Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vježbe za ispravljanje kralježnice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vježbe za ispravljanje kralježnice

    imam iskrivljenu kraljeznicu u doljnjem djelu ledja..

    jucer sam nesto radio bio sam dosta vremena sagnut i ledja me ubila..
    jeli zna netko neke vjezbe ili nekakvu stranicu di je to ljepo objasnjeno..
    hvala unaprijed.

  • #2
    Re: vjezbe za ispravljanje kraljeznice

    ovo svakako izbjegavaj:
    Zabranjene vježbe
    viewtopic.php?f=37&t=4772&hilit=zabranjene+vje%C5% BEbe

    ove treba vježbat:
    http://www.fizioterapeut.org/kinezitera ... znicu.html
    "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

    Comment


    • #3
      Re: vjezbe za ispravljanje kraljeznice

      Originally posted by JoggericaLily

      hvala puno.

      Comment


      • #4
        Re: vjezbe za ispravljanje kraljeznice

        sretno!!!
        ja vježbam svako jutro 20 min
        evo još
        VJEŽBE ZA KRALJEŽNICU:
        http://www.ernysgym.hr/Slikovite%20vjez ... erniju.pdf
        u PDF-u

        i knjige
        ima u knjižnicama:

        Zdravija leđa
        Dr. John Tanner


        Nudeći stručne, konstruktivne savjete i informacija o ovom veoma raširenom zdravstvenom problemu, knjiga nudi široki spektar raspoloživih tretmana od operacija i korištenja lijekova do osteopatije, vježbi i akupunkture i daje detaljni pregled mogućih načina liječenja bolova u leđima. Objašnjavajući kako kralježnica «radi» i navodeći različite izvore bolova u leđima, ona je idealni vodič za sve sa problemima leđa.

        Detaljna objašnjenja anatomskih značajki leđa, najčešći uzročnici problema s leđima, te algoritmi za samostalno definiranje uzroka problema te tehnike konvencionalne i alternativne medicine koje se nude kao rješenje glavne su sastavnice ove knjige.

        Da li patite od bolova u leđima? Naučite jednostavne tehnike prevencije ozljeda i načine nošenja sa akutnom i kroničnom boli. Informirajte se o mogućim konvencionalnim i komplementarnim oblicima liječenja od operacija i korištenja lijekova do osteopatije, vježbi i akupunkture.

        Autor knjige, dr. John Tanner stručnjak je za ortopediju i sportsku medicinu, a posebno ga zanimaju ozljede leđa i njihovo zbrinjavanje. Završio je medicinu i psihologiju u Londonu i radio je kao liječnik opće prakse. Proučavao je medicinske i osteopatske metode manipulacije, fizičkog treninga, rehabilitacije ozlijeđenih sportaša i saniranja bola. Sada vodi multidisciplinarnu kliniku u Zapadnom Sussexu specijaliziranu za mišićno-koštane probleme i radi u wellness centru BUPA u Barbicanu u Londonu. Dr. Tanner je medicinski savjetnik Zaklade za istraživanja na području fizikalne medicine (Vancouver), nalazi se u Vijeću Britanskog instituta za mišićno-koštanu medicinu (the Council of the British Institute of Musculoskeletal Medicine) i organizira poslijediplomski program za liječnike iz ovog područja.
         
        +++

        Tatjana Rutonić
        VJEŽBE ZA KRALJEŽNICU


        Knjiga Vježbe za kralježnicu Tatjane Rutonić praktični je priručnik koji će vam omogućiti da vježbom spriječite nastajanje tegoba s kralježnicom, odnosno da ih ublažite ako su već prisutne. Riječ je o sustavno razrađenom programu tjelovježbe za zdravlje kralježnice koji obuhvaća sve njezine dijelove kao i elemente koji su neizostavan dio svakog vida tjelovježbe. Svaki od segmenata obrađen u knjizi dio je cjeline usmjerene na cjelovito zdravlje leđa, a može djelovati i kao zasebna cjelina, u slučaju da želite ciljano djelovati na određeni problem. Uz opise vježbi koje su ilustrirane i fotografijama u boji, autorica nudi mnoštvo savjeta o tome kad se određene vježbe preporučuju, a kad ih je potrebno izbjegavati. Isto tako, budući da je njezina polazišna točka ta da su mentalna, emocionalna, duhovna i tjelesna razina čovjeka međusobno povezane i nerazdvojive te da se svaka blokada na bilo kojoj razini odražava općenito na čovjeku, u savjete su uključene i upute kako postići emocionalne, mentalne i slične promjene (npr. kako ojačati samopouzdanje, optimizam, ili postati fleksibilniji).
        Vježbe za kralježnicu Tatjane Rutonić prva je knjiga u ediciji Tijelo i pokret Makronove u potpunosti posvećenoj očuvanja zdravlja tjelovježbom te drugim vidovima rada na tijelu.
        "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

        Comment


        • #5
          Re: vjezbe za ispravljanje kraljeznice

          i jel primjecujes kake pomake?

          Comment


          • #6
            Re: Vježbe za ispravljanje kralježnice

            naravno da primjećujem
            bez tog sam stalno trpila bolove
            al trening leđa u teretani mi neizmjerno pomaže
            čak i trbušni mišići pomažu držat lumbalnu kraljžnicu
            jer problem je u slabim mišićima oko kralježnice
            "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

            Comment


            • #7
              Re: Vježbe za ispravljanje kralježnice

              Bodybuilding i bol u donjem dijelu leđa
              http://www.building-body.com/Bodybuildi ... -leda.html
              "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

              Comment


              • #8
                Re: Vježbe za ispravljanje kralježnice

                radite deadlift sa ravnim nogama za donja leđa tako ćete najbolje ojačati taj dio, a ako je potrebno još i ove naknadne vježbe za kralješnicu

                Comment


                • #9
                  Re: Vježbe za ispravljanje kralježnice

                  Originally posted by cro-cop
                  radite deadlift sa ravnim nogama za donja leđa tako ćete najbolje ojačati taj dio, a ako je potrebno još i ove naknadne vježbe za kralješnicu
                  Nije loše ali postoji bolji način!
                  Vježba se zove Dobro jutro!

                  Mislim, ispravljanje kralježnice nije mala stvar, ako je nešto ozbiljno treba otići doktoru da se ustanovi koji je stupanj iskrivljenosti i tada svatko dobija posebne vježbe koje su samo za taj tip iskrivljenosti! Nemože svatko dobiti jednake vježbe!
                  IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vježbe za ispravljanje kralježnice

                    Nisu ni ove vježbe loše za leđa
                    You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Vježbe za ispravljanje kralježnice

                      Jedno je vježba za leđa a drugo za ispravljanje leđa!
                      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Vježbe za ispravljanje kralježnice

                        ja sam još u sedmom razredu dobio vježbe za ispravljanje kralješnice, tj vježbe za pravilno držanje. Radio sam oko godinu i pol te vježbe i nisam ništa ispravio. Sada mi je tako žao zbog toga jer sam radio te vježbe, zamislite, od DOKTORA sam dobio onaj papir sa vježbama mislim da ih je bilo 5 a jedna od njih trbušnjaci i to oni klasični, sa ravnom kičmom. Nije mi apsolutno ništa pomoglo. Sad radim deadlift već neko vrijeme nekih 2 mjeseca i u vrlo kratkom roku sam ojačao lumbalni dio leđa, čini mi se da sam čak malo izravnao kralješnicu i dobio na masi mišića na tom području. Kralješnica mi je previše ličila na slovo S

                        Comment

                        Working...
                        X