Announcement

Collapse
No announcement yet.

Juha od zobenih pahuljica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Juha od zobenih pahuljica

    2 glavice luka
    200g zobenih pahuljica
    3 žlice, (0,05 l) maslinovog ulja
    sol, papar po ukusu
    1 mala čili papričica (ili mali ukiseljeni feferon)
    1 vezica peršina
    3 l vode
    1 žlica Vegete

    Luk očistiti i sitno nasjeckati. U posudi lagano zagrijati ulje (pazeći da posuda ne bude prevruća, kako ulje ne pregorilo). Lagano zažutiti luk (da se zastakli), dodati pahuljice, malo promiješati pa zaliti vodom. Kad zakuha pustiti da kuha još tri do pet minuta, začiniti, i na kraju obilno posuti sitno sjeckanim peršinom.


    Meni poprilično ukusno. Zanima me je li prihvatljiva za doručak uz jaja pošto sadrži 3 žlice maslinovog ulja?

  • #2
    Re: Juha od zobenih pahuljica

    S tim da bih ja smanjila udio vode (tj. smanjiti ću idući put). Baš ju jedem i dobra mi je juhica.

    Comment


    • #3
      Re: Juha od zobenih pahuljica

      Nemaš frke za doručak - sve se potroši! Samo, puno UH i M, no dobro, bolje većinu unjeti ranije u danu... Al' ipak, dosta kalorija.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Juha od zobenih pahuljica

        pahuljice su super za krem čorbe, umesto pavlake ili mleka.
        ovo je super, ali kad dođe bundeva:
        ubaciš luk i bundevu u vodu, skuvaš, dodaš pahuljice, samelješ u blenderu. Začini po volji - moj izbor: beli luk, đumbir, biber.
        Vegeta nikad - zbog MSG-a
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #5
          Re: Juha od zobenih pahuljica

          Tu je za 2-3 UH obroka na koje treba nadodati proteine u obliku jaja, lignji i tako.

          No, nije baš nešto ekstra dobro jer je lakše i brže pojesti 100g zobenih sa jogurtom ili sokom od jabuka.

          Vraćam se ja na jabuke ili jogurt jer juha prebrzo zasiti. Eto, prvi put probala i vraćam se na staro. Ukusno ali prebrzo me zasiti.

          Btw, hvala momci.

          Comment


          • #6
            Re: Juha od zobenih pahuljica

            nemam ja vrimena za ovo,pogotovo kad još vidim da nema proteina unutra!
            Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



            mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

            Comment


            • #7
              Re: Juha od zobenih pahuljica

              Originally posted by Vepar24
              nemam ja vrimena za ovo,pogotovo kad još vidim da nema proteina unutra!
              Ubaci lignje il' nešto.

              Ukusno je. No, ne preporučujem jer prebrzo zasiti i nećeš ni moći sve pojesti.

              Comment

              Working...
              X