Announcement

Collapse
No announcement yet.

1987 - Savjet za bolji trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1987 - Savjet za bolji trening

    Treniram duze vrijeme po svom planu i programu,ali rijetko kad imam osjecaj da je trening odlicno uradjen..
    Ovo je program po kojem treniram vec duze vrijeme :
    Pon-ruke,
    uto-noge,
    sri-odmor,
    cet-prsa i triceps,
    pet-ledja i trapez,
    sub-ramena i biceps,
    ned-odmor...
    Vjezbe radim po iskustvu,odaberem 3-4 vjezbe za svaku skupinu koje osjetim da me potaknu..Pretezno radim 3-4 serije,ponavljanja od 7-10..Ni ja ne znam u cemu je probem...Mozda vjezbe nisu ukopljenje bas najbolje,ili bih trebao poceti koristiti plan i program od nekog iskusnog bildera..Napredak se vidi,ali ja sam siguran da moze i mnogo bolje..Znam da je najbitnije probati mnogo toga,i da slusas svoje tijelo,ali jos uvijek sam pocetnik i volio bih ubrzati taj proces,
    sto znaci da trazim savjet od vas iskusnijih??...
    Trening mi pretezno traje sat i pol..
    Hvala !

  • #2
    Re: Savjet za bolji trening !

    Ispricavam se na temi !...nasao sam clana http://www.building-body.com/Kako-na...-prvi-dio.html kojim cu se pozabaviti duze vrijeme..Ne bi bilo lose da iskusniji ostavi neki komentar vezan za moj prvi post,ako tema ne bude LOCK naravno ..

    Comment


    • #3
      Re: Savjet za bolji trening !

      zasto radis u ponedjeljak ruke pa onda opet u cetvrtak i subotu ponovo, mislim da je to nepotrebno, nek me ispravi netko ako griješim....

      Comment


      • #4
        Re: Savjet za bolji trening !

        ostavi se splitova i biceps curlova 3x tjedno

        http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=712752

        ovo je program

        Comment


        • #5
          Re: Savjet za bolji trening !

          Originally posted by FEARiTseLF
          ostavi se splitova i biceps curlova 3x tjedno

          http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=712752

          ovo je program
          Fear jel ima tako nešto sa 5x tjedno

          Comment


          • #6
            Re: Savjet za bolji trening !

            naravno da ne jer je i ovako jako zahtjevno za CNS i daljnje vjezbanje u ovon stilu bi bilo kontra produkitvno ali realno po iscrpljenosti u ovon sistemu treninga ne bi ima ni snage odradit 5x

            imas takoder

            http://startingstrength.wikia.com/wiki/Bill_Starr_5x5

            koji je malo napredniji ali sve se to svodi na isto u sustini

            Comment


            • #7
              Re: Savjet za bolji trening !

              Originally posted by FEARiTseLF
              naravno da ne jer je i ovako jako zahtjevno za CNS i daljnje vjezbanje u ovon stilu bi bilo kontra produkitvno ali realno po iscrpljenosti u ovon sistemu treninga ne bi ima ni snage odradit 5x

              imas takoder

              http://startingstrength.wikia.com/wiki/Bill_Starr_5x5

              koji je malo napredniji ali sve se to svodi na isto u sustini
              Da baš gledam nisam dobro ni pogledao program..ovo je stvarno zahtjevno.Od 1.9 ću se onda prebaciti na onaj gore program..

              Comment


              • #8
                Re: Savjet za bolji trening !

                Originally posted by FEARiTseLF
                ostavi se splitova i biceps curlova 3x tjedno

                http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=712752

                ovo je program

                Mislim da mi je najveci problem oko ovog cucnja,vidim da je on u ovom rasporedu..Imam 16 godina,jos sam u razvoju pa brinem da ne zeznem sta u ledjima..

                Comment


                • #9
                  Re: Savjet za bolji trening !

                  neces nista zeznit ako radis kako spada
                  skines starting strength knjigu i videa od marca rippetoa i pogledas izvedbu, detaljnu, svih vjezbi

                  http://btjunkie.org/torrent/Starting-St ... 25a98d9a2c

                  Comment


                  • #10
                    Re: Savjet za bolji trening !

