Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koje vježbe najbolje pogađaju latove (latissimus dorsi)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koje vježbe najbolje pogađaju latove (latissimus dorsi)?

    koje vjezbe pogadaju najbolje latove?? googlao sam ali zelim savjet od iskusnih ljudi koji znaju sto pricaju..... vjezbam 4 put tjedno..mogu sad npr vjezbat leda 2 put posto bi zelio da se razviju jer jednostavno receno izgledam odozada ko daska ravno 4 cm imam sira prsa od struka .... nemojte se smijat molim...hvala unaprijed...i vjezbe moraju bit sa bucicama ili sa onom dugom sipkom....

  • #2
    Re: latissimus dorsi

    http://www.coopersguns.com/videos/exerc ... edia/lats/
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: latissimus dorsi

      imam i ja tu stranicu..ali mozda neke druge vjezbe....

      Comment


      • #4
        Re: latissimus dorsi

        ima 11 vjezbi za lat bez sprava!
        sta ce ti druge?
        ak hoces jos neke kupi spravu
        ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

        Comment


        • #5
          Re: latissimus dorsi

          sasvim dovoljno... pa i previse, ne mislis valjd sve na jednom treningu raditi...

          A nema potrebe da radis dva puta sedmicno. Koliko dugo ides u teretanu....

          Ledja su jako velika, i treba im i dati dovoljno vremena da se oporave.
          "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

          Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
          https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

          http://www.staying-fit.net/

          Comment


          • #6
            Re: latissimus dorsi

            Ja sam neki dan pronašao jao dobru vježbu za lastimuse!

            Početni položaj je sa polu savijenim nogama i tjelom nagnutim za oko 45 stupnjeva u naprijed! Radite sa dvorućnom šipkom koja vam se nalazi iza leđa (početni polođaj kao kod vježbe za podlaktice- valjanje iza leđa)! ispruženim rukama uteg odižete od početka savijenih koljena do max.puta dizanja utega! Vježbu sam probo nači na netu ali je nema! Kao nekom nije jasno mogu se slikati da bude jasnije!
            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

            Comment


            • #7
              Re: Koje vježbe najbolje pogađaju latove (latissimus dorsi)?

              a koja je razlika izmedu chin up sa dlanovima na van i unutra?

              ovdje neko na forumu je reko da se sa chin up dlanovima prema sebi i sa uskim hvatom najbolje pogadaju latssimusi :s jel to tocno il

              Comment


              • #8
                Re: Koje vježbe najbolje pogađaju latove (latissimus dorsi)?

                uski da, ali dlanovi van... to najvise lupa latove... po meni na unutra vise udara bicku...
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #9
                  Re: latissimus dorsi

                  Originally posted by Da_Mask
                  sasvim dovoljno... pa i previse, ne mislis valjd sve na jednom treningu raditi...

                  A nema potrebe da radis dva puta sedmicno. Koliko dugo ides u teretanu....

                  Ledja su jako velika, i treba im i dati dovoljno vremena da se oporave.
                  ne idem u teretane jer mi je predaleko.... vjezbam doma sa bucicama i dvorucnnim....

                  Comment


                  • #10
                    Re: latissimus dorsi

                    [quote=pro_beginer]
                    Originally posted by "Da_Mask":1z544mji
                    sasvim dovoljno... pa i previse, ne mislis valjd sve na jednom treningu raditi...

                    A nema potrebe da radis dva puta sedmicno. Koliko dugo ides u teretanu....

                    Ledja su jako velika, i treba im i dati dovoljno vremena da se oporave.
                    ne idem u teretane jer mi je predaleko.... vjezbam doma sa bucicama i dvorucnnim....[/quote:1z544mji]

                    Ako imaš bućice i dvoručni uteg to ti je super nabavi neku klupu i možeš raditi gomilu vježbi, samo naravno, pripazi na težine. To ti je mana treninga doma jer kad savladaš određenu težinu, u teretani samo staviš još utega, a doma to, u većini slučajeva, nije moguće...Uglavnom, sa klupom i tim utezima koje imaš možeš raditi bench pess, razvlačenje bućicama, veslanje šipkom u pretklonu, mrtvo dizanje, razne vrste trbušnjaka, gomilu vježbi za biceps i triceps itd. Samo nauči pravilnu tehniku izvođenja i pazi što jedeš Sve ćeš naći na forumu oko prehrane i treninga
                    You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Koje vježbe najbolje pogađaju latove (latissimus dorsi)?

                      imam neki home made bench kod nas je uteg(disk) 1.25 kg 18 kuna takoda nije problem dodati utega ......

