Announcement

Collapse
No announcement yet.

Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

    Kao prvo pozdrav svima. Trenutno studiram na drustvenom veleucilistu javnu upravu nesto sto me ne zanima niti pol posto (a moram ovu godinu rijesit da mi ne propadne) znaci prvi problem je koncentracija koja je ocito malo slabija a tom pripomaze kaj me taj studij opce ne zanima. za koncentraciju sam izabrao par suplemenata DMAE H-3, GABA (nesto sto nije puno ljudi koristilo ocito ) i ajmo rec malo manje riskantni suplementi tipa ginka i ginsenga. STO MI PREPORUCATE?

    druga stvar, posto sam pusac i pijem puno kave treba mi vitamina i minerala tu sam mislio ili supradin sumeci ( da li je bolji sumeci ili u tabletama? ) ili da rijesim i prvi i drugi problem sa energy up-om od dietpharma?

    i zadnje posto nemogu trenirat jos neko vrijeme radi kicme ( barem dok ne odem slikat iduci tjd) mislio sam uzeti CLA.

    a kao univerzalni suplement za sve probleme (skoro sve) vidio sam od dymatizea-a excite.

    bio bi zahvalan na odg. znaci sto preporucate od navedenog (sto mislite da treba ili ako imate nesto drugo za preporucit)...usput informiran sam o svim suplementima

  • #2
    Re: par problema i par pitanja (izbor suplementacije)

    Ja sam koristim GABU, ali nisi mi jasan? Trazis suplemente za ucenje bez treninga? Suplementi bez treninga ne znace nista. CLA i taj neki energizer mozes koristit plus multivitamine, ali ne kuzim cemu ti GABA za ucenje kad se uzima prije spavanja radi boljeg otpustanja GH?

    Comment


    • #3
      Re: par problema i par pitanja (izbor suplementacije)

      da ali ujedno od toliko kave i cigareta se osjecam umorno i lose spavam....treniram doma dosta...a gaba pomaze pri boljem snu...

      Comment


      • #4
        Re: par problema i par pitanja (izbor suplementacije)

        i da...samo me zanima za excite...ak nije problem

        Comment


        • #5
          Re: par problema i par pitanja (izbor suplementacije)

          Originally posted by ando
          da ali ujedno od toliko kave i cigareta se osjecam umorno i lose spavam....treniram doma dosta...a gaba pomaze pri boljem snu...
          To da pomaze mogu potvrditi.

          Comment


          • #6
            Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

            Tebe treba dobro izlemati ja mislim.

            Ako ti kava smeta - zašto ju piješ?
            Ako ti cigareta smeta - zašto pušiš?
            Ako te ne zanima faks - zašto si ga upisao?

            Ono što ti je najbolje napraviti je odustati od faksa, na godinu upisati nešto što te zanima, a u međuvremenu odi raditi teški fizički posao pa ćeš malo više cijeniti faks i dobivenu priliku za studiranje.

            Comment


            • #7
              Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

              e moj mario, lako je tebi pricati,
              cigara je jedno velko govno od kojeg se tesko odviknut, kafa je ok ,
              a fax je jedna velika skepticka jama
              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

              Comment


              • #8
                Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

                ja mislim da su ti svi suplementi za "koncentraciju" nedjelotvorni i da je to bacanje para...
                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                Comment


                • #9
                  Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

                  neznam...vidjet cu jel bacanje para...kupio excite od dymatizea i po sastavu bi moglo bit dobro za dosta stvari...pa cemo vidjet

                  Comment


                  • #10
                    Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

                    nevalja piti puno kave...ja popijem 7 red bulova nekad kad izadjem...pa opet me ne digne nego mi se spava ....mozak zafrizira lol

                    Comment


                    • #11
                      Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

                      znalo mi se dogodit da mi se od prvise kofeina pocne spavat :S
                      koma...a sad cu vidit nekaj na biljnoj bazi (excite kaj sam kupio) mozda pomogne
                      danas popio...al kolioko sam cuo treba koji dan pit da poce radit kak spada...barem predpostavljam??

                      Comment


                      • #12
                        Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

                        Uf...

                        Postoje tri kategorije supstanci koje mogu pomoći pri učenju/koncentraciji/fokusu.

