Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aditivi u wheyu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aditivi u wheyu

    Poštovanje,
    kupio sam OLIMP Whey protein complex, 2200g i procitao aditive koji su u sastavu:

    E950 Acesulfam-K
    Umjetno sladilo i pojačivač okusa, 200 puta slađi od šećera. Dnevni unos ne bi smio biti veći od 9 mg/kg tjelesne težine. Unatoč tome što nije odobrena masovna upotreba, u širokoj je primjeni: slastice, dnevne namirnice, lijekovi, kozmetika, bezalkoholna gazirana pića. "Centar za znanost u javnom interesu" (CSPI) svrstava umjetne zaslađivače (acesulfam, aspartam - vidi E951 i E954) u skupinu "deset najopasnijih aditiva". Za sve njih se pokazalo da uzrokuju rak kod životinja i povećavaju izglede za pojavu raka kod ljudi. Postoji mogućnost da organizam na konzumiranje sladila reagira povećanim apetitom, a postoje i dokazi da dolazi do povećane potrebe za ugljikohidratima. Zbog toga redovita upotreba sladila može dovesti do debljanja.

    E129 Allurared AC
    Sintetsko crveno azo-bojilo. Nedovoljno ispitano. U pokusima na životinjama primijećene su promjene ponašanja poput hiperaktivnosti. Na osnovi kemijske strukture (azo-bojilo) pretpostavlja se da može izazvati alergiju i hiperkinetički sindrom, posebno kod osoba osjetljivih na aspirin ili benzojevu kiselinu (E210). Pretpostavlja se također da može utjecati na nastajanje neurodermitisa i astme.

    E110 Sunset Yellow FCF, Gelborange S
    Sintetsko narančasto azo-bojilo. Upotrebljava se u hrani koja se mora zagrijavati, ali i u drugim prehrambenim proizvodima te u lijekovima. Može izazvati hiperkinetički sindrom i alergijske reakcije (urtikarija, rinitis), posebno kod osoba koje su osjetljive na aspirin ili benzojevu kiselinu (E210). U pokusima na životinjama ustanovljeno je da može uzrokovati rak bubrega. Pretpostavlja se također da bojilo E110 može utjecati na nastajanje neurodermitisa i astme.
    Zabranjen je u skandinavskim zemljama.

    E150c Caramel - amonijačni
    dark brown color made from sucrose; the HACSG recommends to avoid it. used in oyster, soy, fruit and canned sauces, beer, whiskey, biscuits, pickles

    E104 Quinoline Yellow (Kinolinsko žuto)
    Natrijeva sol disulfonske kiseline; sintetsko žuto bojilo.Upotrebljava se u prehrambenoj industriji, ali i u preparatima za kosu, kolonjskim vodama i slično. Može izazvati alergiju i dermatitis. Pokusi na životinjama upućuju na kancerogeno djelovanje čistoga kinolina. Zbog kemijske srodnosti s azo-bojilima pretpostavlja se da u osjetljivih osoba može izazvati i hiperkinetički sindrom. Zabranjen je u SAD i Japanu.

    ----------------------------------------------------------------------------

    Koliko je ovo opasno ? Vidim uzrokuje neurodermatitis, a ja imam neurodermatitis.
    Da li i proteini koje vi uzimate imaju slične sastojke, ili su možda korišteni bezopasni ? Da znam pazi li koji proizvodjac na aditive koje dodaju u proizvode.
    Zanima me kakvi su aditivi koristeni u Syntha-6 i Optimum WHEY 100% GOLD.

    Ima li negdje kupiti čisti izolat sirutke, bez aditiva, pa da onda sam dodam kakao ili nešto što mi paše ? To sam čitao na jednom članku na bodybuiling.com, al' ne znam ima li kupiti negdje na EX-YU prostorima.

  • #2
    Re: OLIMP WHEY PROTEIN COMPLEX ADITIVI

    umrijeces od raka svega!

    Comment


    • #3
      Re: OLIMP WHEY PROTEIN COMPLEX ADITIVI

      Here we go again.

      Comment


      • #4
        Re: Aditivi u wheyu

        Nemojte srat po momku samo je zabrinut i jedan je od rijetkih koji je procitao sastav i potrudio se progooglat malo.
        Jebiga care ne znan sta da ti kazem u tim malim kolicinama u kojima se nalazi je bezopasan a sad ne valja s nicim pretjerivat pa neces bazirati prehranu samo na wheyu.
        I kvaliteta kosta tako ako imas para zasto ne kupit nesto kvalitetnije.
        Arena

        Comment


        • #5
          Re: Aditivi u wheyu

          Pa uzimao sam ranije Syntha-6 i pokazao se odlican. Ista mi je cijena i Synthe-6 i Optimum i OLIMP... Zato pitam za iskustva i da li neko ima kantu Optimuma ili Synthe da napise njihove aditive. Naravno da cu radje kupiti neki bez opasnih aditiva. Evo sad sam probao okus OLIMP chocolate i sucks (poredim sa Syntha-6).

          Ako razmislite malo, nisu DŽABE sve napredne zemlje zabranile neke aditive i hrane, a sve što ne valja, prodajimo po Balkanu, jer mi, balkanci ne gledamo sta jedemo i pijemo. Zato nam je zivotni vijek haman 30 godina.

          Comment


          • #6
            Re: Aditivi u wheyu

            Originally posted by RestrictedMember
            Ima li negdje kupiti čisti izolat sirutke, bez aditiva, pa da onda sam dodam kakao ili nešto što mi paše ? To sam čitao na jednom članku na bodybuiling.com, al' ne znam ima li kupiti negdje na EX-YU prostorima.
            kako da ne, recimo myprotein ima takav, neutral.
            https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

            Overload Strength team

            Comment


            • #7
              Re: Aditivi u wheyu

              Mene zanima recimo aspartam. Na Weiderovim piše da je Aspartam Free, ali koliko mi je poznato, često se zamaskira pod neke druge dodatke.
              U biti, ima li proizvođač legalno pravo napisati da je proizvod bez aspartama, a da ga ipak u nekom obliku sadrži?

              Comment


              • #8
                Re: Aditivi u wheyu

                Originally posted by TunaOdStuke
                Mene zanima recimo aspartam. Na Weiderovim piše da je Aspartam Free, ali koliko mi je poznato, često se zamaskira pod neke druge dodatke.
                U biti, ima li proizvođač legalno pravo napisati da je proizvod bez aspartama, a da ga ipak u nekom obliku sadrži?
                Dokle god to nije Aspartam Aspartam, naravno da ima...
                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                Napreduje se... Avatar^^

                Comment


                • #9
                  Re: Aditivi u wheyu

                  Ako piše da nema aspartama onda ga vjerojatno nema, ali ima sukraloze ili acesulfama, ciklamata i sličnog.
                  Željezo mi je u krvi!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Aditivi u wheyu

                    Možda pronađeš odgovor:
                    http://www.building-body.com/rezulta...4%91iva%C4%8Di
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment

                    Working...
                    X