Announcement

Collapse
No announcement yet.

Optimalna težina i broj ponavljanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Optimalna težina i broj ponavljanja

    Kad radim s težinom s kojom mogu odraditi od 8-10 ponavljanja bez pomoći i cheatinga, onda baš osjećam žarenje u mišićima i pumpa je do jaja.
    Ali opet kad čitam razne članke ispada da bi trebalo raditi s većom težinom i manje ponavljanja. Recimo kad radim s težinama s kojima jedva napravim 5-6 ponavljanja, opće ne osjećam taj mišić, jedino imam osjećaj da će mi se glava razletiti od napora (primjer leg press).
    Tako da sam sad u dilemi oko toga.

  • #2
    Re: Optimalna težina i broj ponavljanja

    Ne reagira svatko jednako na isti broj ponavljanja-ovisi koji misic i koliki su omjeri razlicitih tipova misicnih vlakana u kojem misicu.
    Nekome vise odgovara 5-6, nekome ipak 15+ ponavljanja... Ako ti 8-10 odgovara i donosi rezultate- ja bi ne tvom mjestu nastavio tako radit.
    Mozes si eventualno uvrsiti veci ili manji broj ponavljanja kako bi malo "iznenadio" misic na neko vrijeme ili na ponekom treningu.
    Slusaj i prati svoje tijelo-ono ce ti dat sve odgovore, nemoj se previse zamarat s kojekakvim clancima
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Optimalna težina i broj ponavljanja

      U potpunosti se slazem sa Corry..ako tebi takav trening odgovara i donosi rezultate nastavi s njim
      Goal: to become a legit reason to widen doorways.

      Comment


      • #4
        Re: Optimalna težina i broj ponavljanja

        Jasno, sve 5.
        Problem je u tome što više ništa ne donosi rezultate pa sam mislio kemijati sa brojem ponavljanja.
        Budem probao raditi prvu viježbu sa velikim kilažama i manje ponavljanja, a ostale viježbe za tu skupinu sa manjim kilažama i većim brojem ponavljanja.

        Comment


        • #5
          Re: Optimalna težina i broj ponavljanja

          raznim semama ponavljanja mozes aktivirati razne vrste hipertrofije, tako da nema jedna optimalna


          Originally posted by Skums View Post
          Jasno, sve 5.
          Problem je u tome što više ništa ne donosi rezultate pa sam mislio kemijati sa brojem ponavljanja.
          Budem probao raditi prvu viježbu sa velikim kilažama i manje ponavljanja, a ostale viježbe za tu skupinu sa manjim kilažama i većim brojem ponavljanja.
          to je sto ja radim, compound vjezba glavna 4-8 ponavljanja(najcesce po 5) i onda ostale 8-15, jedna vjezba nekad mozda i 15+
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: Optimalna težina i broj ponavljanja

            Originally posted by Skums View Post
            Jasno, sve 5.
            Problem je u tome što više ništa ne donosi rezultate pa sam mislio kemijati sa brojem ponavljanja.
            Budem probao raditi prvu viježbu sa velikim kilažama i manje ponavljanja, a ostale viježbe za tu skupinu sa manjim kilažama i većim brojem ponavljanja.
            Pomijeni trening za pocetak

            Comment


            • #7
              Re: Optimalna težina i broj ponavljanja

              bit ce ti jasno sve kad pogledas ovaj video

              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

              Comment

              Working...
              X