Announcement

Collapse
No announcement yet.

SpiritOfUkko recepti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SpiritOfUkko recepti

    evo od sutra vam pocinjem tu stavljat neke svoje recepte, potrudit cu se svaki dan stavit neki novi, pa da isto tako mozete svaki dan i nesto novo isprobati

    uglavnom volim experimentirat sto se namirnica tice pa ce se tu i tamo naci poneka netipicna namirnica za hrvatsku kuhinju,te volim koristiti podosta zacina. Potrudit cu se izvuc iz svakog djela svijeta poneki recept pa ce tu biti dosta toga iz kineske, indijske, marokanske, kraibske kuhinje, ugl. potrudit cu se sto vise kako bi vam svakodnevno dosadnu hranuo ucinio sto zanimljivijom. Naravno necu raditi recepte koji oduzimaju previse vremena.

    Ako imate kakve prijedloga, ideje ili ako vas muci neki obrok dana ili namirnica sa kojom nemate ideja slobodno pitajte.

  • #2
    Re: SpiritOfUkko recepti

    imas kakvu caroliju za junetinu ili teletinu...monoto mi je vec nekako, inace prakticki ih dinstam u vodi
    što učinila si ti od života mog, zašto dala si mi ti samo praznu bol...

    Comment


    • #3
      Re: SpiritOfUkko recepti

      Da imam, a bas sam i htio napisat recept sa junetinom

      Dakle ovako evo vam recept za za zdrave bodybuilderske meatballse =D

      Potrebno vam je:

      -500 g mljevene junetine (koju mozete samljeti sami ili trazite vaseg mesara da vam samelje komad koji kupite), moze naravno i puretine
      -đumbir
      -2 jaja
      -par žlica graham brašna
      -sol, papar, peršin, sjemenke korijandera
      - pelat za umak

      Uzmite jednu zdijelu u njoj izmutet dva jaja, ubaite unutra meso te dobro pomjesajte zajedno,đumbir očistite, narežete na što sitnije možete (namjerno nisam pisao količinu đumbira jer neznam kolko ko voli začinjenu hranu, stoga sami po žeilji odredite), sitno nasjeckajte lišče peršina te razbijte sjemenke korijandera u mužaru (ako ga nemate onda stavite sjemenke na krpu, preklopite ju i udari sa batom za meso ), dodajte sol i papar i sve dobro promjesajte i pocnite dodavati brašno žlicu po žlicu da malo zgusne masu,2-3 žlice bi trebale bit dovoljne. Ostavite cjelu smjesu nek odstoji u frizieru 20-tak minuta. Zagrijte tavu dodajte malo maslinovog ulja i meso oblikujte u 16 loptica (vise manje svejedno koli ih je broj),ubacite ih u tavu i dobro zapržite sa svih strana.
      pelat isjeckate na sto sitnije komadiče malo posolite, popaprite, te sitno pošečerite(al stvarno sitno) te stavite u vatrostalnu posudu (ili bilo koju koja moze u pečnicu). Ubacite meatballse u pelat i puknite na jedno 10tak minuta u predhodno zagrijanu pečnicu na 200 stupnjeva. Naravno ako vam se neda zezat sa pečnicom pelat mozete ubacit u tavu sa meatballsima i zavrsit to puno brze al ovako ispada ipak nesto ukusnije . Prilog po odabiru, moze salata, riža, kuhani krumpir, neko povrce, inace najbolje ide sa nekim tijestom, al samo integralno dolazi u obzir

      Dobar tek!

