Announcement

Collapse
No announcement yet.

Carnivore - Spartan Receptology

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carnivore - Spartan Receptology

    Evo odlucio sam napokon pokrenut temu. Za pocetak nista fensi ali zelim pomoc od svih vas.

    Davat cu prijedloge hrane; dorucka\ruckova\deserta\medjuobroka pa zelim da mi pomognete u izracunavanju nutritivnih vrijednosti pa na kraju mozemo zajedno sastavit malu "zdravu" kuharicu

    Takodjer bih zamolio moderatora\admina da mi omoguci editanje postova kako bi recepte mogao stavljat samo u prvi post a ostali da sluze za komentare i poboljsanje recepta

    __________________________________________________ ____

    Evo pocet cemo s klasičnim doručkom od zobenih posto se mnogi zale na okus:

    Power Dorucak u 7:00h:



    Sastojci:
    80 - 100g Zobenih Mekanih
    1x Banana
    30g Whey po želji

    Priprema:
    Stavite šalicu tople vode u lonac i zagrijte na jakoj vatri oko minutu. Dodajte zobene i miješajte. Za oko 30 sec ce popiti vodu i kaša će postati gusta tj zobene bi vec mogle početi pucketati. Maknite s vatre i smanjite ju na 4 (moj sparhet ima do 9). Dodajte malo vode oko 30ml promijesajte i vratite na vatru. Mijesajte 30 sec dok zobene ponovno ne upiju te ponovno dodajte vode i jos malo mijesajte. Maknite s vatre i dodajte jos jako malo vode tako da zobene ponovno upiju dok.

    Poklopite poklopcem i stavite na prozor 3min.

    Za to vrijeme uzmite bananu, ogulite ju i štapnim mikserom izmješajte. Možete smrviti i velikom vilicom.

    Uzmite s prozora kašu i ubacite bananu. Izmiješajte.

    Smjesa bi sada trebala biti fino topla, niti vruća niti hladna tako da banana nije izgubila okus i trebali biste imati aproksimativno već pola lonca hrane (oko 500grama)

    Sada u tu lijepu gustu kašu ubacite mjericu Wheya s okusom po želji (30g) i izmiješajte. Ako bude pregusto dodajte jos malo vode i imat cete toliko hrane (vise od pola lončića) tako da cete se dobro najesti. Nakon toga popitjte zeleni čaj i vitamin C 500mg ili vodu i vitamin C.

    Ja sam napokon dobio svoj Elite Dynamaze od čoke pa se guštam mozete i whey bez okusa ili izolat.

    Dodatak. Ako koristite bez okusa pospite malo cimeta gore radi finog šmeka.

    Kako biste dobili različite kombinacije probajte umjesto banane umiješati suhe grožđice ili naribati ili izmiksait jabuku koja najbolje paše s Vanilijinim wheyom i cimetom.

    Eto dobar tek i nadam se da će vam doručak sada postati gušt

    Zašto cimet: Služi protiv visokog tlaka, nadutosti, može služiti kao prevencija javljanja tipa dijabetesa, jedan gram pravog cimeta može sniziti šećer u krvi i pomaže prevenciju gripe i prehlade što ga cini idelnim dodavanjem u ovaj dorucak gdje se koriste banane (secer)

    Ovim nacinom cete fino izbjeci mlijeko a opet ce biti jako ukusno

    Nutritivne vrijednosti ovog dorucka:

    Energija \ kcal:557; P37,5 UH80 M9

    Zobene Pahuljice 100g - 341 kcal – P12,5 UH57 M7 [Mjera s mojih zobenih HAHNE OATS - small leaf]
    1 banana – 99kcal - P1 UH23 M0
    30g Whey – 117kcal - P24 UH2 M2

    Malo o samoj zobi i zasto ju jedemo za dorucak: Jedenjem zobi može smanjiti rizik od dijabetesa, probavljiva vlakna pomažu u kontroli i stabilizaciji krvne glukoze. Vlakna u zobenoj kasi apsorbiraju popriličnu količinu vode koja signifikantno usporava proces probave. Ovo za konačni rezultat ima osjećaj sitosti kroz duži period vremena. Cjelovite žitarice bogate su vrlo važnim nutrijentima, tj. fitokemijskim sastojcima koji promoviraju zdravlje, te pomažu u prevenciji mnogih bolesti. Zob sadrži topiva vlakna koja snižavaju razinu kolesterola u krvi. Prehrana koja uključuje zobenu kašu može pomoći u smanjenju visokog krvnog tlaka. Vlakna i drugi nutrijenti u zobi mogu smanjiti rizik od određenih vrsta raka. Sadrzi biljne bjelacevine.

    __________________________________________________ ____

    Jedan od mojih međuobroka

    Punjena Posna Paprika



    Sastojci:
    3x Filet Paprika
    250g Posnog sira Dukat

    Priprema:
    Kupiti Filete paprike (imate u svakom ducanu u konzervi ili si skuhajte 3 paprike da omeksaju) Fileti su dobri jer nisu razrezani i otvoreni s druge strane i tvrdji su od pečene paprike pa su dobri za filanje.

