Announcement

Collapse
No announcement yet.

Otac ili Novac?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Otac ili Novac?

    U zemljama bivše Jugoslavije uobičajeno je da ljudi idu na rad u zemlje zapadne i ostalih razvijenijih zemalja Evrope: Njemačka , Švajcarska , Austrija , Francuska itd.

    Moj otac je radio u Njemačkoj 6 godina , u periodu rata , kad je otišao imao sam 4 godine.

    Da li biste vi bili u stanju da napustite svoju porodicu i odete u neku drugu zemlju da im obezbijedite materijalnu sigurnost? Da li je neko imao slična iskustva?

    Da li smatrate da materijalna sigurnost obezbjeđena na taj način može da nadomjesti odsustvo oca i koliko je to stvarno dobro?

  • #2
    Re: Otac ili Novac?

    cuj ovo pitanje bas nema nikakve veze sa ovim forumom jedino ako ti je stari donesel nekakve bučice kad se vratil iz njemacke, ali kuzim kaj oces reci. Nista nemoze nadomjesti tu situaciju, ali jeb... tak je izgleda moralo bit, nadam se da sad dobro zivite i da financijska situacija nije problematicna kao kod vecine. Ako su ljudi normalni, sve se da nadoknadit. Kod mene je situacija bila ovakva, otac je radio cijeli dan i vidli smo se samo na vecer tokom dnevnika i to je bilo sve, pitanje je bilo kak je u skoli, ak nije bilo dobro dobil sam samarcinu i otisel je spat. Nisu svi ocevi bas milina
    http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

    Comment


    • #3
      Re: Otac ili Novac?

      Sve za obitelj bih napravio išao raditi bilo gdje kad bi takva situacija bila to je gledište mene kao oca, a sad kao sina s tim nemam iskustva ali kao što Joe kaže ni meni nije baš bilo bajno djetinjstvo, al jbg što se prije pomiriš s tim to bolje za tebe,jednostavno moraš biti svjestan da je on to učinio da bi tebi bilo lakše ostvarivati neke svoje životne ciljeve.
      Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



      mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

      Comment


      • #4
        Re: Otac ili Novac?

        npr. sad odes u irak ili afganistan i uzimas oko 100.00 $ godisnje i za 3-4 godine ti si rijesio i pitanje stana i mozda pokrenuo neki privatni posao, a jedino sta se za to vrijeme moze desiti je to da ti ljepsa polovica nađe negdje drugo tu obliju stvar. .a dijete mislim da to nece nesto pretjerano ni osjetiti
        Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
        Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
        Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

        Comment


        • #5
          Re: Otac ili Novac?

          Originally posted by PakiPacano
          U zemljama bivše Jugoslavije uobičajeno je da ljudi idu na rad u zemlje zapadne i ostalih razvijenijih zemalja Evrope: Njemačka , Švajcarska , Austrija , Francuska itd.

          Moj otac je radio u Njemačkoj 6 godina , u periodu rata , kad je otišao imao sam 4 godine.

          Da li biste vi bili u stanju da napustite svoju porodicu i odete u neku drugu zemlju da im obezbijedite materijalnu sigurnost? Da li je neko imao slična iskustva?

          Da li smatrate da materijalna sigurnost obezbjeđena na taj način može da nadomjesti odsustvo oca i koliko je to stvarno dobro?
          imam ja slicnu situaciju u familiji...
          moj did ima 3 sina, znaci jedan je moj caca i on j eisa radit u njemacku kad je moj caca ima 4 godine, vratija se za stalno nakon 7 godina, donija je para, svi su ga zicali, svima je dava a niko nije vraća. Ali on je sinovima osigura budućnost, moj je caci da pare da kupi prvi bager, prvim bagerom je zaradija za drugi, drugim za treci i sad pristojno zivimo.
          a druga situacija

          drugom sinu je isto ostavija para, nemam pojma sto je s njima bilo..ugl moj stric je radija u specijalnoj policiji, u ratu je bija na granici, nakon rata mu je diagnosticiran ptsp, dobija je otkaz iz policije (tad su svi dobivali) i nije ima di raditi...otisa je u njemacku 3 godine, radija je u vatrogascima, zaradija para, vratija se i otvorija bravarski obrt..tj radi inox ograde vrata ugl sve od inoxa, i sasvim pristojno žive, čak i vrlo pristojno...