                    Originally posted by 1987
                    Mislim da mi je najveci problem oko ovog cucnja,vidim da je on u ovom rasporedu..Imam 16 godina,jos sam u razvoju pa brinem da ne zeznem sta u ledjima..

                    zašto misliš da bi zeznuo...pa naučiti ćeš


                    Nitko se nije rodio naučen.Počneš bez šipke,pa sa šipkom,pa lagano kile i ići će to bez brige

                    Comment


                    • #11
                      Re: Savjet za bolji trening !

                      Originally posted by 1987
                      Mislim da mi je najveci problem oko ovog cucnja,vidim da je on u ovom rasporedu..Imam 16 godina,jos sam u razvoju pa brinem da ne zeznem sta u ledjima..
                      nemas se sta bojat ako imas dobru tehniku nemozes nista zeznut , ja isto imam 16 god pa radim cucanj od prvog dana kad sam usao u teretanu .
                      Compliments destroy a bodybuilder, Criticisms make one .

                      Comment


                      • #12
                        Re: Savjet za bolji trening !

                        evo program i plan treninga koji sam napravio pomocu savjeta sa teme "Kako napraviti dobar program" ..Trening je za masu,4 vjezbe po skupini 1 primarna + 1 sekundarna + 1 pomocna + 1 sekundarna ili pomocna...3 serije po skupini,ponavljanja 6-8,8-10,10-12..

                        -Dan 1: Leđa / Prsa
                        Ledja (Zgibovi,Lat iza,Veslanje na spravi,polluver bucicom),Prsa (Bench press,kosi bench press,letenje bucicama,cross-over kablovima).

                        -Dan 2: Oporavak

                        -Dan 3: Biceps / Triceps
                        Biceps (Pregib sipkom,sjedeci pregib,varijacije pregiba s kablovima,koncentracioni pregib) Triceps (uski bench press,francuski potisak,ekstenzija iza glave bucicama,varijacije ekstenzije kablovima)

                        -Dan 4: Kvadricepsi / Loža
                        Kvadricepsi ( power čučanj,leg press,nozna ekstenzija,iskorak na klupu) Loza (Rumunjsko mrtvo dizanje,Varijacije dobrog jutra,varijacije nožnog pregiba)

                        -Dan 5: Oporavak

                        -Dan 6: Prednji i stražnji deltoidi / Bočni deltoidi
                        Ramena (Sjedeci potisak,arnoldov potisak,prednje odrucjenje sipkom,vucenje do brade dvorucnim utegom)

                        Dan 7: Oporavak

                        Comment


                        • #13
                          Savjet za bolji trening !

                          Dali je pametno raditi leđa i prsa u istome danu

                          Koliko ja znam i upoznat sam s time da velike mišićne skupien treba raditi odovojeno
                          ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Savjet za bolji trening !

                            Originally posted by Edigs
                            Dali je pametno raditi leđa i prsa u istome danu

                            Koliko ja znam i upoznat sam s time da velike mišićne skupien treba raditi odovojeno
                            Mogu se raditi skupa, kao antagonistične skupine, npr. i u superserijama. Malo smanjiš broj serija, ali pojačaš intenzitet, leđa malo veći rep range od prsa, i voila! Recimo zgibovi s opterečenjem i dipsi s opterečenjem, veslanje i bench, a ne bezveze uparivati vježbe. Bajdvej, kombinacija upper backa i prsa je dapače odlična, jer ne moraš razmišljati o zatezanju lopatica i o tome da se isprsiš. Tako da i umjesto klasike prsa-triceps, zadnje rame-prsa šljaka skroz fino. U svakom slučaju, takvim treningom si daš dobar poticaj za rast, a može ići i 2 puta tjedno. Uvijek treba isprobati. No, ja se ipak držim klasične podjele.
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Savjet za bolji trening !

                              @1987 - kaj se tiče fleksija i ekstenzija, to neka ti budu samo serije za zagrijavanje - znači prije kvada ekstenzija (high rep), ali ne i radne serije, jer rađe ubaci neku vježbu od koje će noga doista i rasti (nije da me Mirza i Soner nisu uvjeravali ). Bajdvej, ako s GM gađaš ložu, onda ti je DL vjerojatno više za leđa. Bar je tako meni (poluge, koliko sam shvatio) Tako da vidi koji dio tijela osječaš.
                              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                              Comment

                              Working...
                              X