Announcement

Collapse
No announcement yet.

MMA na lošem glasu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MMA na lošem glasu

    Na žalost još jedan događaj je MMA prikazao u lošem izdanju.
    http://www.24sata.hr/fight-club/osta...a-hitna-280603

    Stvar je u tome što ovi ljudi koji komentiraju članak nisu ni svijesni zašto se ti ljudi bore, nitko nije uspio u MMA ako je krenuo trenirati samo da bi oštetio protivnika.

  • #2
    Re: MMA na lošem glasu

    Nadam se da će se ovaj skroz oporaviti. A što se komentara tiče, jebiga, 24 sata je leglo d3bila.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: MMA na lošem glasu

      A čujte protiv MMA nemam ništa. Čak sam i neke ljude trenirao u teretani koji su bili ili su još uvijek borci u MMA-u. Dobar sam i sa Marom Perakom iz Dubrovnika.
      Ali iskreno disciplina u kojoj je cilj svijesno i namjerno protivniku nanijeti ozljedu se ne može nazivati sportom. Neki drugi termin da.
      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

      I know it's hard to keep an open heart
      When even friends seem out to harm you
      But if you could heal a broken heart
      Wouldn't time be out to charm you

      November Rain, Guns and Roses

      Comment


      • #4
        Re: MMA na lošem glasu

        Točno to Dalibore.
        "What the mind believes the body achieves."

        Comment


        • #5
          Re: MMA na lošem glasu

          Tako*

          ..............
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #6
            Re: MMA na lošem glasu

            Originally posted by Dalibor View Post
            A čujte protiv MMA nemam ništa. Čak sam i neke ljude trenirao u teretani koji su bili ili su još uvijek borci u MMA-u. Dobar sam i sa Marom Perakom iz Dubrovnika.
            Ali iskreno disciplina u kojoj je cilj svijesno i namjerno protivniku nanijeti ozljedu se ne može nazivati sportom. Neki drugi termin da.
            Svaki borilacki sport ima upravo takav cilj. MMA se mozda cini najbrutalnijim, no boks ili tae-kwon-do nisu nista bolji.
            Tako da se ja ne bih slozio. Mislim, u ragbiju se ciljano ide srusiti nezasticenog covjeka na pod... agresivno? Da, no daleko od toga da nije sport...
            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
            Napreduje se... Avatar^^

            Comment


            • #7
              Re: MMA na lošem glasu

              Evo ja cu ti to reci iz svoje perspektive kako ja sve to vidim..
              Boks ili MMA ili neki drugi full kontakt sport ti je posao, to ti je ljubav,to je umjetnost i niko se ne sprema samo da razvali arkadu protivniku ili ruku polomi. Prvi ja a mislim i ostali rade to samo zbog osjecaja posle borbe, kad znamo da smo odradili poso kako treba. I da ostaje beskonačan ponos.
              Ispocetka svi budu bijesni i agresivni i zele samo da udaraju, no s godinama to prođe.
              A ti ljudi koji budu prebijeni, to nisu neke pickice ili sl. To su borci i ne zele nicije sazaljenje ili sl., tranirat ce ponovo tesko i jako da budu bolji i osvjetle obraz.


              I ako cemo iskreno boks je daleko krvaviji od MMA.
              Last edited by Iron M.; 11-09-12, 00:41.

              Comment


              • #8
                Re: MMA na lošem glasu

                Ja sam bio na tom eventu,vidio sam borbu.Ovaj decko koji je nokautiran je bio nekih 10cm nizi i 20 kg laksi,protivnik je izgledao kao
                div u usporedbi s njim,jos sam i reko prijatelju koji je bio sa mnom da ovo nece dobro zavrsit.
                Nokaut se desio 2 sekunde nakon pozdrava rukavicama,znaci unutar 10 sek.od pocetka borbe.Ovaj se odmaknuo u stranu,protivnik ga je "scimao" s desnom dva puta i opalio brutalan udarac,protivnik je jednostavno pao dolje i vise se nije dizao.
                Ljudi su odlazili van iako je jos bilo 3-4 borbe do kraja..
                Brutalan sport ali borci znaju sto ih ceka,i moraju bit spremni na to..