          Comment


          • #6
            Re: Otac ili Novac?

            Originally posted by CRombo
            Originally posted by PakiPacano
            U zemljama bivše Jugoslavije uobičajeno je da ljudi idu na rad u zemlje zapadne i ostalih razvijenijih zemalja Evrope: Njemačka , Švajcarska , Austrija , Francuska itd.

            Moj otac je radio u Njemačkoj 6 godina , u periodu rata , kad je otišao imao sam 4 godine.

            Da li biste vi bili u stanju da napustite svoju porodicu i odete u neku drugu zemlju da im obezbijedite materijalnu sigurnost? Da li je neko imao slična iskustva?

            Da li smatrate da materijalna sigurnost obezbjeđena na taj način može da nadomjesti odsustvo oca i koliko je to stvarno dobro?
            imam ja slicnu situaciju u familiji...
            moj did ima 3 sina, znaci jedan je moj caca i on j eisa radit u njemacku kad je moj caca ima 4 godine, vratija se za stalno nakon 7 godina, donija je para, svi su ga zicali, svima je dava a niko nije vraća. Ali on je sinovima osigura budućnost, moj je caci da pare da kupi prvi bager, prvim bagerom je zaradija za drugi, drugim za treci i sad pristojno zivimo.
            a druga situacija

            drugom sinu je isto ostavija para, nemam pojma sto je s njima bilo..ugl moj stric je radija u specijalnoj policiji, u ratu je bija na granici, nakon rata mu je diagnosticiran ptsp, dobija je otkaz iz policije (tad su svi dobivali) i nije ima di raditi...otisa je u njemacku 3 godine, radija je u vatrogascima, zaradija para, vratija se i otvorija bravarski obrt..tj radi inox ograde vrata ugl sve od inoxa, i sasvim pristojno žive, čak i vrlo pristojno...
            a 3 sin?
            Dont drink, dont smoke just eat and work

            Comment


            • #7
              Re: Otac ili Novac?

              Originally posted by hitman
              npr. sad odes u irak ili afganistan i uzimas oko 100.00 $ godisnje i za 3-4 godine ti si rijesio i pitanje stana i mozda pokrenuo neki privatni posao, a jedino sta se za to vrijeme moze desiti je to da ti ljepsa polovica nađe negdje drugo tu obliju stvar. .a dijete mislim da to nece nesto pretjerano ni osjetiti
              Griješiš , djeca to osjete , i to puno. Najgore je to otuđenje , jer kad nekog vidiš u par godina samo jednom godišnje na par dana , ljudi se odalje. Npr. kad je moj stari došao iz Njemačke , bio mi je kao stranac....a i danas , 12 godina poslije, nije puno bolje...

              Comment


              • #8
                Re: Otac ili Novac?

                Originally posted by dabek777
                Originally posted by CRombo
                Originally posted by PakiPacano
                U zemljama bivše Jugoslavije uobičajeno je da ljudi idu na rad u zemlje zapadne i ostalih razvijenijih zemalja Evrope: Njemačka , Švajcarska , Austrija , Francuska itd.

                Moj otac je radio u Njemačkoj 6 godina , u periodu rata , kad je otišao imao sam 4 godine.

                Da li biste vi bili u stanju da napustite svoju porodicu i odete u neku drugu zemlju da im obezbijedite materijalnu sigurnost? Da li je neko imao slična iskustva?

                Da li smatrate da materijalna sigurnost obezbjeđena na taj način može da nadomjesti odsustvo oca i koliko je to stvarno dobro?
                imam ja slicnu situaciju u familiji...
                moj did ima 3 sina, znaci jedan je moj caca i on j eisa radit u njemacku kad je moj caca ima 4 godine, vratija se za stalno nakon 7 godina, donija je para, svi su ga zicali, svima je dava a niko nije vraća. Ali on je sinovima osigura budućnost, moj je caci da pare da kupi prvi bager, prvim bagerom je zaradija za drugi, drugim za treci i sad pristojno zivimo.
                a druga situacija

                drugom sinu je isto ostavija para, nemam pojma sto je s njima bilo..ugl moj stric je radija u specijalnoj policiji, u ratu je bija na granici, nakon rata mu je diagnosticiran ptsp, dobija je otkaz iz policije (tad su svi dobivali) i nije ima di raditi...otisa je u njemacku 3 godine, radija je u vatrogascima, zaradija para, vratija se i otvorija bravarski obrt..tj radi inox ograde vrata ugl sve od inoxa, i sasvim pristojno žive, čak i vrlo pristojno...
                a 3 sin?

                a on je tada bija mali, njemu je da pare da zavrsi skolu, sad je arhitekt

                Comment


                • #9
                  Re: Otac ili Novac?

