Announcement

Collapse
No announcement yet.

Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

    Vec poduze razmisljam o tome, sto ako ne budem imao mogucnosti kupnje suplemenata, a zelim izgraditi primjerice misicnu masu, odnosno zelim trenirati BB makar rekreacijski. Za hranu nema uopce dileme da treba konzumirati redovito i u punom opsegu, ali sta ako smo (osobito u ovo recesijsko vrijeme) u nemogucnosti opskrbiti si suplemente. Sta ako ne mozemo niti bazicni whey?


    Nisam htio pisati tekst topica novelisticki dugo, ali kuzite nadam se.

    Dakle kako bi Vi improvizirali npr PWM, pred spavanje, dnevni shake, u biti ono sto cine suplementi koje gotovo svi konzumiramo, uz naravno hranu.



    CASEIN

    Nemoguce mi je priusiti si ga, pa nalazim substituciju u posnome s umijesnim maslinovim. Okus je prefin. Negdje sam citao na forumu a i naisao jos putem nekih izvora da upravo posni pomijesan s nekim takvim nezasicenim masti uljem bogatim omegom (maslinovo, laneno) odnosno arashidima (orah itd) odlicno zamjenjuje Casein suplement, jer je u biti Casein


    GAINER za masu

    Cijela jaja u shake s mlijekom, bananom, zobenim, medom, orasima, dexom (moze i manje i vise toga)


    trenutno mi ne pada na pamet, ali past ce. No stvarno, mislim da je dobro vidjeti kako mozemo ako mozemo, pod uvjetom da se slazete donekle pribliziti ovakve improvizacije stvarnim rezultatima koje nam pruzaju neki suplementi.

    No hrana samo da je hrana, planski i kvalitetna je dovoljna, ako se nema.
    Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

  • #2
    Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

    Originally posted by ajacoub View Post
    Vec poduze razmisljam o tome, sto ako ne budem imao mogucnosti kupnje suplemenata, a zelim izgraditi primjerice misicnu masu, odnosno zelim trenirati BB makar rekreacijski. Za hranu nema uopce dileme da treba konzumirati redovito i u punom opsegu, ali sta ako smo (osobito u ovo recesijsko vrijeme) u nemogucnosti opskrbiti si suplemente. Sta ako ne mozemo niti bazicni whey?
    Stari moj...

    Kako možeš uopće uspoređivati cijela jaja i gainer? Nije posni supstitucija caseinu, nego je casein supstitucija posnome. Nadam se da shvačaš da je za tvoj napredak apsolutno svejedno da li dobivaš nutrijente iz hrane ili suplemenata. P je uvijek P. Dapače, hrana je uvijek u prednosti. Na strani suplemenata je samo praktičnost i to je to. Najvjerojatnije je i BV wheya samo marketinški trik.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

      gainer uradi sam, jaja uz ostalo, nije usporedba. Posni ne substitucija caseinu, nego u neimanju casina, substitucija
      Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

      Comment


      • #4
        Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

        Želim ti samo reći da su cijela jaja bolja opcija od gainera i da je posni bolja opcija od caseina, kužiš?
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #5
          Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

          ocito se potvrdjujemo bez razloga. Da naravno da da. Ovaj mishung cijelih jaja s onim svim pod gainer sam radio u doba kad sam bio na izgradnji mase, a nisam imao tada kao studos bas mogucnosti kupnje, a toga i nije bilo, pa smo tako svi radili po doma. I bio je uspjesan gainer. Ovo s Caseinom nekad se nije znalo, odnosno govorilo. Tada je bio kao suplement protein iz jaja i ajd neki 90% pa se kak ti whey pojavio (a cijelo vrijeme ga koristis) a za Casein kao suplement cuh tek ove godine kad sam se vratio opet u svijet BB-a. I da onda skuzim io procitam za mesavinu posnog s nekim od ulja, da izvrsno zamjenjuje ono sto pruza Casein kao suplement u prahu.

          Ovo je najvise radi novih na forumu, koji nemaju jos nikakva znanja o prehrani, a i da obzirom na situaciju malo bude sugestija korisnih za cijelu BB zajednicu
          Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

          Comment


          • #6
            Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

            Hmm znači ideja je zamjena za suplemente ako se nema para za iste?