                        1.) najlakše nabavljivi
                        -lecitone (to je prvo što će ti preporučiti u ljekarni). Na to nemoj bacati lovu niti u ludilu jer je riječ o čistom placebu, košta ekstremno puno
                        -overodosing omega 3 - nakon nekog vremena bi trebalo prodrmati neurotransmitere u mozgu, omogućiti lakši recall podataka

                        dvije stvari koje bih iz prve kategorije preporučio:
                        L-tyrosine- ima ga za kupiti u twinlabu. Ima veliku toleranciju prema doziranju (od 500g-12000g po individualnim potrebama). Vrsta je dopoamina te poboljšava mentalno stanje, raspoloženost, koncentraciju i recall.
                        Choline citrate (obavezno citrate! ima više tipova cholinea)- mislim da ga nema kod nas za kupiti. ja sam ga naručio preko interneta.

                        2.) Nutropici, idu preko recepta ili na crnjaka. Definitivno djeluju, no pitanje je hoće li osoba postići zadovoljavajući rezultat.
                        Piracetam. Ubiti piracetam je najpopularniji lijek od sve tri kategorije. Kod nas se prodaje kao Oikamid od Plive. Lijek koji se koristio za liječenej alzarhajmera, omogućuje bolje varbalnost kod osobe, bolji protok podataka između lijeve i desne strane mozga. Na koncentraciju baš i ne djeluje. Obavezno ga piti sa choline citrate. U sinergiji bi trebalo podići i koncentraciju. Nema nuspojava (eventualno mučnina, glavobolja..)

                        Hydergine- ako se ne varam, omogućuje dotok kisika u mozak. Više kisika u mozgu=bolji rad mozga.
                        U ovoj kategoriji ima dosta lijekova (proguglaj: nootropics)

                        3.) Treća kategorija, najdjelotvornija, najefikasnija, najteže nabavljiva, s opasnim nuspojavama, no i zagarantiranim učinkom, lijekovi koji se koriste za hiperaktivnost (ADHD), no kod osoba koji nemaju hiperaktivnost poboljšavaju koncentraciju, memoriju, motiviranost, fokus... Ovo su zapravo čiste droge. Ja se s ovim ne bih zajebavao, no u Americi su među studentima iznimno popularne (po nekim studijama 12% studenata ih uzima)
                        Ritalin I Adderall. Da ne duljim, kod tih lijekova ako si si zadao zadatak da nešto napraviš- jednostavno ćeš napraviti. Djeluje na mozak tako da ćeš se osjećati kao da si na nekakvoj misiji. No, te fantastične stvari imaju i svoju mračnu stranu: stvaraju ovisnost, moguća smrt itd itd.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

                          ja mislim da ako ti išta od ovog treba za koncentraciju, da se bolje ne patiš s faksom već odeš kopat kanale... kljukat se sa lijekovima da bi prošao ispit?! pa jel to ičeg vrijedno?? treba se prije svega preispitat motivacija za učenje tj. što s tim učenjem dobivaš i jel taj tvoj budući posao ono što te stvarno zanima da bi to mogao radit do mirovine, pa ako si stvarno motiviran onda će i koncentracija doći, ako nisi, đaba se patiš s knjigom...
                          komentar nije upućen nikom osobno, već generalno na temu...
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

                            Originally posted by riss
                            ja mislim da ako ti išta od ovog treba za koncentraciju, da se bolje ne patiš s faksom već odeš kopat kanale... kljukat se sa lijekovima da bi prošao ispit?! pa jel to ičeg vrijedno?? treba se prije svega preispitat motivacija za učenje tj. što s tim učenjem dobivaš i jel taj tvoj budući posao ono što te stvarno zanima da bi to mogao radit do mirovine, pa ako si stvarno motiviran onda će i koncentracija doći, ako nisi, đaba se patiš s knjigom...
                            komentar nije upućen nikom osobno, već generalno na temu...
                            Ne bih se složio...

                            Mnogi ljudi imaju problema s koncentracijom iz xy razloga, a moguće su i bolesti. Manjak koncentracije ne znači nužno i manjak motivacije. Obrnuto, postoje ljudi koji uopće nisu motivirani za neki posao (recimo, učenje) pa bez problema nauče nešto što ih uopće ne zanima, ili bez problema rade posao koji ih niti najmanje ne zanima.

                            Koncentracija, želja, volja, motivacija nisu povezane stvari.

                            Naravno, ako osoba ima kronični nedostatak koncentracije, internet nije mjesto za rješavanje tih problema, već odlazak doktoru, a i postoje lijekovi kojima se to može tretirati.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Suplementacija: za koncentraciju - pusac i pijem puno kave?

                              Najveći neprijatelj ti je stres. Samo laganeze, boli te tuki za sve. Vidit ćeš kako će stvari krenut uzlaznom putanjom.
                              Originally posted by HeadacheR
                              Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                              Comment

                              Working...
                              X