Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

    radim prvo sa sipkom da se zagrijem 3-4 serija, poslije toga idem sa bucicama 5-6 serija
    isto tako i na kosom
    pa idem na kablove i onda propadanja pod blagim kutom, malo manje od paralele (spotter drzi noge u zraku)
    sad pitanje > je li i vi radite bench na pocetku treninga?
    posto sam cuo milijardu puta da se bench zadnji radi
    malo mi zvuci nelogicno (ne bas malo al eto)
    kad mi je snaga najveca na treningu da radim kablove ili slicno...
    hm... ispravite me ako grijesim
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • #17
      Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

      Originally posted by Mario1707
      radim prvo sa sipkom da se zagrijem 3-4 serija, poslije toga idem sa bucicama 5-6 serija
      isto tako i na kosom
      pa idem na kablove i onda propadanja pod blagim kutom, malo manje od paralele (spotter drzi noge u zraku)
      sad pitanje > je li i vi radite bench na pocetku treninga?
      posto sam cuo milijardu puta da se bench zadnji radi
      malo mi zvuci nelogicno (ne bas malo al eto)
      kad mi je snaga najveca na treningu da radim kablove ili slicno...
      hm... ispravite me ako grijesim
      Ispravno je onako kako tebi najviše odgovara! Štos je kad bench radiš prvi, teže je izbjeći veći angažman tricepsa. Ako prije toga napraviš neku izolaciju za prsa - kablovi ili razvlačenja, pa nakon toga bench, sigurno će ti prvo otkazati prsa, a ne triceps.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #18
        Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

        najbolje radit oboje sa šipkom i bučicama,ali bench obavezno...sv.bench
        nema bildanja do 9 miseca

        Comment


        • #19
          Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

          Ja kombinujem... jedne nedjelje radim sa bucicama a jedne sa sipkom...
          Isto tako kombinujem bp kao prvu vjezbu ili kao drugu uz prethodno odradjenu neku izolaciju radi predzamora... Raznolikost je kljuc uspjeha...

          viewtopic.php?f=45&t=7999&start=30
          Only dead fish go with the flow.

          Comment


          • #20
            Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bucicama ?

            Originally posted by robertost
            Nije loša stvar smith mašina razvlačenje ,samo je u mojoj teretani nema šteta ali ludilo stvar .....
            More li ko dati link od ove vjezbe?
            Cogito ergo sum

            Comment


            • #21
              Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bucicama ?

              Originally posted by payens
              Originally posted by robertost
              Nije loša stvar smith mašina razvlačenje ,samo je u mojoj teretani nema šteta ali ludilo stvar .....
              More li ko dati link od ove vjezbe?
              Vjerojatno je mislio na cross mašinu razvlačenje, jer na smithu nije moguće.
              To ti je ono što Arnold radi (možeš to naći na yt)

              Comment


              • #22
                Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                prsa mozes raditi kako hoces jedina bitna stvar je da dobro stimuliras misic,to jest da ga pogodis
                tvrdim za sigurnoscu da je puno lakse prsa pogoditi izolacijskim vjezbama nego sa compound vjezbama poput bench pressa koji je prakticki veci stimulator tricepsa i prednjeg ramena nego prsiju
                moj trening se vecinom sastoji od dipseva ,razvlacenja na sajli ,neke sprave za bench leptira i sklekova
                bench radim eventualno jednom u deset treninga za prsa ,ali je dosta tesko na adekvatan nacin pogoditi prsa koristiti bench osim ako nisi genetski podlozan tomu pa imas uze kljucne kosti i dosta slab triceps
                TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                Comment


