Announcement

Collapse
No announcement yet.

Most Dangerous Gym Machines? - Infografika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Most Dangerous Gym Machines? - Infografika

    Dobili smo mail sa upitom da li želimo objaviti info grafiku vezano za opasne sprave. Odlučili smo objaviti ali ne da bismo podržali njihov stav već da bi otvorili raspravu. Meni osobno nije jasno koji je njihov motiv da diskreditiraju velik broj sprava.

    Zabranjene vježbe postoje i ozljede postoje, ali ponajviše zbog lošeg izvođenja, bez zagrijavanja uglavnom lošeg (nezrelog) pristupa prema vježbanju općenito.

    http://www.building-body.com/forum/s...m-Machines.jpg


    http://www.fitnesshealthzone.com/fit...-gym-machines/
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

  • #2
    Re: Most Dangerous Gym Machines?

    po ovom "istraživanju" 90% sprava ne valja!

    Comment


    • #3
      Re: Most Dangerous Gym Machines?

      I neke od njih bi doista trebalo i zbjegavat-pogotovo pocetnici koji u praksi vise vole radit na spravama nego s slobodnim tezinama.
      Osobno-izbjegavam sve sprave koliko je god moguce-slobodna tezina, slozene vjezbe i gas.
      Neke od sprava koje se tu klasificiraju pod opasne su proglasene opasnima i od nekih od nasih clanova tu na forumu.
      Samo to "opasne" je upitno jer svi znamo da je u svemu tome najopasniji upravo vjezbac sam-precijenjivanje svojih mogucnosti, nesvjesnost svojih pokreta i tijela, neznanje, nemarnost, slaba mm veza itd.itd.
      MYPROTEIN

      Comment


      • #4
        Re: Most Dangerous Gym Machines?

        A je*ote pa ja sam stvarno mislio da nije ništa opasno. U gym sam krenuo prvenstveno zbog zdravlja, a po tom linku ispada da ću ga samo još više narušit.

        Comment


        • #5
          Re: Most Dangerous Gym Machines?

          svaka sprava i vježba je opasna ako se nepravilno izvodi! ali ima i opasnijih i manje opasnih sprava/vježbi, to sigurno!

          neke od ovih sprava nikad nisam ni vidio, niti nemam potrebu radit s njima kad imam utege i šipke, a ove ostale kao opasne, neke radim, neke ne. mislim da se svakoj spravi može naći neka zamjerka, zato su slobodni utezi i šipke zakon


          da ovo nisu neki crossfit sljedbenici, teretane su prošlost i te spike ?
          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

          Fak me, right?

          Comment


          • #6
            Re: Most Dangerous Gym Machines?

            ma daj odkad ne valja triceps iza glave i kickback ima tamo istine ali malo su ga pretjerali...

            Comment


            • #7
              Re: Most Dangerous Gym Machines?

              Originally posted by Armani View Post
              ma daj odkad ne valja triceps iza glave i kickback ima tamo istine ali malo su ga pretjerali...
              Meni je francuski potisak majka za triceps, tako da to nikad nisam ni radio.

              Comment


              • #8
                Re: Most Dangerous Gym Machines?

                da ma nemožeš se stalno oslanjat samo na to treba mijenjat

                Comment


                • #9
                  Re: Most Dangerous Gym Machines?

                  Originally posted by Armani View Post
                  da ma nemožeš se stalno oslanjat samo na to treba mijenjat
                  Pa to mi najbolje odgovara. Uz to odradim potisak na lat spravi ili eventualno uski bench press.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Most Dangerous Gym Machines?

                    čitao sam jučer da se nesmije radit više od 8 mjeseci u godini franch press,jer možeš sjebat lakat doživotno

                    Comment


                    • #11
                      Re: Most Dangerous Gym Machines?

                      Originally posted by Armani View Post
                      čitao sam jučer da se nesmije radit više od 8 mjeseci u godini franch press,jer možeš sjebat lakat doživotno
                      Glupost. Onda i se i koljena unište nakon 8 mjeseci od čučnjeva. Gdje su baš 8 mjeseci našli, baš me zanima.
                      U dosta vježbi za triceps sudjeluje lakat, tako da...

                      Ako te od početka boli lakat, onda normalno da nećeš tu vježbu raditi (ovo vrijedi za sve vježbe), ali ako te ne boli nemaš problema.
                      Last edited by mile; 22-05-13, 18:35.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Most Dangerous Gym Machines?

                        Svaka stvar koju radimo može bit potencijalno opasna za naše zdravlje. Ako popijes 4 litre vode odjednom isto ces umrit. Stvar je u tome da se prvo treba naucit kako pravilno radit vjezbe ( a za to triba dosta vrimena) a tek onda pocet razmisljat o tezinama.

                        Comment

                        Working...
                        X