Announcement

Collapse
No announcement yet.

Noge zaostaju - rad na volumenu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noge zaostaju - rad na volumenu

    Pozdrav svima... Prelistao sam podforum i nema slicne teme pa zelim da vas pitam kakav trening nogu tj. kakav rad preporucujete ako se za cilj ima najbrze i najefikasnije povecanje volumena nogu? Noge radim jednom nedjeljno, subotom, ali kako mi dosta zaostaju cini mi se da i nema bas nekog ocekivanog napretka pa me interesuje da li bih trebao ubaciti noge jos jednom u toku nedjelje ili da radim po jednu vjezbu svaki dan ili cak neku trecu varijantu da oprobam?? Svaki savjet je dobrodosao.

    p.s. programom i napredovanjem ostalih misicnih skupina sam zadovoljan ali noge...
    evo i programa po kojem radim viewtopic.php?f=45&t=7999&start=30
    Only dead fish go with the flow.

  • #2
    Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

    Također nisam zadovoljan nogama, pa možda i nisam najbolji da te savjetujem, ali u svrhu poboljšanja sam uveo sljedeći sistem, pa ga razmotri:
    - leđa + triceps
    - off
    - srednje rame + kvadriceps
    - off
    - prsa + biceps
    - zadnje rame + loža
    - off
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

      Sta neradis srednje rame
      Vjerovatno ga dosta pogodis kada radis prsa
      Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

      Comment


      • #4
        Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

        Originally posted by android
        Sta neradis srednje rame
        Vjerovatno ga dosta pogodis kada radis prsa
        Pa radi srednje rame s kvadovima

        Btw, ako vam fali mase na nogama, prešaltajte se na upper/lower split trening. Radite 2 put tjedno kompletne noge s tim da je jedan trening naglasak na zadnju ložu a drugi na kvadove. Više ćete beneficija dobit tako nego da odvajate ložu i qvad i da radite samo hrpu izolacija. Za masivne noge treba radit kompleksne pokrete i treba se držat osnova. Kako C. Thibaudeau kaže, pogledajte kakve noge imaju dizači utega, ogromne- a rade samo čučanj, mrtvo dizanje i varijacije tih dviju vježbi, oni se ne za.ebavaju s leg curlovima i extenzijama
        Chill bro

        Comment


        • #5
          Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

          Originally posted by Soner
          Originally posted by android
          Sta neradis srednje rame
          Vjerovatno ga dosta pogodis kada radis prsa
          Pa radi srednje rame s kvadovima

          Btw, ako vam fali mase na nogama, prešaltajte se na upper/lower split trening. Radite 2 put tjedno kompletne noge s tim da je jedan trening naglasak na zadnju ložu a drugi na kvadove. Više ćete beneficija dobit tako nego da odvajate ložu i qvad i da radite samo hrpu izolacija. Za masivne noge treba radit kompleksne pokrete i treba se držat osnova. Kako C. Thibaudeau kaže, pogledajte kakve noge imaju dizači utega, ogromne- a rade samo čučanj, mrtvo dizanje i varijacije tih dviju vježbi, oni se ne za.ebavaju s leg curlovima i extenzijama
          Za kvadriceps radim prvo 3 serije extenzije, ostalo čučnjevi do paralele, a za ložu prvo 3 serije flexije, a ostalo varijacije mrtvog.

          @Android - ako si mislio na PREDNJE rame, ne, njega ne radim.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

            čučnjevi do paralele ne valjaju i gotovo..ako ne možeš do kraja zbog zglobova stavi pod pete uteg/daščicu. Tko god se prebaci na atg čučanj u vrlo kratkom periodu će bit doslovno oduševljen napretkom nogu, garantiram..doduše i guzice al bože moj..

            razlog zašto dizači imaju velike noge su upravo prednji i zadnji čučnjevi (rijetko rade dl)do poda. extenzija nema NIKAKVOG utjecaja na razvoj same veličine noge, ali je odlična za dobivanje strijacija na high repu, čemu čučanj teško može poslužiti..
            ne repam o politici možda bi trebo,
            politika je mala ljadro još je nisam jebo

