Announcement

Collapse
No announcement yet.

Izolacione vježbe...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izolacione vježbe...

    Ovako, bitno je da napomenem da sam početnik, tek krenuo u teretanu...

    I imam jedno pitanje u vezi izolacionih vježbi...Uzmimo primjer prsa. Meni kao početniku da li je dobro da radim npr. Ravni potisak bučicama, Kosi potisak bučicama i na kraju Letenja bučicama na kontrakosoj klupi,pa onda da svake sedmice mijenjam klupu na kojoj ću raditi letenja...Ili ipak da ta zadnja vježba takođe bude potisak bučicama, ako uzmemo u obzir da radim 4 serije za svaku vježbu.

    Drugo pitanje. Ako radim u četvrtak ramena i triceps, da li je bolje da prvo odradim sve vježbe za ramena pa onda da radim triceps ako uzmemo u obzir da hoću da radim i Uski bendž kao vježbu za triceps. Npr ovako uradim Arnoldov potisak, Povlačenja od butina do brade i onda Letenja stojeći i Letenja u pretklonu,zatim sve vježbe za triceps, ili ipak da radim na početku sve složene vježbe a za kraj ostavim "lake" tj one kod kojih radi samo jedan mišić pa onda da radim ovako Arnoldov potisak, Uski bendž, Povlačenja od butina do brade, zatim Letenja stojeći i u pretklonu, a zatim još dve vježbe za triceps kao npr Potisak sa čela i Ekstenzija iza glave bučicom...Ili je možda najbolje varijanta da odradim prvo ramena, a onda triceps a da uski bendž zamjenim propadanjima sa opterećenjem i još dve navedene vježbe za triceps.

  • #2
    Re: Par pitanja

    Ma to su ti finese, odradi trening onako kako tebi najviše odgovara
    Chill bro

    Comment


    • #3
      Re: Par pitanja

      Originally posted by Soner
      Ma to su ti finese, odradi trening onako kako tebi najviše odgovara
      +1

      Što se tiče prsa, isprobaj sve varijante i vidi kako ti najviše paše, a kako ćeš napredovati morat ćeš vjerojatno sve češće mijenjati raspored vježbi i same vježbe unutar skupine.

      Probaj jedan trening prvo ramena, a onda triceps, a sljedeći obrnuto, pa vidi da'l ti određena skupina pati zato jer je druga. Pretpostavljam da će ti više ležati prvo odraditi ramena, pa onda triceps.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Par pitanja

        što je to "bendž"
        neznam zašto me živcira al živcira me

        inače, ako u programu isti dan imaš i stojeće potiske (military press, sjedeći press ramena, blabla) i ležeće/poluležeće (bench, kosi bench i varijacije) pokušaj odraditi prvo stojeći. U suštini nema veze kojim redosljedom ideš u treningu, a na ovaj način ćeš najviše sačuvati rameni zglob (većina ljudi i ja npr će osjetiti nelagodu u ramenu ako prvo rade bench a tek onda vertikalne potiske.)

        IMHO radio bi baš ovak kak si predložio;
        Arnold Potisak (iako..zašto baš taj?)
        Uski Benč (vježbe visokog angažmana CNS-a)
        ostalo
        na kraju neke superserije letenja i govna za ramena..
        ne repam o politici možda bi trebo,
        politika je mala ljadro još je nisam jebo

        Comment


        • #5
          Re: Izolacione vježbe...

          Nemaš se potrebe neko vrijeme zaamarati izloacijama!
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #6
            Re: Izolacione vježbe...

            Originally posted by igor
            Nemaš se potrebe neko vrijeme zaamarati izloacijama!
            Tako je! Deri po složenim vježbama prvih par mjeseci i uopće se nemoj zamarat izolacijskim vježbama. Moraš si prvo napravit dobre temelje

            Comment


            • #7
              Re: Izolacione vježbe...

              Za pocetnika uvijek dvorucni utezi za sve skupine kao napr bench press, rameni potisak itd.
              Jednostavno kroz vrijeme dokazano najbolje i najefikasnije vjezbe, dakle za sve skupine prva vjezba je sa dvorucnim utegom, a ostalo bucice ili isto dvorucni uteg. Početnik bi trebao izbjegavati mašine i kabele jer su oni vise za definiciju a masa se radi sa slobodnim utezima.
              Još nešto iako odlična vjezba arnoldov potisak i sl. vjezbe su za napredne vjezbace koji su masu izgradili na već spomenutim osnovnim vjezbama.
              I osobno sam tako radio.
              https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
              http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

              Comment

              Working...
              X