Announcement

Collapse
No announcement yet.

Novi program, savjeti za neke vjezbe, nemogucnost izvedbe bez sprava

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novi program, savjeti za neke vjezbe, nemogucnost izvedbe bez sprava

    Pocinjen jedan novi program pa da vidim kako ce funkcionirati,,ali nemam sprave za neke vjezbe..jel moze pomoc u vjezbama slicnim tima sa utezima...koji pogadjaju te iste misice a da se ne ponavljaju u postojecem planu programa.....i molim neke savjete oko programa......radi se na masi.....hvala

    Veslanje na spravi
    Nožni potisak

    Ponedjeljak: Gornji dio tijela 1

    1. Potisak dvoručnim tegom na ravnoj bench klupi - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Veslanje dvoručnim tegom u pretklonu - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    3. Potisak dvoručnim tegom iza glave - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    4. Letenje bučicama na klupi - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za bicepse - 3 serije po 6-8 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    6. Vježbe za tricepse - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija

    Utorak: Donji dio tijela 1

    1. Čučnjevi - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Iskorak - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Hiperekstenzije (ili nožna ekstenzija, sjedeći) - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    4. Stojeće podizanje na prste za listove - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za trbušnjake (Rijetko kad se rade duže od 10 minuta)

    Srijeda: 30 minuta,,power yoga(rodney yee)

    Četvrtak: Gornji dio tijela 2

    1. Dizanje na vratilu - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Potisak bučicama na kosoj klupi - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Veslanje na spravi, sjedeći - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija-----(nemam mogucnost izvedbe
    4. Lateralno dizanje - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za tricepse - 3 serije po 6-8 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    6. Vježbe za bicepse - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija

    Petak: Donji dio tijela 2

    1. Rumunsko mrtvo dizanje - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija----(zamjena za mrtvo dizanje
    2. Nožna ekstenzija, ležeći - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Nožni potisak - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 2 minute odmora između serija ---(nemam mogucnost izvedbe
    4. Sjedeći potisak na listove obje noge - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za trbušnjake (Rijetko kad se rade duže od 10 minuta)

    Subota: 30 minuta trcanja

    Nedjelja: Odmor
    Last edited by nettrick; 01-09-12, 10:31.
    NO PAIN,NO GAIN

  • #2
    Re: Novi program,,molim pomoc oko savjeta za neke vjezbe,nemogucnost izvedbe bez spra

    Originally posted by nettrick View Post
    Pocinjen jedan novi program pa da vidim kako ce funkcionirati,,ali nemam sprave za neke vjezbe..jel moze pomoc u vjezbama slicnim tima sa utezima...koji pogadjaju te iste misice a da se ne ponavljaju u postojecem planu programa.....i molim neke savjete oko programa......radi se na masi.....hvala

    Veslanje na spravi
    Nožni potisak

    Ponedjeljak: Gornji dio tijela 1

    1. Potisak dvoručnim tegom na ravnoj bench klupi - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Veslanje dvoručnim tegom u pretklonu - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    3. Potisak dvoručnim tegom iza glave - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    4. Letenje bučicama na klupi - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za bicepse - 3 serije po 6-8 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    6. Vježbe za tricepse - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija

    Utorak: Donji dio tijela 1

    1. Čučnjevi - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Iskorak - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Hiperekstenzije (ili nožna ekstenzija, sjedeći) - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    4. Stojeće podizanje na prste za listove - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za trbušnjake (Rijetko kad se rade duže od 10 minuta)

    Srijeda: 30 minuta,,power yoga(rodney yee)

    Četvrtak: Gornji dio tijela 2

    1. Dizanje na vratilu - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Potisak bučicama na kosoj klupi - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Veslanje na spravi, sjedeći - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija-----(nemam mogucnost izvedbe
    4. Lateralno dizanje - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za tricepse - 3 serije po 6-8 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    6. Vježbe za bicepse - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija

    Petak: Donji dio tijela 2

    1. Rumunsko mrtvo dizanje - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija----(zamjena za mrtvo dizanje
    2. Nožna ekstenzija, ležeći - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Nožni potisak - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 2 minute odmora između serija ---(nemam mogucnost izvedbe
    4. Sjedeći potisak na listove obje noge - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za trbušnjake (Rijetko kad se rade duže od 10 minuta)