      Comment


      • #4
        Re: SpiritOfUkko recepti

        Odličan recept ovih dana će i moji

        Skupljam ih pa ću objavit ko knjigicu u Power Pointu

        Onda cemo ih zajedno dopunjavat i poboljsavat kako bi bilo jos vise BB friendly ako ste svi za

        Pa eto pricekajte jos par dana , za sad sam skupio 100tinjak sto svojih sto s interneta prevedenih i nadjenih
        "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

        Comment


        • #5
          Re: SpiritOfUkko recepti

          Punjene Jabuke

          Evo nisam bas tolko cest sa receptima kao sto sam rekao , al probat cu se popravit
          Za danas sam pripremio jedan zdravi desert (da da i to je moguce!)
          potrebni sastojci su:

          -4 velike jabuke (svejedno koja sorta)
          - oko 200 g posnog sira
          - 60 g zobenih mekinja
          - cimet
          - zasladivac kojeg god koristite (kod mene je to fruktoza)

          Jabukama izdubite srednji dio (petiljku, i kostice), ali tako da ih ne rezete po pola, moraju ostat čitave, te izvadite oko tog srednjeg djela sto je vise moguce mesa, a da jabuke ostanu citave. Sitno izrezite svo to meso i pirjajte ga na laganoj vatri sa malo fruktoze, cimeta i vode (najbolje vam je na laganoj vatri ostaviti poklopljeno neg se krčka ) Kad omeksaju ti komadici sve to fino bacite u mikser i napravite kašu, koji pomjesate zajedno sa posnim sirom i zobenim, dodajte jos malo cimeta i probajte smjesu, te po potrebi dodajte jos malo fruktoze. Napunite jabuke tom smjesom i stavite ih peč u pečnicu na 180 stupnjeva na kojih 15 minuta u vatrostalnoj posudi. E sad ako hocete jos finiju verziju onda uzmite oko 3 dl mlijeka i u njega staite jedan stapic vanilije (prvo ga prerezite po pola i sastruzite sjemenke te i njih ubacite u mlijeko) ubacite unutra oko zlicu graham brasna , i mjesajte sa pjenjacom, trebali bi ste dobiti tek malo zgusnutu smjesu, ako vam ispadne slucajno gusta ko puding ubacite unutra jos malo mlijeka , te izlijte smjesu u posudu di su jabuke i to sve zajedno zapecite, em da i upozorenje posuda mora biti poklopljena.

          Dobar tek!

          Comment


          • #6
            Re: SpiritOfUkko recepti

            ajde evo jos jedna teletina / junetina recept posto vidim da za to nemate bas maste.

            ovo jelo nema bas kratku pripremu al ne zahtjeva previse paznje a i mozete si odmah napravit za par porcija pa spremit u friziter (pa cak i zamrznut u skrinji).

            potrebne namirnice:

            1 kg junetine ili teletine
            3 lovorova lista
            4 stabiljke celera
            1 veci luk
            4 mrkve
            dvije zlice brasna (graham, razenog...)
            2 konzerve pelata
            sol, papar, maslinovo ulje

            Meso narezete na kockice (oko 2 cm velike) , zatim narezete luk, celer i mrkvu.U vruci lonac stavite malo malsinovog ulja pa ubacite meso i malo ga posolite. Nakon par minuta ubacite unutra mrkvu , luk , celer i lovorove listove. pustiti 10 minuta na laganoj vatri, promjesat koji put. Narezat pelat, ubacit unutra , te dodat brasno, po potrebi malo vode. posoliti i po papriti, te pustit nek se sve to lagano krcka jos nekih 40 tak minuta (pa mozda i vise). Uglavnom meso bi vam trebalo bit skroz mekano, onda znate da je gotovo. prilog po zelji uz to, ili mozete ako hoceste u toku kuhanja dodat jos malo vode i ubacit unutra par krumpira nerazanih na komade.

            Dobar tek!

