Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kempo - početnički trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kempo - početnički trening

    Ovako nekako izgleda moj trening

    1. dan - prsa i triceps
    Prsa:
    Ravni/kosi bench (mijenjam svaki tjedan)
    Dumbbell flys
    Razvlačenje bučicom na klupi iza glave (ne znam kak se to zove)
    Triceps:
    Skull crushers
    Ona sprava za tricepse ( )

    2. dan - leđa i biceps
    Leđa:
    Deadlift
    Lat mašina (jedan tjedan iza glave, jedan na prsa)
    Veslanje u pretklonu/jednoručno veslanje bučicom
    Ona sprava koja funkcionira kao ergometar bez nogu ( )
    Biceps:
    EZ šipka
    Dumbbell curls (dižem jednu pa drugu ruku)
    Sjedeći dumbell curls (istovremeno obje ruke)
    Improvizirana scott klupa

    3. dan - noge i ramena
    Čučanj
    Leg curl (mislim da se tako zove)
    Leg extension (-||-)
    Arnoldov potisak
    Vojnički potisak
    Smith mašina (jedan tjedan iza glave, drugi ispred)

    Skoro sve ove vježbe radim u 3 serije po 6-8 ponavljanja i uvijek dođem do otkaza na zadnjoj seriji

    Podlaktice, trbušnjake i listove radim skoro svaki trening naizmjence

    Ja se stvarno ispričavam što ne znam nazive svih sprava i vježbi, tako da me slobodno ispravite, da naučim

    Evo, što onda mislite o ovoj podjeli? Tu i tamo neku vježbu zamjenim nekom drugom, no manje-više je to to.

    BTW ne radim 3 dana za redom, naravno Nego 3 dana tjedno. I bar jednom tjedno ću se potruditi ubaciti lagani cardio na tašte.
    Zagreb u <3

  • #2
    Re: Kempo - početnički trening

    Razvlačenje bučicom na klupi iza glave (ne znam kak se to zove)
    to ti se zove Pullover
    http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

    Comment


    • #3
      Re: Kempo - početnički trening

      E tnx stari!
      Inače kaj misliš, je podjela dobra? Dosta vježbi po mišićnoj skupini? I da li odradim sve kaj treba, ili bi nekaj trebalo izbacit/dodat?
      Zagreb u <3

      Comment


      • #4
        Re: Kempo - početnički trening

        a cuj sad se tu moze nac nas par i svaki ce dodat nesto da fali, ali po meni se cini dobar trening, isto tako ne smijes stalno radit jedno te isto, moras mijenjat kompletno vjezbe.
        neda mi se sada pisat neki moj plan ali evo mogu ti napisati nesto
        Prsa
        jedan tjedan
        --------------
        ravni bench
        kosi bench-bucice
        kosa razvlacenja-flyevi
        saile odozdola prema gore
        butterfly

        drugi tjedan
        --------------
        kosi bench
        kontra kosi bench
        ravno razvlacenje-flyevi
        dips za prsa
        saile odozgora

        i svaki puta idem doma pjevajuci
        http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

        Comment


        • #5
          Re: Kempo - početnički trening

          Tnx, rotiram vježbe, ali samo jednu-dvije po treningu, probal bum sad malo više varijacija ubacit
          Nego, prošli tjedan sam radio Skull Crushere i trener mi se smijao (lik koji tam visi u teretani i svašta laprda) jer sam ih radio bučicama, zbog simetrije (lijevi tric mi je puno jači od desnog, doslovno duple težine dižem lijevim a i osjetim dok radim crushere sa EZ šipkom da se desna ruka jako šlepa, izbacujem lakat da bi zvaro itd.)
          Njegova teorija je da nema smisla radit skull crushere bučicama jer tako uopće ne pogodiš triceps, da li je to istina? Meni nema logike - pa ista stvar šipka ili bučice, s tim da se još više uključe i stabilizatori valjda (što meni zvuči i bolje zasad)
          Zagreb u <3

