Announcement

Collapse
No announcement yet.

Smith vs slobodan čučanj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Smith vs slobodan čučanj

    zanima me kojeg je bolje raditi i zašto? smith ili slobodan čučanj?
    meni je zbog stabilnosti nekako lakše odraditi čučanj na smithu, a i čini mi se da slabije pogodim leđa i manju bol u njima kasnije osjećam kad radim na smith-u... zanima me vaše mišljenje...

  • #2
    Re: smith vs slobodan čučanj

    Originally posted by nikollaa
    zanima me kojeg je bolje raditi i zašto? smith ili slobodan čučanj?
    meni je zbog stabilnosti nekako lakše odraditi čučanj na smithu, a i čini mi se da slabije pogodim leđa i manju bol u njima kasnije osjećam kad radim na smith-u... zanima me vaše mišljenje...
    Pitanje je deplasirano....Naravno da je bolji slobodan čučanj...Smith je linija manjeg otpora..Možda te muči kordinacija ako si visok...i ja sam imao taj problem
    Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

    Comment


    • #3
      Re: smith vs slobodan čučanj

      cucanj je po meni puno bolja vjezba
      ako radis cucanj sa slobodnim utegom, puno je veca koncentracija i veca potrosnja energije jer ide na stabilizaciju
      smith je mozda sigurniji al bolje ti je tehniku cucnja dobro naucit

      cak sam ovdje na forumu jednom cuo ako se nevaram od igora
      da se neko polomio na tom "sigurnom" smithu

      Comment


      • #4
        Re: smith vs slobodan čučanj

        Na smith čučnju, formu amplitude pokreta uvjetuje sama sprava, što znači da ju, od točke a- do točke b, ne možeš realizirati proporcionalno vlastitim potrebama. Što se manifestira kroz veći stres na koljena i ostale zglobove. Uglavnom, čučnjevi na smithu su govno.
        Originally posted by HeadacheR
        Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

        Comment


        • #5
          Re: smith vs slobodan čučanj

          Originally posted by DrHouse
          Na smith čučnju, formu amplitude pokreta uvjetuje sama sprava, što znači da ju, od točke a- do točke b, ne možeš realizirati proporcionalno vlastitim potrebama. Što se manifestira kroz veći stres na koljena i ostale zglobove. Uglavnom, čučnjevi na smithu su govno.
          Sprava uvjetuje pokret više-manje, ali s ovim dalje se ne slažem ni najmanje.

          Ako nekome ne paše, neka produži, kao i kod svake druge vježbe.


          Smith je po meni OK, s tim da ipak više radim slobodni čučanj.
          Da ima bolji smith u džimu radio bih ga i češće. Završiš seriju pa ne možeš zakrenut *****u šipku jer je smith iz '41.

          Comment


          • #6
            Re: smith vs slobodan čučanj

            ja sam u cucnju dosta napredovao u kilazama, a to sam uspio pomocu smitha, na smithu se mozes totalno posvetit onom zadnjem potisku jer nemoras pazit na ravnotezu, a u slucaju da ti nema ko pomoc samo okrenes sipku i bok
            http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

            Comment


            • #7
              Re: smith vs slobodan čučanj

              Originally posted by Joe
              ja sam u cucnju dosta napredovao u kilazama, a to sam uspio pomocu smitha, na smithu se mozes totalno posvetit onom zadnjem potisku jer nemoras pazit na ravnotezu, a u slucaju da ti nema ko pomoc samo okrenes sipku i bok
              također
              Originally posted by Jurica
              ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

              Comment


              • #8
                Re: Smith vs slobodan čučanj

                Smith čučanj, iako ne idealna, može biti puno bolja vježba za kvadove od običnog čučnja, ovisno o načinu izvođenja.
                Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                Comment


                • #9
                  Re: Smith vs slobodan čučanj

                  Čučanj je čučanj, nema zamjene za slobodni čučanj
                  Chill bro

                  Comment


                  • #10
                    Re: Smith vs slobodan čučanj

                    Originally posted by Soner
                    Čučanj je čučanj, nema zamjene za slobodni čučanj
                    Kako u kojem sportu. U bodybuildingu itekako ima zamjene za slobodni čučanj.
                    Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                    Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                    Comment

                    Working...
                    X