo maksimum ako je to moguće...
        Imali tu salate, vlakne, hrane što se lužnato probavlja ? Imaš li u prehrani zdravih masti ? I moraš unosit 500 kalorija više nego što potrošiš, izračunaj kalorije od početka sve.
        “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

        Comment


        • #5
          Re: John 1807 prehrana POMOZITE!!!

          Pa gle, ak se ne debljaš, pojačaj unos uh-a, postupno povećavaj i prati tijelo kak reagira. Slobodno možeš ubaciti još jedan obrok (ak ima mjesta za to, naravno), i možeš komotno rokati cijela jaja.
          btw. nadam se da nakon treninga uzimaš i glukozu s wheyem, sam whey nema smisla
          edit: u zadnjem obroku izbaci uh, i dodaj masti...
          "Neuspjeh nije opcija."

          Comment


          • #6
            Re: John 1807 prehrana POMOZITE!!!

            i btw ne mislim da je ovo prva tema ovog tipa
            “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

            Comment


            • #7
              Re: John 1807 - prehrana

              Izracunaj svoj bazni metabolizam.
              Na to dodaj svoju dnevnu potrosnju kroz tvoje aktivnosti.
              Kad imas taj broj na njega digni u pocetku 500 kalorija.
              Tada si poslozi prehranu na temelju toga i prati malo sta se desava s tvojim organizmom.
              Ako je premalo dodaj jos koju kaloriju medjutim stalno imaj u vidu da se ne zamastis previse.
              Ako krene u tom smjeru,da dobijas previse masnoca,znaci da unosis previse kalorija.

              Comment


              • #8
                Re: John 1807 - prehrana

                rade ovih 250grama posnog ubaci prije spavanja, a tunjevinu kao prezadnji obrok. naravno radi kazeina koji se sporo apsorbira, lipo uz taj zadnji obrok ubaci i masti najbolje maslinovo ulje i imas p+m obrok

                Comment


                • #9
                  Re: John 1807 - prehrana

                  Sam whey itekako ima smisla,jaoo..

                  Comment


                  • #10
                    Re: John 1807 - prehrana

                    Hvala na savjetima!
                    Malo sam čitao o pwm-u i primjetio da je velika greška što s wheyem nisam mješao glukozu. Započeo sam kombinaciju s istim i pojačao ugljikohidrate. Izračun kalorija mi je kompliciran jer nisam u prilici uvijek mjeriti točno svaku namirnicu koju konzumiram ali vidjet ćemo što će se dogoditi... probat ću ponovno s kreatinom, ali ovog puta s pojačanim pwm-om (+glukoza). Ako ne bude napretka u par mjeseci, počinjem s brojanjem kalorija - vaga u džep, kalkulator na mobitelu i matematika

                    I da... osim težina, promijenio sam i kompletan trening. Koliko često je potrebno mijenjati trening da ne dođe do privikavanja (zastoja u razvoju mase)?

                    Comment


                    • #11
                      Re: John 1807 - prehrana

                      Originally posted by 1807
                      Hvala na savjetima!
                      Malo sam čitao o pwm-u i primjetio da je velika greška što s wheyem nisam mješao glukozu. Započeo sam kombinaciju s istim i pojačao ugljikohidrate. Izračun kalorija mi je kompliciran jer nisam u prilici uvijek mjeriti točno svaku namirnicu koju konzumiram ali vidjet ćemo što će se dogoditi... probat ću ponovno s kreatinom, ali ovog puta s pojačanim pwm-om (+glukoza). Ako ne bude napretka u par mjeseci, počinjem s brojanjem kalorija - vaga u džep, kalkulator na mobitelu i matematika

                      I da... osim težina, promijenio sam i kompletan trening. Koliko često je potrebno mijenjati trening da ne dođe do privikavanja (zastoja u razvoju mase)?
                      3 tjedna
                      “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                      Comment

                      Working...
                      X