            Comment


            • #7
              Re: SpiritOfUkko recepti

              Originally posted by SpiritOfUkko
              ajde evo jos jedna teletina / junetina recept posto vidim da za to nemate bas maste.

              ovo jelo nema bas kratku pripremu al ne zahtjeva previse paznje a i mozete si odmah napravit za par porcija pa spremit u friziter (pa cak i zamrznut u skrinji).

              potrebne namirnice:

              1 kg junetine ili teletine
              3 lovorova lista
              4 stabiljke celera
              1 veci luk
              4 mrkve
              dvije zlice brasna (graham, razenog...)
              2 konzerve pelata
              sol, papar, maslinovo ulje

              Meso narezete na kockice (oko 2 cm velike) , zatim narezete luk, celer i mrkvu.U vruci lonac stavite malo malsinovog ulja pa ubacite meso i malo ga posolite. Nakon par minuta ubacite unutra mrkvu , luk , celer i lovorove listove. pustiti 10 minuta na laganoj vatri, promjesat koji put. Narezat pelat, ubacit unutra , te dodat brasno, po potrebi malo vode. posoliti i po papriti, te pustit nek se sve to lagano krcka jos nekih 40 tak minuta (pa mozda i vise). Uglavnom meso bi vam trebalo bit skroz mekano, onda znate da je gotovo. prilog po zelji uz to, ili mozete ako hoceste u toku kuhanja dodat jos malo vode i ubacit unutra par krumpira nerazanih na komade.

              Dobar tek!
              zvuci fino, forwardati cu mami!
              Samo što je to pelat????

              tnx. pozz

              Comment


              • #8
                Re: SpiritOfUkko recepti

                oguljeni paradajz/rajcica/pomidore
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #9
                  Re: SpiritOfUkko recepti

                  Hvala Šimune (ima te u svakom postu)

                  Comment


                  • #10
                    Re: SpiritOfUkko recepti

                    Sad ce bozic pa da me stara prestane davit s kolacima reci cu joj nek mi napravi ove tvoje jabuke xD i Ima jedan super zasladjivac 100 posto prirodan i ne kalorican od lista biljke koja se zove Stevia. Imate za kupit tekuci i prah u svakoj biljnoj ljekarni.

                    Moji su narucili pa cekam da probam


                    100% prirodno , bez kalorija , bez ugljikohidrata , bez glikemijskog indeksa, a- 300 puta slađa od šećera

                    Pročitajte članke:
                    http://www.glas-koncila.hr/rubrike_p...l?news_ID=1953
                    http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...5/Default.aspx

                    Stavljam ovo posto ce bozic pa ce starci pocet gnjavis s useceranim kolacima itd pa eto preporucite im bar da ovo kupe ja sam svoje nekako nagovorio xD

                    Gdje Kupiti:
                    Shop.gea.com.hr - list stevie

                    Na web-stranici steviahr.com, gdje registrirani korisnici mogu kupiti ekstrakt, mljeveno lišće i sjeme biljke, te dobiti savjete ili http://www.stevia-hrvatska.com/

                    Direktna narudžbe na e-mail: "davorin kisch" aggramm@yahoo.com

                    Cijene:  

                    Steviaextract, 280x, slad u obliku krembijelog praha, pakovanja;  10 grama = eqvivalent 2,8 Kg šećera, 32,90 Kn +poštarina p.  20 grama =   eqvivalent 5,6 Kg šećera, 59,90 Kn +poštarina p.  

                    Steviaextract, 280x, 20 % slad hladno otopljen u vodi, pakovanja ;  10 mil.20% =200kapi za 2deci čaja 1-2 kap, 19,90 Kn + poštarina p.   20 mil.20%=400kapi za 2deci čaja 1-2 kap, 36,90 Kn + poštarina p.