                  Originally posted by PakiPacano
                  Originally posted by hitman
                  npr. sad odes u irak ili afganistan i uzimas oko 100.00 $ godisnje i za 3-4 godine ti si rijesio i pitanje stana i mozda pokrenuo neki privatni posao, a jedino sta se za to vrijeme moze desiti je to da ti ljepsa polovica nađe negdje drugo tu obliju stvar. .a dijete mislim da to nece nesto pretjerano ni osjetiti
                  Griješiš , djeca to osjete , i to puno. Najgore je to otuđenje , jer kad nekog vidiš u par godina samo jednom godišnje na par dana , ljudi se odalje. Npr. kad je moj stari došao iz Njemačke , bio mi je kao stranac....a i danas , 12 godina poslije, nije puno bolje...
                  Istina..jer nisi odrastao uz njega..
                  Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                  Comment


                  • #10
                    Re: Otac ili Novac?

                    Evo jedna prigodna

                    Comment


                    • #11
                      Re: Otac ili Novac?

                      Mislim da je bolje da je otisao raditi nego da nemate od cega zivjeti.
                      There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Otac ili Novac?

                        Originally posted by Wolf1524
                        Mislim da je bolje da je otisao raditi nego da nemate od cega zivjeti.

                        bravo ja sam za to, imam kcerku od 3,5 godine i da sad imam potrebu da odem da radim ja bi otisao vjeruj mi , tesko ali bi otiso i mom djetetu nebi nista falilo , mislite da je nekome jednostavno otici u Pi.... materinu da radi u irak ,afganistan , GORE JE ONOME KOJI IDE NEGO ONOME KOJI OSTAJE
                        Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                        Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                        Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Otac ili Novac?

                          Pa ja sam odratstao bez oca od 10 god na dalje i mogu reći da nije dobro, jer kao mali najviše trebaš roditelje. Sa 18 i na više potreba je manja. Sve ima svoje dobre i loše strane.

                          I da naravno roditelj više nije roditelj već neka osoba koju voliš, a nemaš pojma tko je.
                          The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                          Comment


                          • #14
                            Re: Otac ili Novac?

                            Zanimljiva tema.. eto moram se i ja nadovezat, imam oca koji mi radi u inozemstvu tako reči cijeli život, dolazi 1x na mjesec-dva doma.. mogu reči da nije to ljepo, pogotovo kad sam bio dijete a priznajem da i sad, mada sam već "stari bik" ali mi uvijek drago kad dođe..hehe
                            tako sam i ja išao za njim radit u njemačku- ali nije dugo išlo, nemam svoju obitelj niženu ni ništa što bi me previše vezalo, ali društvo i cura su mi previše falili i morao sam odustat, kolko god mi bilo ljepo i odlično plačeno.. Nije sve u parama..
                            p.s. samo još da kažem eto nakon toliko godina svađe među starcima oni su se nedavno rastali, a razlog -mislim da znate i sami..
                            Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Otac ili Novac?

                              Originally posted by vedro777
                              Zanimljiva tema.. eto moram se i ja nadovezat, imam oca koji mi radi u inozemstvu tako reči cijeli život, dolazi 1x na mjesec-dva doma.. mogu reči da nije to ljepo, pogotovo kad sam bio dijete a priznajem da i sad, mada sam već "stari bik" ali mi uvijek drago kad dođe..hehe
                              tako sam i ja išao za njim radit u njemačku- ali nije dugo išlo, nemam svoju obitelj niženu ni ništa što bi me previše vezalo, ali društvo i cura su mi previše falili i morao sam odustat, kolko god mi bilo ljepo i odlično plačeno.. Nije sve u parama..
                              p.s. samo još da kažem eto nakon toliko godina svađe među starcima oni su se nedavno rastali, a razlog -mislim da znate i sami..
                              zbog neke švabice?
                              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                              Comment

                              Working...
                              X