                Comment


                • #9
                  Re: MMA na lošem glasu

                  Borilački sportovi su toliko više od pukog udaranja protivnika s namjerom da ga se onesvjesti. Kao prvo, gdje staviti granicu kad "sport" prelazi u "ne sport". Je li boks s kacigom sport? A boks bez kacige ne?
                  Osim toga, jedan trening boksa nosi u sebi toliko raznih vježbi, što tehničkih što kondicijskih da je boks (i općenito borilački sportovi) sigurno jedan od onih posebno teških sportova koji zahtijevaju izuzetnu fizičku spremu u kombinaciji s visokom tehničkom pripremom. Stavi prosječnog čovjeka u ring na lagani sparing i nakon dvije runde više ne može držati ruke u zraku. Sad zamislite borca koji stoji ne znam koliko rundi u ringu, cijelo vrijeme mora biti koncentriran i pokazivati tehničku vještinu kojom će svladati protivnika i pritom mora biti u brutalnoj kondiciji da ne bi jednostavno na temelju slabije fizičke pripreme izgubio.

                  I onda sve to, cijeli sport tj. cijelu skupinu sportova marginalizirati i zbog pokoje fizičke ozlijede proglasiti "barbarstvom" je zbilja glupo.

                  Isto tako je barbarstvo nogomet kad igrač trči i drugi ga faulira i slomi mu nogu. Koja je razlika između toga i između boksa?
                  Originally posted by magarac
                  pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                  dzaba mu sve

                  Comment


                  • #10
                    Re: MMA na lošem glasu

                    Originally posted by Dalibor View Post
                    A čujte protiv MMA nemam ništa. Čak sam i neke ljude trenirao u teretani koji su bili ili su još uvijek borci u MMA-u. Dobar sam i sa Marom Perakom iz Dubrovnika.
                    Ali iskreno disciplina u kojoj je cilj svijesno i namjerno protivniku nanijeti ozljedu se ne može nazivati sportom. Neki drugi termin da.
                    Trenirao sam boks, ali često sam bio i na MMA treninzima, pa ću napisati svoje mišljenje iz vlastitog iskustva.
                    Cilj nijedne te "discipline", bila ona MMA, boks, hrvanje, TKD ili nešto peto, nije nanijeti svjesno ozljedu, već je cilj savladati protivnika. Jbg, svakako da je ponekad potrebno i ozlijediti ga da bi se to postiglo...
                    A ako ga ne možemo nazvati sportom, onda možemo vještinom, jer je kombinacija savršene tjelesne spreme, kondicije, koncentracije, hrabrosti, a i inteligencije. A vještina je nešto iznad sporta.

                    Naravno da postoji i druga strana medalje, a to su teže ozlijede, koje su u stvari vrlo rijetke, i nikako ih ne bismo trebali smatrati trade-markom tih sportova...

                    Comment


                    • #11
                      Re: MMA na lošem glasu

                      Ja kada gledam MMA gledam umjetnost, visoku mentalnu spremu, sangu i kondiciju... nikome nije cilj nanjeti štetu protivniku. Ako ćemo o agresiji u sportu onda pogledajte hokej, ako gledamo opasnost pogledajte koliko je nogometaša umrlo na terenu i treninzima od srca.
                      Koliko slomljenih nogu?

                      Comment


                      • #12
                        Re: MMA na lošem glasu

                        o cemu vi pricate. pa zna se do cega moze doc u takvom sportu i na to su oni spremni. Ko da Janica i Ivica Kostelic nisu znali da ce unistit sebi kolina do kraja karijere heeh to je cjena uspjeha... zato i nezelim uc ozbiljno u profesionalne vode sta se tice borilackog sporta zato jer iman druge planove sa svojom glavom

                        Comment

                        Working...
                        X