    Filete paprike ocijedite i stavite na mali tanjur. [Ako kuhate svoje ucinite to nakon kuhanja] Napunite 3 fileta paprike s posnim sirom.

    Stavite u mikrovalnu ili pečnicu ako vam nemate mikrovalnu

    I viola dobit cete proteinske punjene paprike.

    Nutritivne vrijednosti ovog međuobroka:
    Energija \ kcal: 262; 31,88P 21,5UH [U stvari dodje na 7,5 samo] 4,44M

    Paprika Filet 200g - 72 kcal – P1,88 UH14 M0,94 [Zapamite za povrće da su zapravo negativne kalorije]
    250g Posni sir - 190kcal - 30P 7,5UH 3,5M

    __________________________________________________ ____

    Puding od čokolade



    Sastojci:
    100g zobenih
    1x Banana
    30g Whey čokolada [Ili neki drugi] \ voda


    Priprema:
    Skuhajte meke zobene na laganoj vatri s vodom uz konstantno miješanje dok se ne zgusnu. [Za razliku od prvog recepte gdje moras dodati vodu, ovdje prestanes s dodavanjem]

    Izmiksaj banane i dodaj u smjesu.

    Smjesu zobenih i banane izliješ u šalicu ili zdjelicu za sladolede i čekaj da se malo strdne (stavi u frižider hladiti da bude brže)

    Whey stavi u malu zdjelicu te mu dodaj malo vode ali tek toliko da se zgusne i izgleda kao čokoladni preljev.

    Sada uzmes šalicu iz frižidera (nakon 5-10 min) i preliješ whey preljevom od čokolade

    Ako voliš hladno staviš u frižider jos hladiti.

    Nutritivne vrijednosti kao i kod prvog obroka
    Energija \ kcal:557; P37,5 UH80 M9

    Zobene Pahuljice 100g - 341 kcal – P12,5 UH57 M7
    1 banana – 99kcal - P1 UH23 M0
    30g Whey – 117kcal - P24 UH2 M2


    Napomena: Možete radit veće količine s 300g zobenih i 60g wheya za više puta pa stavit u šalice. Također možete koristit bobičasto voće ili jagode umjesto banane. Zapravo vaša mašta je ograničenje

    __________________________________________________ ____

    Ranovečernji snack 18:00h



    Ovo sam nedavno otkrio i sada njupam svaki dan posto me tako podsjeca na djetinjstvo kada sam jeo svjezi sir s petit keksima. [Okus je identican]

    Sastojci:
    250g Posni sir
    30g Whey s željom po okusu

    Priprema:
    Posni sir stavite u zdjelicu. Izmiksajte ga s malo vode (moze s žlicom ili stapnim mikserom) Mjera vode je nekih 10 ml ne znam oko 1\10 case. Dodajte Whey [ja koristim Dynamaze Rich Chocolate jer najbolje pase za ovo i super je ako imate neki cookie flavor, mislim da ga MVP ima] i fino zamutite žlicom. Smjesa bi trebala biti smeđa, gusta i fino popuniti zdjelicu. Pazite da previse ne ramutite sir kako bi ostali fini komadici. Stavite u frizider da se jos malo ohladi i probajte. Garanitram da je super

    Nutritivne vrijednosti ovog međuobroka:
    Energija \ kcal: 307; 54P 9,5UH 5,5M

    250g Posni sir - 190kcal - 30P 7,5UH 3,5M
    30g Whey – 117kcal - P24 2UH M2

    Ako jedete prijepodne kao snack mozete dodati i skuhane zobene iz gornjeg recepta. Ali max 50g. Bit će hrskavije a imati i bit dobar P+UH meal. Ovaj je cisti proteinski desert.

    __________________________________________________ ____

    Inćuni s integralnom tjesteninom - Ručak do 14h:



    Sastojci ovisno o preferencijama al recimo da vam je ovo drugi obrok s UH ovog dana onda bi stavio 150g tjestenine:
    100 - 150 g integralne tjestenine ili integralnih špageta
    250g - 300g [Ja uvijek 300 ili vise] svježih inćuna
    1 limun
    Paprika u prahu
    1\2 Kelja
    2 žlice maslinovog ulja
    2 žlice jabučnog octa
    2 ćešnjaka \ luk
    Sol i papar
    Pasirana rajčića

    Priprema:
    Inćune stavite na tanjur, posolite ih i posipajte papričicom. Stavite ih u posudu u koju ćete kuhati te iscjedite po njima limun. Pustite da se mariniraju barem 2 sata. Nakon sat vremena dodajte žlićicu maslinova ulja.

    Očistite kelj i mekano lišće narežite na listiće. Kelj ubavite u vruću slanu vodu [drugi lonac] i kuhajte 2 min.

    U lonac [prvi lonac] s inćunima dodajte oljušteni češnjak. Zatim ulijte jabučni ocat s malo vode da ih prekrijete. Posolite i popaprite i kuhajte 20min na umjerenon vatri bez poklopca uz povremeno miješanje.