                    U pripremi ! 10 grama  suhoga lista rukom branog, 19,90 Kn + poštarina

                    U biljnim ljekarnama može kupiti KAL-ova Stevia 38 grama (nije tako kvalitetan tj radi se od drugog djela biljke pa je okus cudniji), 120-140 kuna,  a traje pola godine
                    "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

                    Comment


                    • #11
                      Re: SpiritOfUkko recepti

                      da cuo sam za tu biljku vec, i nije mi jasno u cek je caka... pa sam pogledao cjenu... pa mi i dalje nije jasno cu cem je caka ,ne kuzim kosta te ko da kupujes normalni smedi secer...a vjerovatno nema niti blizu toliko veliku proizvnodnju ko ovi tipicni nam seceri pa me to malo zbunjuje, inace mozes ju sam uzgajat doma, uspjeva bez problema tako sam cuo. Uglavnom probaj pa javi (mozda je caka bas u groznom okusu )

                      a sto se tice kolaca ja sa time nemam problema, ja sam taj koji pece kolace za pozic posto se mojoj staroj fakat vise neda, pa sam onda ujedno i ja taj koji davi i muči sve oko sebe da moraju jest kolace,a ja se izvucem skoro sa nula pojedenih

                      Comment


                      • #12
                        Re: SpiritOfUkko recepti

                        Originally posted by SpiritOfUkko
                        da cuo sam za tu biljku vec, i nije mi jasno u cek je caka... pa sam pogledao cjenu... pa mi i dalje nije jasno cu cem je caka ,ne kuzim kosta te ko da kupujes normalni smedi secer...a vjerovatno nema niti blizu toliko veliku proizvnodnju ko ovi tipicni nam seceri pa me to malo zbunjuje, inace mozes ju sam uzgajat doma, uspjeva bez problema tako sam cuo. Uglavnom probaj pa javi (mozda je caka bas u groznom okusu )

                        a sto se tice kolaca ja sa time nemam problema, ja sam taj koji pece kolace za pozic posto se mojoj staroj fakat vise neda, pa sam onda ujedno i ja taj koji davi i muči sve oko sebe da moraju jest kolace,a ja se izvucem skoro sa nula pojedenih
                        naravno, javim ti, kazu ljudi da je ovaj kalov ekstrakt iz ljekarne loseg okusa na koji se moras naviknt al prah i ovo od lista je navodno ko secer

                        sad javim ti cim probam. A opet 100g ovoga je kaj ko par kg secera, tak da *****a stvar kaj se tog tice.

                        hahaha daj ne zezaj svaka cast PS ak imas neki recept za kolač od voća\int brasna\ bjelanjaca a da nema previse masti i da se secer moze smjenit wheyem ili steviom javi Da me stara ne pocne tlacit kak joj ne zelim jest kolace

                        Samo se nadam da nece bit baklave, to sam oduvijek mrzio. [A inace sam bio veliki sladokusac]
                        "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

                        Comment


                        • #13
                          Re: SpiritOfUkko recepti

                          ja koristim steviju vec god. dana i zbilja je slatka oprez sa sipanjem!
                          ima je gotovo u svakoj ljekarni!

                          Može li koji jednostavniji recept koji bi mogao i sam složiti onak za 15 minuta????
                          pretpostavljam da si kuhar, pa bi mogo znati od prilike...

                          pozdrav

                          Comment


                          • #14
                            Re: SpiritOfUkko recepti

                            Stevija je puno zdravija od obicnoga sećera. Danas bi se skroz izbacio bijeli sećer i koristila bi se stevija da nije velikih kompanija kao CocaCola, koji za svoje proizvode iskljucivo koriste bijeli šećer i protive se uvođenju steviju
                            “There are two things a real man likes - danger and play. And he likes woman because she is the most dangerous of playthings.” — Friedrich Nietzsche

                            Comment


                            • #15
                              Re: SpiritOfUkko recepti

                              Originally posted by wrathchild
                              Stevija je puno zdravija od obicnoga sećera. Danas bi se skroz izbacio bijeli sećer i koristila bi se stevija da nije velikih kompanija kao CocaCola, koji za svoje proizvode iskljucivo koriste bijeli šećer i protive se uvođenju steviju
                              jedino su se japanci uspjeli prilagoditi i izbaciti secer i aspartam iz kole, kod njih je stevija u 80% secerne uporabe
                              "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

                              Comment

                              Working...
                              X