Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bradford press

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bradford press

    Evo jedna od najboljih vjezbi po meni za ramena,..
    nevjerovatno koliko dobro pogodi srednje rame s obzirom da je potisak u pitanju, pod uslovom da se izvodi prvilo,..

    a evo ovde big daddy objasnjava kako se izvodi...




    iskreno nisam do skoro znao uopste za ovu vjezbu,..ali je sada obavezna na treningu ramena ..ko nije isprobao,..obavezno neka isproba
    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

    http://www.staying-fit.net/

  • #2
    Re: Bradford press

    kod mene je vec redovno uvrštena u trening, odlično pogađa ramena, samo pravilna forma i bi ce mesa

    Comment


    • #3
      Re: Bradford press

      Ne izgleda mi ko prirodna kretnja za rame ,jos je veci problem radit s opterecenjem i povlaciti prema natrag
      Arena

      Comment


      • #4
        Re: Bradford press

        Originally posted by nikos91
        Ne izgleda mi ko prirodna kretnja za rame ,jos je veci problem radit s opterecenjem i povlaciti prema natrag
        opterećenje ? pa nečeš sigurno gore na šipku stavljat istu kilažu kao npr. vojni potisak ili sjedeći potisak, to je razumljivo, sa pravilnom formom napredak neće sigurno izostat, kilaža će se s vremenom debljat

        Comment


        • #5
          Re: Bradford press

          Probat cu sa samom sipkom pa cu vidit
          Arena

          Comment


          • #6
            Re: Bradford press

            mmm, zanimljivo, nisam ni ja znao za ovu vežbu, mada sam je ponekad izvodio onako kao zagrevanje... sama mi došla... kad ono sad vidim da je to neka vežba... mada, radio sam verovatno kao ovaj tip u početku. Probaću sledeći put taj rad ramenima da uključim, kako ga je ispravio ovaj trener.
            Koliko staviš težine, računajući šipku? čisto onako da znam da stavim mnogo manje
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: Bradford press

              Originally posted by nikos91
              Ne izgleda mi ko prirodna kretnja za rame ,jos je veci problem radit s opterecenjem i povlaciti prema natrag
              Ja koji imam ogromnih problema s ramenom, i koji ne mogu da odredjeni dio vjezbi radim zbog bolova u ramenu, sigurno vise necu izbjegavati ovu vjezbu.
              Samim time sto jedno ponavljanje traje malo duze nego obicni press gore-dole i sto je rame pod stalnom tenzijom , i kilaza je naravno dosta manja nego kod standardnog press-a.
              A potisak iza glave ja ne radim vec sigurno preko 3 godine, jer mi jako smeta taj pokret,..dok je ovde malo drukcije,..tehnika. tj. pokret samog ramena je drukciji nego kod press-a.

              Originally posted by vege
              . Probaću sledeći put taj rad ramenima da uključim, kako ga je ispravio ovaj trener.
              Koliko staviš težine, računajući šipku? čisto onako da znam da stavim mnogo manje
              da, to je poenta, to zabacivanje lktova unazad.

              A ja radim sa 40-ak kg, 10-ak ponavljanja
              "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

              Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
              https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

              http://www.staying-fit.net/

              Comment


              • #8
                Re: Bradford press

                vendi, sta tacno pogadja ova vjezba...koji dio ramena ? :/
                Go Hard or Go Home - This is Bodybuilding

                Comment


                • #9
                  Re: Bradford press

                  Originally posted by Niger
                  vendi, sta tacno pogadja ova vjezba...koji dio ramena ? :/
                  najvecim djelom pogodi srednju glavu,..gori srednji dio pravo,...ali i prednju ukoliko se naprijed ide nesto nize, jer iako je upitanju potisak putanja gdje se potiskuje sipka je jako kratka,..iako je i tenzija cijelo vrijeme na prednjem ramenu,..opet srednju glavu meni najbolje pogodi.

                  odlicna je vjezba,..
                  "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                  Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                  https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                  http://www.staying-fit.net/

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bradford press

                    Originally posted by Vendetha
                    A ja radim sa 40-ak kg, 10-ak ponavljanja
                    40 kg računajući i šipku?
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bradford press

                      Originally posted by vege
                      Originally posted by Vendetha
                      A ja radim sa 40-ak kg, 10-ak ponavljanja
                      40 kg računajući i šipku?
                      životinja
                      A gde su noge?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bradford press

                        super vježba, dosadio mi je millitary press ova varijacija me puno bolje pogodi, također radim 40-60kg ovisno koliko odmora imam.
                        “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bradford press

                          samo kratko pitanje, jer radite sa false gripom ili normalnim.
                          jer ovi tipovi rade sa false, a ja bolje ramena osjetim kada "pravilno" uhatim sipku
                          Originally posted by Bilderčić
                          Originally posted by Dehydronator
                          sve do grama tjedno je natural
                          gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                          48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                          Comment

                          Working...
                          X