                • #23
                  Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                  Originally posted by mali priest
                  prsa mozes raditi kako hoces jedina bitna stvar je da dobro stimuliras misic,to jest da ga pogodis
                  tvrdim za sigurnoscu da je puno lakse prsa pogoditi izolacijskim vjezbama nego sa compound vjezbama poput bench pressa koji je prakticki veci stimulator tricepsa i prednjeg ramena nego prsiju
                  moj trening se vecinom sastoji od dipseva ,razvlacenja na sajli ,neke sprave za bench leptira i sklekova
                  bench radim eventualno jednom u deset treninga za prsa ,ali je dosta tesko na adekvatan nacin pogoditi prsa koristiti bench osim ako nisi genetski podlozan tomu pa imas uze kljucne kosti i dosta slab triceps
                  Znači nema potrebe forsirati klasičan bench press ako ne osjetimo da njime dobro pogodimo mišič, zar ne? Pitam u kontekstu bench pressa kao "sigurnog puta" do velikih prsa?
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                    Originally posted by PatrickStar
                    Originally posted by mali priest
                    prsa mozes raditi kako hoces jedina bitna stvar je da dobro stimuliras misic,to jest da ga pogodis
                    tvrdim za sigurnoscu da je puno lakse prsa pogoditi izolacijskim vjezbama nego sa compound vjezbama poput bench pressa koji je prakticki veci stimulator tricepsa i prednjeg ramena nego prsiju
                    moj trening se vecinom sastoji od dipseva ,razvlacenja na sajli ,neke sprave za bench leptira i sklekova
                    bench radim eventualno jednom u deset treninga za prsa ,ali je dosta tesko na adekvatan nacin pogoditi prsa koristiti bench osim ako nisi genetski podlozan tomu pa imas uze kljucne kosti i dosta slab triceps
                    Znači nema potrebe forsirati klasičan bench press ako ne osjetimo da njime dobro pogodimo mišič, zar ne? Pitam u kontekstu bench pressa kao "sigurnog puta" do velikih prsa?
                    nema potrebe
                    mislim da je najbolja vjezba defitivno za prsa ,gironda dipsevi
                    eventalno bench moze ,ali onda kotrakosi bench sa spustanjem sipke na vrat
                    vidio sam u nekom istrazivanjima jos davno da ta vjezba u velikom postotku stimulira prsa
                    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                    Comment


                    • #25
                      Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                      Na kontrakosom benchu - razvlačenjem i potiskom bučicama - puno bolje stimuliram prsa nego na ostalim varijantama nagiba. Ako pogledamo kut ruku u odnosu na tijelo, upravo je kod kontrakosog bencha on najbliži onome kao kod dipsa - u odnosu na ravni i kosi bench.
                      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                        sta su to dipsevi???

                        Comment


                        • #27
                          Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                          http://www.youtube.com/watch?v=eVXagkyfGTg
                          Only dead fish go with the flow.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                            pre par treninga sam poslusao Patricka i poceo da radim razvlacenje kao predzamor za potisak bucicama. Ravni benc sam bio izbacio, jer s njim nikad nisam imao upalu grudi, ali sam ostavio kosi benc, nakon serije potiska bucicama. Moram da priznam da je imalo efekta, konacno sam imao osecaj da mi grudi rade. Kod benca mi je problem sto mi se uvek vise angazuje prirodno jaca strana kod moje konstitucije - tricepsi i ledja.

                            ALI, na proslom treningu sam ubacio VISE NOVIH NACINA VEZBANJA i sad mi je zao sto ne znam sta je od svega toga imalo uticaja na to da konacno dobijem upalu pectoralisa kakvu do sad nikad nisam imao! Evo sta sam novo radio:

                            Radio sam gironda dipse 5 serija po 6 puta (toliko mogu da odjednom uradim a da bude pravilno, da se ne kreveljim). Inace, ovo mi je prvi put da sam dipse uopste i radio

                            Radio sam pullover, ali sa ZNACAJNO vecom tezinom nego do sad, primenjujuci PITT Force sistem (ima tema koju sam otvorio sa ovim nacinom vezbanja). Ukratko, namestio sam niski predmet iza klupice, tako da svkai put mogu da odlozim teg na nekoliko sekundi i napravim mini-odmor, pa onda ponovo uradim jedno ponavljanje. I tako oko 20 ponavljanja.

                            Druga stvar, poslusao sam druga koji mi je rekao da kod pullovera, u krajnjoj poziciji kad mi je teg iznad grudi, da podignem blago samo gornji deo, kao kad radim crunches, i snazno stegnem pectoralise.

                            Pored ovih dipsa i pullover-a radio sam jos ravni potisak bucicama, kosi benc, i cable cross - sve po 5 serija od oko 10 ponavljanja.

                            Sta je sad od svega ovoga imalo uticaja da trenutno imam najvecu upalu pectoralisa od kad znam za sebe / ne znam... U svakom slucaju, primenjujem od sad ovaj trening uvek
                            RAZVALIO SAM SE, KONACNO

                            PS: Poceo sam i da primenjujem ono: brzo podignem tezinu gore, a spustam polako, kako se vec to zove / ritam 311? Znate na sta mislim...
                            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                            mind, it doesn’t matter.”

                            Comment


                            • #29
                              Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                              311 je 3 sec spustanje,1 sec zadrzavanje i 1 sec dizanje.....

                              Comment


                              • #30
                                Re: Prsa - da li se isplati raditi samo s bučicama?

                                Originally posted by pro_beginer
                                311 je 3 sec spustanje,1 sec zadrzavanje i 1 sec dizanje.....
                                e to, mnogo dobra stvar, bolje nego samo da mlataraš bućicama bez ritma...
                                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                                mind, it doesn’t matter.”

                                Comment

                                Working...
                                X