Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zna li neko kako prestanak treniranja utice na srce i njegov pravilan rad?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zna li neko kako prestanak treniranja utice na srce i njegov pravilan rad?

    Zna li neko kako prestanak treniranja utice na srce i njegov pravilan rad? Naglo sam prestao sa treningom prije nekih mjesec, mjesec i po dana. I prije dva dana me probudio bol na lijevoj strani prsa, kao da nesto steze srce, to je trajalo nekih 10-15 sekundi i prestalo. Ali jos cudnije mi sto sam pod rukom osjetio kako srce ne pravilno kuca i nekako smanjenom jacinom lupa. :/ Morao sam ustat kao budala skakat da se zagrijem, sklekove radit da bi se ono kao pokrenulo... :S I od tog dana me kao blaga gripa/prehlada drzi...


    I da naglasim da mi se ovo isto desilo prije nekih 4-5 godina kad sam fudbal trenirao pa isto prekinuo sa treningom u zimskom periodu.

    Ako neko zna da li je to normalno, i do cega je... bilo sta povezano sa ovim neka napise.

    Unaprijed hvala

  • #2
    Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

    da li ti boli na dodir? tj kada si pritisnes prsa rukom ili boli jednako bez da pritisnes. me razumijes?
    This is your life and it’s ending one minute at a time

    Comment


    • #3
      Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

      ako ti boli bez obzira na pritisak rukom da li ti se negdje siri bol?? lijevu ruku mozda vrat ili tako??
      This is your life and it’s ending one minute at a time

      Comment


      • #4
        Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

        Ne boli na dodir nigdje i sad kad se uhvatim, i tad kad sam se uhvatio za lijevu stranu kad me zabolilo. Ne boli me sad nigdje, nisam osjetio da se siri bol... samo danas kao blago tupo peckanje malo u lijevoj ruci i ide prema prstima... Ali nije da boli, nego ne znam ni ja kako da objasnim... peckanje kao nekim tupim vrhom igle et' tako...

        Comment


        • #5
          Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

          pa ja bi na tvome mjestu otisao snimit ekg da se vidi kako ti srce radi...mislim ne znaci da je nesto ozbiljno,ali svejedno....
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • #6
            Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.



            Čisto da postavljaču skrenem pažnju, a Dominik to verovatno zna... Srce nije na levoj strani nego je u sredini...Jeddva da malo naginje u levo... Kad te yebe srce, javlja se bol po sredini grudnog koša...
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • #7
              Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

              Idi kod doktora, nećeš na forumu saznat o čemu se točno radi.

              Comment


              • #8
                Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

                Ne znam sta da kazem, mene nije bolilo na sredini, vec sa strane...
                Matej1996 znam da necu saznati na forumu o cemu se radi... ali svejedno pitam jer je mozda neko imao slicna iskustva.

                Comment


                • #9
                  Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

                  Originally posted by Dača View Post


                  Čisto da postavljaču skrenem pažnju, a Dominik to verovatno zna... Srce nije na levoj strani nego je u sredini...Jeddva da malo naginje u levo... Kad te yebe srce, javlja se bol po sredini grudnog koša...

                  dA I NE. Srce jest u sredini. Al ne mora znacit da ce bol bit po sredini prsnoga koša ako je problem sa srcen. To ima veze sa aorton.
                  npr. prilikon infarkta miokarda bol se prvo širi ulivo. U livu ruku.

                  @mire92: moguce da je stres, napor ili umor. moguce da imas kakav urodjeni morfološki šum. mislin da nije nista ozbiljno. ajde u svoje doktorice pa ce ti ona rec tribas li na EKG il ne.
                  Last edited by Bobby Sands; 23-12-13, 22:06.
                  ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

                    stres koliko toliko ne znam da li je. znam da jesam bio nervozan cijeli dan radi svadje s curom i jos nekih stvari, ali ne bitno to...
                    danas me malo bolila ruka a i sad... izmedju palca i kaziprsta na trenutak zaboli i prestane....
                    A najvise mi nije jasno ovo, kada stavim ruku na srce ono nikako pravilno ne kuca, kao standardno tika taka, vec je nekad slabije nekad jace, nekad kuca pa stane i sve tako... a fazon je sto sam toliko puta bio kod doktora i to je tako i prije bilo i nikad mi niko nista nije rekao.. pa ne bi prosao ljekarski pregled, pregled u sportskoj medicini i ostalo...

                    i da li su ti simptomi pred infarkt ili da sam ga vec dozivio, znaci prilikom te boli

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

                      bol se moze tako javljati...to se zove stenokardija. razlika izmedu infarkta i angine pektoris je da kod angine pektoris krvna zila nije skroz zacepljena. i da bol se siri u lijevu stranu i ruku,ali moze i u vrat mooze i u obje ruku....dodi kod mene sada u hitnu pa ti snimim ekg
                      This is your life and it’s ending one minute at a time

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

                        pa jel sta opasno?? ehh gdje si ti gdje sam ja pa da dodjem hehe

                        a vidi prijatelju, ovo mi se i prije desavalo i isto sam ovako uvijek osjetio da srce radi... a prosle godine sam radio ekg, kad sam ljekarski vadio... pa sto mi tad nisu nista rekli ili neko ovako kad 'usput' pregleda slusalicama, valjda cuje kako radi :S

                        sutra ujutro zovem ambulantu ovdje u mom mjestu pa se narucim za pregled... odatle me sigurno dalje salju

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

                          pa ne mora znacit da je bilo sta opasno....ali bolje provjeriti....
                          This is your life and it’s ending one minute at a time

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

                            narucit cu se ujutro.. pa vidjet cemo

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bol na lijevoj strani prsa... /srce.

                              eto sretno...ziher ce sve biti ok
                              This is your life and it’s ending one minute at a time

                              Comment

                              Working...
                              X