          Comment


          • #6
            Re: Kempo - početnički trening

            Originally posted by Kempo
            Tnx, rotiram vježbe, ali samo jednu-dvije po treningu, probal bum sad malo više varijacija ubacit
            Nego, prošli tjedan sam radio Skull Crushere i trener mi se smijao (lik koji tam visi u teretani i svašta laprda) jer sam ih radio bučicama, zbog simetrije (lijevi tric mi je puno jači od desnog, doslovno duple težine dižem lijevim a i osjetim dok radim crushere sa EZ šipkom da se desna ruka jako šlepa, izbacujem lakat da bi zvaro itd.)
            Njegova teorija je da nema smisla radit skull crushere bučicama jer tako uopće ne pogodiš triceps, da li je to istina? Meni nema logike - pa ista stvar šipka ili bučice, s tim da se još više uključe i stabilizatori valjda (što meni zvuči i bolje zasad)
            samo ti radi bucicama, ali naravno prvo slabija pa jaca ruka i nastoj s lijevom napraviti koliko si i sa desnom bezobzira sto mozes napraviti vise ponavljana sa lijevom kako bi s vremenom izjednacio desni sa lijevim tricepsom
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              Re: Kempo - početnički trening

              S tim da bučicu ne spuštaš na čelo nego kraj glave. A kaj se tiče nekorisnosti te vježbe - vidio sam da V. J. na nekom clipu to radi.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Kempo - početnički trening

                radi to sa z sipkom ali se koncentriraj na slabiju stranu tj probaj potisnut sa tom slabijom rukom, a druga ne pridrzava. ja radim i sa bucicama ali ih okrenem kao kad radis hammer za biceps i super pogadjam triceps, probaj
                http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                Comment


                • #9
                  Re: Kempo - početnički trening

                  OK, tnx dečki... Evo baš i gledam, na lijevoj mi je tric vidno veći, nije mi jasno, jer mi je inače desna ruka dominantna i biceps mi je jači na desnoj, WTF
                  Zagreb u <3

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kempo - početnički trening

                    Originally posted by Kempo
                    OK, tnx dečki... Evo baš i gledam, na lijevoj mi je tric vidno veći, nije mi jasno, jer mi je inače desna ruka dominantna i biceps mi je jači na desnoj, WTF
                    bez opterecenja, doci ces na svoje, nije to nista nenormalno
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kempo - početnički trening

                      Da, primjetio sam da se dosta ekipe bori s asimetrijom, samo mi je čudno kako mi je baš na lijevoj ruci jači triceps
                      Zagreb u <3

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kempo - početnički trening

                        ahh ta genetika
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kempo - početnički trening

                          Hehe

                          Jedan savjet svoj ekipi koja kreće u teretanu:
                          -jako pazite na trenere, evo ja baš gledam vježbe po internetu i shvatio sam da je meni i frendu "trener" (koji je inače totalna neznalica - sad to mogu reći jer sam se više puta uvjerio, btw već sam pisao o njemu tu negdje na forumu) totalno krivo pokazivao većinu vježbi... Da samo vidite Arnoldov potisak, mislim da bi umrli od smijeha
                          Proteini su mu kemija, jednom je u teretani vikao dok smo se mučili s klizanjem štange kod izvođenja dead lifta: "Alo vas dvojica, imate para za kemiju, a nećete dat 50 kn za rukavice" Ono ekipa si je ziher mislila: "Pa baš mi i ne izgledaju k'o da su na kemiji" hahahhaa
                          Whey mu je kemija Mlad čovjek, završio KIF, itd.
                          Čovjek bi očekivao da zna svoju struku
                          Ne bih htio reći o kojoj teretani se radi, samo ću reći da mijenjam teretanu, pametnije se držat ovog foruma, coopersgunsa i radit kak se spada
                          Zagreb u <3

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kempo - početnički trening

                            Ljudovi, da ne otvaram novu temu, imam problema s lordozom i skoliozom (ništa prestrašno, ali opet vidljivo na oko) - da pičim kod doktora? Koje vježbe da izbjegavam, koje vježbe je poželjno raditi?
                            Zagreb u <3

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kempo - početnički trening

                              http://stronglifts.com/lordosis-why-it- ... to-fix-it/
                              E sada, ja vjerojatno imam blagi oblik lordoze, ali skoro me više uopće ne boli donji dio leđa od kada radim GM.
                              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                              Comment

                              Working...
                              X