                      Comment


                      • #12
                        Re: Koje vježbe najbolje pogađaju latove (latissimus dorsi)?

                        pitanje
                        vidim napredak svugdje osim na leđima, osobito ako gledam iz profila u širinu dakle
                        sad, niti treningom leđa nisam nešto zadovoljan jer ne pogodim nesto ledja osim deadliftom donji dio...sad dal je 4-5 vjezbi malo za trening ledja?

                        veslanje u pretklonu sipkom
                        jednorucno veslanje
                        deadlift
                        povlacenje na lat masini
                        što učinila si ti od života mog, zašto dala si mi ti samo praznu bol...

                        Comment


                        • #13
                          Re: latissimus dorsi

                          [quote=Fallen warrior][quote="pro_beginer":3ikw2j1p]
                          Originally posted by "Da_Mask":3ikw2j1p
                          sasvim dovoljno... pa i previse, ne mislis valjd sve na jednom treningu raditi...

                          A nema potrebe da radis dva puta sedmicno. Koliko dugo ides u teretanu....

                          Ledja su jako velika, i treba im i dati dovoljno vremena da se oporave.
                          ne idem u teretane jer mi je predaleko.... vjezbam doma sa bucicama i dvorucnnim....[/quote:3ikw2j1p]

                          Ako imaš bućice i dvoručni uteg to ti je super nabavi neku klupu i možeš raditi gomilu vježbi, samo naravno, pripazi na težine. To ti je mana treninga doma jer kad savladaš određenu težinu, u teretani samo staviš još utega, a doma to, u većini slučajeva, nije moguće...Uglavnom, sa klupom i tim utezima koje imaš možeš raditi bench pess, razvlačenje bućicama, veslanje šipkom u pretklonu, mrtvo dizanje, razne vrste trbušnjaka, gomilu vježbi za biceps i triceps itd. Samo nauči pravilnu tehniku izvođenja i pazi što jedeš Sve ćeš naći na forumu oko prehrane i treninga [/quote:3ikw2j1p]


                          kakve veze imaju ove vjezbe s ledima?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Koje vježbe najbolje pogađaju latove (latissimus dorsi)?

                            Definitivno najjaca vjezba za latove je veslanje u pretklonu sa sipkom.
                            Ono sto me jos dobro ubije je vratilo ( ali bradom do sipke ) kao i vucenje na latu ali uskim hvatom.
                            "I don't care if I die, as long they bury me in big fuckin' box"

                            Comment


                            • #15
                              Re: Koje vježbe najbolje pogađaju latove (latissimus dorsi)?

                              Originally posted by ultrasdinamo!
                              pitanje
                              vidim napredak svugdje osim na leđima, osobito ako gledam iz profila u širinu dakle
                              sad, niti treningom leđa nisam nešto zadovoljan jer ne pogodim nesto ledja osim deadliftom donji dio...sad dal je 4-5 vjezbi malo za trening ledja?

                              veslanje u pretklonu sipkom
                              jednorucno veslanje
                              deadlift
                              povlacenje na lat masini
                              4 vjezbe su ti sasvim dovoljne..za debljinu odnosno dubinu ledja su veslanja idealna..
                              mrtvo dizanje radi na pocetku treninga, jer ces najkvalitetnije odraditi tad...a ja bi izmedju ta dva veslanja ubacio lat masinu, cisto da ne budu dva veslanja jednu za drugim..
                              radi i veslanje na spravi.. mijejaj hvatove kod veslanja..


                              a pokusaj raditi vjezbe sporije, sa manje pauza izmedju, radi pun opseg pokreta...i trebao bi da osjetis sutradan ledja...

                              vratilo isto obavezno ubaci, ako mozes da se dizes...
                              "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                              Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                              https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                              http://www.staying-fit.net/

                              Comment

                              Working...
                              X