            Zašto ne krenuti od pretpostavke da je klasična hrana temelj, a suplementi, ako se može - dopuna? Jer ovako ispada iz tvojih riječi kao da su suplementi must have pored obične hrane

            Ali eto nekakve zamjene postoje c vit - limun, naranča, itd., omega 3 - orasi i ostali orašasti, itd itd.

            No ako se snađeš, suplementi, iako ja na to ne gledam tako već kao na dio prehrane, mogu bit dosta jeftiniji kad se uzmu svi +/- od klasične hrane. Ponavljam, treba se snaći.

            Što se mene tiče, od suplemenata - whey, omega3, c vit, multimin-vit, cink, magnezij, eventualno kreatin i to je to.
            https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

            Overload Strength team

            Comment


            • #7
              Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

              Originally posted by Dehydronator View Post
              Jer ovako ispada iz tvojih riječi kao da su suplementi must have pored obične hrane
              Točno to!
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

                ne zelim da me se krivo shvati. Suplementi kao dodaci ali kao dodaci koje zelimo improvizirati ako nemamo za kupnju.

                Naveo sam da je hrana hrana i da bez nje nista

                dakle, improvizacija suplemenata, sto bi kao zamjenu za neki suplement konzumirali, koji se naravno moze. Mozda sam nespretno pokrenuo topic
                Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                Comment


                • #9
                  Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

                  Originally posted by PatrickStar View Post
                  Točno to!
                  znao sam da je nespretno postavljen topic
                  Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                  Comment


                  • #10
                    Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

                    Zašto uopće poklanjaš takvu pažnju suplementima Ajacoub? Za rekreativca sa sređenom prehranom i treningom oni su neznatan faktor.
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

                      Ja imam samo jedno pitanje, postoji li opasnost od dobijanja salmonela od jaja tako prisnih ? Jer ja sam jednom na forumu napisao kako pijem takav shake i neko mi se javio i rekao kao ostavi te Rocky fore i cuvaj se salmonele.
                      I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

                        Ako misliš na sirova jaja ,naravno da postoji mogučnost dobivanja salmonele .

                        Comment


                        • #13
                          Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

                          Originally posted by blento View Post
                          Ja imam samo jedno pitanje, postoji li opasnost od dobijanja salmonela od jaja tako prisnih ? Jer ja sam jednom na forumu napisao kako pijem takav shake i neko mi se javio i rekao kao ostavi te Rocky fore i cuvaj se salmonele.
                          Već se govorilo po forumu za sirova jaja, a imaš i cijeli topic o ''jajima'' pa pročitaj. Uglavnom da ponovimo opet.....

                          Zašto ne sirova jaja?

                          -u sirovom bjelanjku se nalazi protein avidin koji se veže za biotin, vitamin B7 (avidin-biotin kompleks) u tijelu i tako sprječava njegovo djelovanje. Jedan avidin se veže za 4 biotina, što pri čestoj konzumaciji sirovih bjelanjaka može dovesti do: dermatitisa, alopecije (gubitka kose), lošoj kvaliteti kože, nekvalitetnijem metabolizmu proteina, ugljikohidrata i masti, čak utjecati na električne moždane aktivnosti, anemiju itd. Avidin se uništava termičkom obradom.

                          popis mogućih bolesti:
                          -osim salmonele opasnost je i od ostalih enterobakterija poput Escherichie coli
                          -također i od listerie i stafilokoka vrste aureus

                          -iskoristivost sirovih je gotovo 50% manja od termički obrađenih


                          Jedina stvar koja bi bila "pozitivna" kod sirovih jaja je da nema opasnosti od uništavanja proteina pri termičkoj obradi, no potrebita termička obrada jaja je dovoljno mala i kratka da su takvi gubici nezamjetni!
                          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

                            Da, na sirova sam mislio. Sad cu malo vise na netu potraziti o toj bolesti i hvala na odgovoru
                            I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Improvizacije suplemenata- Vaši prijedlozi, sugestije

                              whey je najjeftiniji izvor proteina, ima na forumu tema gdje je to bila tema rasprave

                              Comment

                              Working...
                              X