Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jel valja ovakva podjela?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel valja ovakva podjela?

    Pozdrav svima!

    Svima je poznat onaj program gdje se vjezba prsa-triceps, ledja-biceps, noge-ramena.
    E sad, ja sad preko ljeta idem 4 puta u teretanu (pon, uto, cet, pet) i cini mi se malo raditi npr. prsa samo jednom tjedno. Pa sam onda razmiljao bi li ovako valjalo:

    pon - prsa, biceps
    uto - ledja, trbuh
    cet - triceps, ramena
    pet - noge, biceps


    Tako ja odradim i ponedjeljkom dobar dio triceps, kao i cetvrkom prsa dok radim triceps. Isto i sa ledja/biceps (ja kod zgibova najvise osjetim biceps kako je zategnut, mada slijedeci dan kompletna ledja bole hehe)

    Znaci tu nebi bilo toliko pauze kod pojedinih grupa misica, a svaki put prodje vise od 48 sati koliko treba skupini misica da se odmore.


    Jel ta moja teorija drzi vodu?

    Hvala svima na odgovorima.

  • #2
    Re: Jel valja ovakva teorija?

    Ja ću ti na to sve odgovorit pitanjima.Kolko dugo treniraš,koji ti je cilj?

    Comment


    • #3
      Re: Jel valja ovakva teorija?

      Ne dugo, 3 mjeseca. Ali sad kad imam vremena preko ljeta posteno posvetiti se svemu, zelim to najbolje moguce iskoristiti. Sredio sam prehranu, i kupio suplementaciju.

      Cilj mi je dobiti na mišićnoj masi, što se mene tiče nije mi toliko bitna definicija i ne želim da mi se svaki misic ocrtava na tijelu, nego da ukupno moje tijelo bude veliko i jako. Trbusnjake takodjer zelim imati jake, ali se ne moraju tocno svaki ocrtati.

      Eto, nekako mi je bitnija snaga od izgleda, tako da sam primarno na masi.

      Comment


      • #4
        Re: Jel valja ovakva teorija?

        Originally posted by 100kg
        Eto, nekako mi je bitnija snaga od izgleda, tako da sam primarno na masi.
        snaga i masa su 2 različita cilja!

        Comment


        • #5
          Re: Jel valja ovakva teorija?

          Govoriš li da ganjajući masu se ne jačaš?

          Comment


          • #6
            Re: Jel valja ovakva teorija?

            Originally posted by 100kg
            Pozdrav svima!

            Svima je poznat onaj program gdje se vjezba prsa-triceps, ledja-biceps, noge-ramena.
            E sad, ja sad preko ljeta idem 4 puta u teretanu (pon, uto, cet, pet) i cini mi se malo raditi npr. prsa samo jednom tjedno. Pa sam onda razmiljao bi li ovako valjalo:

            pon - prsa, biceps
            uto - ledja, trbuh
            cet - triceps, ramena
            pet - noge, biceps


            Tako ja odradim i ponedjeljkom dobar dio triceps, kao i cetvrkom prsa dok radim triceps. Isto i sa ledja/biceps (ja kod zgibova najvise osjetim biceps kako je zategnut, mada slijedeci dan kompletna ledja bole hehe)

            Znaci tu nebi bilo toliko pauze kod pojedinih grupa misica, a svaki put prodje vise od 48 sati koliko treba skupini misica da se odmore.


            Jel ta moja teorija drzi vodu?

            Hvala svima na odgovorima.
            Po meni ovo nije dobro. Ako radiš noge kako treba onda se one rade zasebno u jednom treningu.
            Ja bi ti preporučio ovakav raspored treninga:
            1. Leđa, trapez
            2. Prsa, triceps
            3. Odmor
            4. Noge, trbuh
            5. Ramena, biceps

            Ili možeš biceps odraditi sa leđima a trapez sa ramenima.
            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

            I know it's hard to keep an open heart
            When even friends seem out to harm you
            But if you could heal a broken heart
            Wouldn't time be out to charm you

            November Rain, Guns and Roses

            Comment


            • #7
              Re: Jel valja ovakva teorija?

              Originally posted by Marijan
              Govoriš li da ganjajući masu se ne jačaš?
              jačas se isto, ali ne tako jako kao kad treniraš samo za snagu, to sam htio reći

              Comment


              • #8
                Re: Jel valja ovakva teorija?

                Originally posted by cro-cop
                snaga i masa su 2 različita cilja!
                nekako mi ovo ne drži vodu, ako si velik i imaš veliku mišičnu masu moraš imat i snage...ne možeš bit snažan, a imat, ne znam 60 kg....
                The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                Fak me, right?

                Comment


                • #9
                  Re: Jel valja ovakva teorija?



                  naravno da možeš. Trenirati za snagu možeš i sa potpuno bb suboptimalnom prehranom i ne povećavanje mase. Snaga nije tolko usko povezana s čistom masom mišića.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Jel valja ovakva teorija?

                    ne znam, nekako mi to nema smisla, al aj dobro, ne znam sve, ko neki ovdje na forumu (bez uvrede njima/u, super je kad sve znaš)
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Jel valja ovakva teorija?

                      nemoraš ti "znat sve" kad vidiš frajera od 70 kila da diže 300kg u čučnju. ajde objasni mi to
                      ili mi objasni možda sve žive weightlifere. dižu 2x ili 3x svoju težinu.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Jel valja ovakva teorija?

                        drago mi je da ne moram znat sve
                        ne znam, nisam o njima ni razmišljo, al opet nisu ni oni baš "mali"
                        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                        Fak me, right?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Jel valja ovakva teorija?

                          http://www.youtube.com/watch?v=LafEg5Ac3Ek

                          176-ak cm,70 kila, 230kg mrtvo. trostruko više od svoje kilaže.

                          Onda vidiš pešalova, od svojih jedva 60ak kila, da diže 190kg ( ) u cleanu.

                          mehanizam povećanja snage je prilično kompliciran.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Jel valja ovakva teorija?

                            Originally posted by Marijan
                            http://www.youtube.com/watch?v=LafEg5Ac3Ek

                            176-ak cm,70 kila, 230kg mrtvo. trostruko više od svoje kilaže.

                            Onda vidiš pešalova, od svojih jedva 60ak kila, da diže 190kg ( ) u cleanu.

                            mehanizam povećanja snage je prilično kompliciran.
                            stvarno svaka čast!! da mi je neko reko nebi vjerovo, ovako moram
                            The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                            Fak me, right?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Jel valja ovakva teorija?

                              Originally posted by Marijan


                              naravno da možeš. Trenirati za snagu možeš i sa potpuno bb suboptimalnom prehranom i ne povećavanje mase. Snaga nije tolko usko povezana s čistom masom mišića.
                              Marijane, šta je to potpuno bb suboptimalna prehrana?

                              Usput ima slučajeva u kojima ljudi sa malom tjelesnom težinom dižu ogromne težina ali svi powerlifteri i strongest man su izrazito teški i usprkos što su većina i debeli ispod tog sloja imaju ogromnu mišićnu masu.
                              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                              I know it's hard to keep an open heart
                              When even friends seem out to harm you
                              But if you could heal a broken heart
                              Wouldn't time be out to charm you

                              November Rain, Guns and Roses

                              Comment

                              Working...
                              X