    Subota: 30 minuta trcanja

    Nedjelja: Odmor
    Pozdrav
    Evo prvo da kazem imam iskustva i sa "kućnim" treningom sa samo bučicama i šipkom, ali i sa teretanom pa evo ja cu reci svoje
    mišljenje
    Nebih previše komentirao program, to definitvno nije moj stil jer koliko sam skuzio iz posta ti radiš svaki mišić(uglavnom svaki ukoliko bi radio ovaj program) 2 puta tjedno, ali ako osjetiš da to djeluje za tebe tada svakako preporucujem da to nastaviš.
    Naime, NE postoji univerzalni program koji će jednako učinkovito djelovati za svakoga, stoga pravi program za tebe moraš sam kreirati,
    moraš probati dosta vjezbi te sam odluciti sto za tebe djeluje.
    Da ne duljim previše ukoliko si na masi 70% ti je prehrana , stoga mislim da bi ti to trebao biti prioritet
    Ja zagovaram kontroliranu masu dakle nabaciti mišić prije svega ali naravno u procesu će i salo doći ali to mora biti u kontroliranoj
    okolini.
    Moje mišljenje je da bi trebao malo smanjiti vjezbe za noge dakle noge radit jednom ali hardcore, a ostala 3 puta bih podijelio na prsa i tric, leđa i bic, ramena i trapez
    Normalno trbušnjake ubacujes 2-3 puta tjedno kako osjećaš da je potrebno, to je za mene prilično dobro djelovalo
    A što se tiče raznolikih vjezbi tu i nisam baš ekpert ukoliko nije sa spravama u teretani ali ovde imas pravih ljudi koji ti sigurno mogu
    preporuciti raznolike vjezbe

    Eto nezz koliko je ovo imalo smisla nisam baš vješt u pisanju postova (za sada -.-) ali eto to je moj neki kratki brzi savjet

    Comment


    • #3
      Re: Novi program,,molim pomoc oko savjeta za neke vjezbe,nemogucnost izvedbe bez spra

      Umjesto veslanja na spravi - veslanje u pretklonu, npr. bućicama, jer jednoručnim utegom već imaš.
      Umjesto nožnog potiska - jednonožni čučanj ili podijeljeni čučanj...

      A što se tiče samog programa, nije savršen, premalo serija za ramena i triceps, moglo bi se ubaciti dipseve, mrtvo na ravne noge... Ovo di piše nožna ekstenzija misli se na fleksiju ili..?

      Comment


      • #4
        Re: Novi program,,molim pomoc oko savjeta za neke vjezbe,nemogucnost izvedbe bez spra

        nozna ekstenzija na spravi u sjedecem,,znaci da ce to biti za kvadricep..kolko sam ja nasao na google...
        I to sam sve pokupio sa ove stranice...http://body.ba/bodybuilding/savjeti/...4#sest_obaveza

        Nisam skroz pocetnik ,,vec sam jednom sa 70kg dosao na 84 kg,,ali ozljeda me sprijecila i druge okolnosti(puknuce bubnjica),,pa sam mukotrpno stecene kile izgubio i vratio se na 70kg.(eknomorf po sudbini
        Uglavnom imo sam program da radim jednu misicnu grupu tjedno i pokazalo se dobro,,ali i ovaj program mi se cini jako dobar bas zato sto ima dosta rada na velikim misicnim skupinam koje se kombiniraju sa manjima tako da se hormon rasta potice najvise.
        Sto se prehrane tice,,to je na rijeseno i i dosta dobro sam upoznat sa time,,inace sam kuhar po zanimanju..tako da prehrana je na nivou
        Znam da se svasta pise po raznim stranicama i vecinom se uvjek vracam na ovu a dosta sam dugo clan i ovaj mi se prijedlog programa cini sasvim solidan pa eto da probam mjesec dana,,ako nedaje rezultate bolje od proslog vracam se starom...ali opet savjeti su m i uvijek dobrodosli i zahvaljujem na njima
        NO PAIN,NO GAIN

        Comment


        • #5
          Re: Novi program, savjeti za neke vjezbe, nemogucnost izvedbe bez sprava

          Kad malo pogledam mozda i netreba micat rumunjsko dizanje za mrtvo jer se rade noge dosta pa hvataju te misice dovoljno,,ali mrtvo mi je najzabavnija vjezba i neki pokazatelj koliko napredujem u podizanju tezina
          NO PAIN,NO GAIN

          Comment


          • #6
            Re: Novi program, savjeti za neke vjezbe, nemogucnost izvedbe bez sprava

            Kuhar, o pa tu neće biti problema sa prehranom
            Baš sam to htio istaknuti da probaš pa promatras rezultate, ukoliko si zadovoljan nastavi upravo to, plus ako je i zabavno...

            Comment

            Working...
            X