Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko često mjenjati vježbe?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko često mjenjati vježbe?

    Poz svima, dakle moje pitanje je vrlo jednostavno, koliko cesto mjenjati vjezbe za odredjeni misic, dali recimo raditi odredjene vjezbe jedan tjedan pa onda izbaciti jednu a dodati drugu vjezbu??

    ili promjeniti sve vjezbe drugi tjedan, ili ?

    eto nadam se da razumijete moje pitanje, hvala svima na odgovorima!

  • #2
    Re: Koliko često mjenjati vježbe?

    što ćešće to bolje npr. jedan trening bench s štangom drugi put s bučicama

    Comment


    • #3
      Re: Koliko često mjenjati vježbe?

      mislis da nije previse svaki trening drugo?

      doduse treba onda dobro znaci tocno koji dio misica "pogadja" koja vjezba da se moze naci dobra zamjena (vježba).

      Comment


      • #4
        Re: Koliko često mjenjati vježbe?

        Mišić ti ne zna što radiš.On samo zna da li mu je teško i iz kojeg kuta dolazi napor.
        Ja također mjenjam svaki trening vježbe.Jednom kosi,pa kosi sa bućicama,pa kontra kosi,pa sklekove na medicinkama itd...
        Na ovaj način pogađaš mišić iz više kutova i tjeraš ga na hipertrofiju pošto mu ne ostavljaš izbora za drugačiju prilagodbu.

        Comment


        • #5
          Re: Koliko često mjenjati vježbe?

          super hvala na tipu.

          Comment


          • #6
            Re: Koliko često mjenjati vježbe?

            Originally posted by Maxigor
            Poz svima, dakle moje pitanje je vrlo jednostavno, koliko cesto mjenjati vjezbe za odredjeni misic, dali recimo raditi odredjene vjezbe jedan tjedan pa onda izbaciti jednu a dodati drugu vjezbu??

            ili promjeniti sve vjezbe drugi tjedan, ili ?

            eto nadam se da razumijete moje pitanje, hvala svima na odgovorima!
            Slazem se sa Slysterovim savjetom. Samo bih dodao da da sve sto je dobro netreba popravljati. Drugim rijecima ako vidis da odlicno reagiras na neku vjezbu netrebas ju mijenjati samo zato sto je protekao odredjeni broj dana, tjedana, mjeseci. Radije mijenjaj onda kad vidis da prestane davati rezultate kao u pocetku.

            Comment


            • #7
              Re: Koliko često mjenjati vježbe?

              pa da i toje istina, heeh samo treba skuzit kad je stalo i treba promjenit...thx ljudi

              Comment


              • #8
                Re: Koliko često mjenjati vježbe?

                Ne znam koliko dugo treniraš al ako uvodiš nove vježbe pazi da su ti dobro poznate tj. da znaš dobro pogodit mišić koji gađaš vježbom. Ja sam u početku prečesto mijenjao vježbe i nakon nekog vremena sam primjetio da imam bolji efekt ako 4-6 tjedana(3 treninga tjedno) koristim iste vježbe koje zato pravilno izvodim nego kad ih mijenjam svaki tjedan.

                Comment


                • #9
                  Re: Koliko često mjenjati vježbe?

                  I s vremenom češ nači vježbe koje tebi najviše odgovaraju.Evo meni npr.bench uskim hvatom nikak ne odgovara za triceps,a jedna je od osnovih vježbi za taj mišić.Jednostavno nemogu ga pogodit kak spada tom vježbom,preuzimaju mi prsa,ramena.Al zato dips uskim hvatom razara

                  Comment


                  • #10
                    Re: Koliko često mjenjati vježbe?

                    A da sve to treba probati i svremenom vidjeti koja vjezba vise pase, mozda je i dobro recimo mjenjati svaka 2 tjedna druga vjezba za misic.
                    neznam meni taj uski hvat uvijek vise razvijao donji dio prsa, barem onaj hvat sa Z šipkom. ali treba sve probat.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Koliko često mjenjati vježbe?

                      Jednom sam naletio na zanimljiv tekst gdje je autor pisao o pronalasku onoga sto nam najvise odgovara. Naveo je zanimljivu tezu s kojom se u potpunosti slazem - ako kod tebe ravni bench vise pogadja ramene nago prsa onda je to za tebe vjezba za ramena i kao takvu je treba ukomponirati u trening ramena.

                      Dakle uvijek je bitno koristiti one vjezbe koje ti daju dobre rezultate a ne one koje drugima daju dobre rezultate a tebi ne (iako ce te ti kojima odgovaraju nagovarati da ih izvodis jer su "recept za uspjeh"). Recimo meni kod treninga prsa najbolje funkcionira razvlacenje sajlama koje izvodim na specifican nacin kako bih dobio sto bolje istezanje prsnog misica. To je vjezba koju s niti jednom drugom nemogu zamjeniti i nikada mi nije zao ako odradim nju recimo umjesto ravnog bencha jer znam da ce u mom slucaju bolje odraditi posao za prsni misic.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Koliko često mjenjati vježbe?

                        pa da sigurno je tako, treba vidjeti stati pase najbolje za koji misic pa to i radis...treba vremena za to ali opet treniramo pa pici...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Koliko često mjenjati vježbe?

                          jel bolje radit vježbe za određenu mišićnu skupinu jednu za drugom ili izmjenjivat serije? npr. ako radim ruke, dal da prvo sve vježe za biceps pa onda recimo triceps ili jedna serije biceps pa triceps koliko imam već serija tako?
                          Blood never lies!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Koliko često mjenjati vježbe?

                            jedno dovrsi pa predju na drugu skupinu...
                            osim ako radis superserije, no to je druga stvar
                            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Koliko često mjenjati vježbe?

                              tako sam i mislio i takoa radim... oke je...
                              Blood never lies!

                              Comment

                              Working...
                              X