            Comment


            • #7
              Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

              Originally posted by PatrickStar
              Za kvadriceps radim prvo 3 serije extenzije, ostalo čučnjevi do paralele, a za ložu prvo 3 serije flexije, a ostalo varijacije mrtvog.
              Ako već radiš tako, umjesto zadnjeg čučnja u dan kada radiš kvadricepse ubaci prednji čučanj- puno bolje gađa kvadricepse nego zadnji čučanj. Ovo se pogotovo odnosi na ljude kojima čučanj gađa prvenstveno gluteus i zadnju ložu, npr meni

              Što se tiče lože, varijacije mrtvog dizanja su super, ali ovaj leg curl mi se ne sviđa previše, efektivnije ti je da ubaciš glute ham raise, pa makar i samo negativi dio pokreta (pošto je pokret dosta težak za izvesti ako nemaš dosta jaku ložu).Također bih ti napomenuo da je loža fast twitch tako da odlično reagira na mali broj ponavljanja.
              Chill bro

              Comment


              • #8
                Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

                Originally posted by Mir7a
                čučnjevi do paralele ne valjaju i gotovo..ako ne možeš do kraja zbog zglobova stavi pod pete uteg/daščicu. Tko god se prebaci na atg čučanj u vrlo kratkom periodu će bit doslovno oduševljen napretkom nogu, garantiram..doduše i guzice al bože moj..

                razlog zašto dizači imaju velike noge su upravo prednji i zadnji čučnjevi (rijetko rade dl)do poda. extenzija nema NIKAKVOG utjecaja na razvoj same veličine noge, ali je odlična za dobivanje strijacija na high repu, čemu čučanj teško može poslužiti..
                Meni je od ovoga najviše narasla loža i gluteus
                Chill bro

                Comment


                • #9
                  Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

                  pa neka...a i ovisi, možda ti je preširok stav za razvoj kvadova treba bit uže od ramena..
                  ne repam o politici možda bi trebo,
                  politika je mala ljadro još je nisam jebo

                  Comment


                  • #10
                    Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

                    Originally posted by Mir7a
                    pa neka...a i ovisi, možda ti je preširok stav za razvoj kvadova treba bit uže od ramena..
                    sto je uze dolje to bolje
                    Originally posted by servantess
                    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                    Comment


                    • #11
                      Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

                      Originally posted by Soner
                      Originally posted by android
                      Sta neradis srednje rame
                      Vjerovatno ga dosta pogodis kada radis prsa
                      Pa radi srednje rame s kvadovima

                      Btw, ako vam fali mase na nogama, prešaltajte se na upper/lower split trening. Radite 2 put tjedno kompletne noge s tim da je jedan trening naglasak na zadnju ložu a drugi na kvadove. Više ćete beneficija dobit tako nego da odvajate ložu i qvad i da radite samo hrpu izolacija. Za masivne noge treba radit kompleksne pokrete i treba se držat osnova. Kako C. Thibaudeau kaže, pogledajte kakve noge imaju dizači utega, ogromne- a rade samo čučanj, mrtvo dizanje i varijacije tih dviju vježbi, oni se ne za.ebavaju s leg curlovima i extenzijama
                      sorry krivo sam napisao mislio sam na prednje
                      zato sam napisao da djeluje u prismia xD
                      Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

                        sorry krivo sam napisao mislio sam na prednje
                        zato sam napisao da djeluje sa prismia xD
                        Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

                          @patrickStar
                          zašto radiš samo do paralele
                          Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

                            Originally posted by Mir7a
                            pa neka...a i ovisi, možda ti je preširok stav za razvoj kvadova treba bit uže od ramena..
                            Istina, širi mi je stav, malo širi od ramena
                            Chill bro

                            Comment


                            • #15
                              Re: Noge zaostaju - rad na volumenu

                              da se nadovezem na cucanj

                              Originally posted by Nin0
                              Ako čučanj koristiš kao vježbu za jačanje gluteusa, a na štetu razvoja kvadricepsa, onda radi kako si i do sad radio.
                              Ako bi ipak želio razviti kvadricepse, onda idi pliće (otprilike do paralele).
                              Originally posted by Bilderčić
                              Originally posted by Dehydronator
                              sve do grama tjedno je natural
                              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                              Comment

                              Working...
                              X