    Skinete s vatre i pomiješate s keljom u jednu posudu.

    Prije nego kelj bude gotov skuhajte integralnu tjesteninu u kipucoj posoljenoj vodi [morska jodirana sol].

    Ocijedite tjesteninu i malo je isperete hladnom vodom.

    Iscijedite ju i dodajte na ravni tanjur. Dodajte incune pomijesane s keljem te sve fino pomijesajte u tanjuru.

    Priprema umaka:

    U posebnoj posudi stavite par kapi malinova ulja te češnjak i luk popržite dok ne postanu žuti tada dolite pasiranu rajčiću i origana takodjer moze malo bosiljka\peršuna [mozete i zlicu itnegralnog brašna da se zgusne pretpostavljam, ja nisam jos probao].

    Prelijte jelo na tanjuru s gustim umakom od pasirane rajčiće. Mozete dodati na vrh par sitno narezanih crnih maslina

    Jelo je lagano, relativno brzo i fino. Mozete servirati i uz neku salatu ali je nepotrebno...

    Pomozite mi izracunat nutritivne vrijednosti za ovaj recept

    PS Slike recepata nisu slike ovih recepata al sam nasao na netu nesto sto slcino izlgeda googlanjem tako da znate otprilike kak bi to trebalo ispasti
    "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

  • #2
    Re: Carnivore - Spartan Receptology

    pa ti samo nekakve pudingiče jedes
    sto se tice kalorija za zadnje jelo ovak: racunaj si da ti integralna tjestenina ima na 100g negdje oko 360 kcal (vise manje, kako koja) , kelj ti ima 50 kcal (isto na 100g) a incuni ak su svejzi a ne oni iz konzerve namakani u ulju pa to je onda nekih 80 kcal a mozda i manje.

    mogli bi nas dva pocet pisat knjigu "kuharica za bodybuildere(i sve koji se tako osjecaju)" i opako se obogatit na tome

    Comment


    • #3
      Re: Carnivore - Spartan Receptology

      Originally posted by SpiritOfUkko
      pa ti samo nekakve pudingiče jedes
      sto se tice kalorija za zadnje jelo ovak: racunaj si da ti integralna tjestenina ima na 100g negdje oko 360 kcal (vise manje, kako koja) , kelj ti ima 50 kcal (isto na 100g) a incuni ak su svejzi a ne oni iz konzerve namakani u ulju pa to je onda nekih 80 kcal a mozda i manje.

      mogli bi nas dva pocet pisat knjigu "kuharica za bodybuildere(i sve koji se tako osjecaju)" i opako se obogatit na tome
      Da incuni moraju bit svjezi a namakani su u limunovm soku s tim da poslje malo maslinovog dodas, al to je tek tolko.

      Budem zapisao sve sto si rekao

      ja sam za D: ma neka satavimo samo knjizicu recepata koja ce bar nama i ljudima na forumu pomoc da rade i kombiniraju jela posto ce odma pisat koliko sto sadrzi nutritivnih sastojaka, kcal izd a opet ce bit raznih inovativnih recepata i nacina pripreme piletine \ puretine i medjuobroka tak da se ljudi ne zasite klasicnim jelima

      Ja sam upravo pojeo ovaj Posni sir s čokoladnim wheyem tj ranovečernji snack, miliiiina buraz

      PS probaj si ovo drugo Punjene paprike s posnim =)
      "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

      Comment


      • #4
        Re: Carnivore - Spartan Receptology

        Jaoo ogladnija san
        ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

        Comment


        • #5
          Re: Carnivore - Spartan Receptology

          Originally posted by sthooligan
          Jaoo ogladnija san
          ovo je BB approved pa si spravi nesto

          Il uzmi posni s bademima
          "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

          Comment


          • #6
            Re: Carnivore - Spartan Receptology

            Originally posted by Carnivore
            Originally posted by sthooligan
            Jaoo ogladnija san
            ovo je BB approved pa si spravi nesto

            Il uzmi posni s bademima
            Evo taman se pripremam mrknit posni i orahe mislim nešto iskemijat kao ovaj ranovečernji snack izgleda ukusno
            ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

            Comment


            • #7
              Re: Carnivore - Spartan Receptology

              Originally posted by sthooligan
              Originally posted by Carnivore
              Originally posted by sthooligan
              Jaoo ogladnija san
              ovo je BB approved pa si spravi nesto

              Il uzmi posni s bademima
              Evo taman se pripremam mrknit posni i orahe mislim nešto iskemijat kao ovaj ranovečernji snack izgleda ukusno
              slika je neka s neta, trazio sam neso slicno. Ispadne otrpilike tako kada malo rastopis sir i fino umijesas whey. (Ps nemoj odma dodavat puno vode, nego mijesaj zlicom malo po malo wheya pa ces vidit kak ce ti se zgusnjavat, ovisno o tome dodaj vodu dok ne bude kremasto, ne pre gusto a niti vodenasto) Ja sam veceras pojeo bas pravi gušt =)
              "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

              Comment

              Working...
              X