Announcement

Collapse
No announcement yet.

Korektivne vježbe (leđa, ramena, kukovi)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Korektivne vježbe (leđa, ramena, kukovi)

    Dobar dan
    Imam velike probleme sa tjelom (zdravljem) i vjerujem da mnogo ljudi tu ima iste take probleme pa reko da probam nesto napisat
    Kao mali sam vec imao ramena povucena naprijed i uvijek su mi govorili da trebam jacat ramena ledja vrat itd
    prije koju godinu povodom toga se pocmem informirat o tom svom problemu i skntam da moj problem nisu ni slaba ramena ni ledja nego da svi moji problemi idu iz kukova i zdjelice koja je pomaknuta naprijed sto pravi veliki luk u mojem dojnjem djelu ledja sto dalje pravi grbu na gornjem djelu ledja i pogrbljenim rameni STO vuce vrat i glavu prema naprijed... Znaci sve je u mome slucaju radi kukova ne radi ramena...
    ispravljanje ovoga je jako naporan i dugotrajan proces i volio bi da sve stvari (provjerene a ne kao npr drzace za ramena koje sam i sam nosio) stavimo na jedno mjesto. svoja iskustva, svoje pristupe i misljenja da iznosimo tu i pomognemo ljudima kao sto sam bio ja da se ne idu unistavat neg da rjese to pravilno.

    ja cu kao prvi preporuciti plivanje i princip elliotta hulsea kojeg imate na youtubu koji govori o korektivnim mrtvim dizanjima,istezanju,prednjem cucnju, hrani koja moze uzrokovati probleme sa zdravljem sto je tesko za vjerovat...
    unaprijed hvala :=)

  • #2
    Re: korektivne vjezbe (leđa,ramena,kukovi)

    Slike bi pomogle da shvatimo o kolikom se tocno problem radi ako vec trazis neku vrstu pomoci??
    Dosta toga se moze vjezbom i istezanjem s malo truda postic.
    Upravo pocinjem radit s jednim momkom koji ima slicnih problema ali nista pretjerano izrazeno iako vidljivo +lagana skolioza.
    Imaj na umu da je cesto vise uzroka za jedno takvo stanje a ne samo pomak kukova il sl i najbolje bi ti bilo sto prije pocet radit na cijelom tjelu a ne se samo bazirat na dio problema
    MYPROTEIN

    Comment

    Working...
    X