Announcement

Collapse
No announcement yet.

Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Darovanje krvi...

    ne možeš piješ whey
    dzaba ti sve
    To enjoy freedom we have to control ourselves

    Comment


    • #17
      Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

      mene ovo nesto asocira na ono sto je bilo na Nova TV u emisiji Provjereno, ono u vezi Proteina iz Bočica,
      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

      Comment


      • #18
        Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

        Originally posted by sandra View Post
        ne možeš piješ whey
        dzaba ti sve
        Da... Umisto davanja krvi, dat ce nam uputnicu za kompletne pretrage i testove jetre bubrega i svega ostalog jer se sustavno trujemo kemijom

        U ekipi doktora s transfuziologije je i jedan medicinski tehnicar koji ima 2 metra i brat bratu 120 kila, i nesto smo bili pricali o teretani, tako da ja virujen da i on ima svoje prste u toj osvjestenosti doktora E da, jos nesto, ne preporuca se nikakav oblik treninga barem 2 dana od davanja krvi. subota od 9-13h ajmo ljudi

        Comment


        • #19
          Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

          I još nešto što je zanimljivo jeste da je dotična gospođa, sama, znači bez postavljenog pitanja o suplementima, počela negativno pričati o njima. Dakle krv ne smiju davati bolesni, anemični, narkomani, homoseksualci, prostitutke, i naravno bilderi

          Comment


          • #20
            Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

            Bilderi bi baš i trebalo da daju češće, to je krv. Da progori kroz vene malo!
            Zašto 2 dana maximuse?
            DR. Lonnie Lowery

            Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

            Comment


            • #21
              Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

              Tako su mi rekli doktori iako san ja isa odma u ponediljak u teretanu(znaci dan i po pauze) i nisan osjetia apsolutno nikakvu razliku u snazi ni icem drugom. A izgubljeno jako brzo nadoknadimo, plazmu koje ima 45% kroz 3 dana a tjelesca kojih je 55% nadoknadimo kroz 15-20 dana tako da nije neki gubitak... I naravno poticaj materijalistima, nakon 35 davanja oslobodjeni ste placanja participacije

              Comment


              • #22
                Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                I naravno poticaj materijalistima, nakon 35 davanja oslobodjeni ste placanja participacije
                sta znaci ovo

                Comment


                • #23
                  Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                  Originally posted by askoaki View Post
                  Pozdrav svima ! Evo jedna zanimljiva situacija. Danas su nam na fax došli predstavnici zdravstvenog zavoda koji su na fakultetu organizovali darovanje krvi. U amfiteatar nam je došla gospođa i upoznala nas sa načinom davanja krvi, pa je bilo i govora o osobama koje ne smiju davati krv. Između ostalog je rekla da i momci koji koriste kreatin, proteine i aminokiseline se ne smiju prijaviti, jer navodno je to sve umjetno, oštećuje bubrege...., a ta priča da je suplementacija prirodan i zdrav dodatak ishrani je naravno izmišljena. Jasno mi je da gospođa nema blage veze, ali eto, šta vi mislite o ovome ?
                  Da nije smiješno bilo bi tragično.
                  Znači ne postoji osoba na svijetu koja smije dati krv!
                  http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                  I know it's hard to keep an open heart
                  When even friends seem out to harm you
                  But if you could heal a broken heart
                  Wouldn't time be out to charm you

                  November Rain, Guns and Roses

                  Comment


                  • #24
                    Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                    Originally posted by FEARiTseLF View Post
                    sta znaci ovo
                    Jednostavno, sad cu ovo citirat:


                    "Kako se davalaštvo krvi vrednuje u društvu?

                    Visoka državna priznanja i odlikovanja
                    - odličje predsjednika Republike Hrvatske - Red Danice hrvatske s likom Katarine Zrinske ženama koje su 75 puta dale krv i muškarcima koji su 100 puta dali krv

                    Slobodni dani za davanje krvi
                    - u skladu sa Zakonom o radu (NN 137/04, čl. 57), kolektivnim ugovorima i pravilnicima o radu

                    Oslobođenje od participacije u troškovima zdravstvene zaštite
                    Odredbama Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o dobrovoljnom zdravstvenom osiguranju (NN 150/08, čl. 14.a) davatelji krvi s više od 35 (muškarci) odnosno s više od 25 davanja krvi (žene) ostvaruju pravo na oslobađanje od plaćanja usluga korištenja zdravstvene zaštite.

                    Davatelji krvi mogu u svom gradskom/općinskom društvu Hrvatskog Crvenog križa dobiti potvrdu o broju davanja i s njom se javiti u područni ured Zavoda za zdravstveno osiguranje koji izdaje iskaznicu o oslobađanju od plaćanja usluga u zdravstvenoj zaštiti.

                    Osiguranje od posljedica nesretnog slučaja
                    - obuhvaća evidentirane davatelje krvi za vrijeme dolaska i odlaska s mjesta davanja krvi te vrijeme provedeno na akciji davanja krvi"

                    Oni kojima humanost nije glavni razlog, ovo bi moglo bit. Obiteljski prijatelj ima 60ak davanja i nedavno je ima srcanih problema, niti lipe nije mora dat za operaciju, smjestaj i lijekove a doktori su oko njega trcali non stop i otvoreno su rekli koji je razlog tome.

                    A ni slobodan dan nikog nije ubia do sad koliko ja znan

                    Normalnoj zaposlenoj osobi ni jedno ni drugo nebi trebalo predstavljat nekakav veliki plus jer nisu to toliki troskovi niti nagraad ali eto gledaj na to kao na lip bonus.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                      znaci, doniran 35 puta i zbrinut san u slucaju nezgode tj. bilo kakvog zdrastvenog problema?

                      Comment


                      • #26
                        Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                        Originally posted by FEARiTseLF View Post
                        znaci, doniran 35 puta i zbrinut san u slucaju nezgode tj. bilo kakvog zdrastvenog problema?
                        otac mi je rekao kako njima djele u vojsci slobodne dane za doniranje krvi i također mi je rekao ako se desi nezgoda i u istoj si situaciji kao drugi pacjent ako si donator a on nije tebi prvom pomažu...
                        ako mene pitaš isplati se.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                          Originally posted by FEARiTseLF View Post
                          znaci, doniran 35 puta i zbrinut san u slucaju nezgode tj. bilo kakvog zdrastvenog problema?
                          Tocno. Gledaj to ovako, 35 davanja je 15 litara krvi, realno si to i zasluzia.

                          @Pava, pa e stari ti je u pravu, tocno ono sta se desilo obiteljskom prijatelju, ujak mi je isto isa na operaciju i dok nije podmaza doktore nisu ga ni pogledali kako triba (nazalost to tako ide u ovoj sugavoj drzavi!) a oko prijatelja su letili ka ludi...

                          Comment


                          • #28
                            Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                            Evo taman san da krv... Organizator davanja je rjesia mukte karte za hajduka, karte za kosarku, karte za cinestar i cineplex, besplatno sliakvanje za dokumente. ))

                            Comment


                            • #29
                              Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                              zanimljivo moga bi i ja u taj biznis.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Oni koji koriste kreatin, proteine... ne smiju darovati krv?

                                Žao mi je ali ja ne mogu davati krv zbog lijekova koje kronično pijem.
                                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                                I know it's hard to keep an open heart
                                When even friends seem out to harm you
                                But if you could heal a broken heart
                                Wouldn't time be out to charm you

                                November Rain, Guns and Roses

                                Comment

                                Working...
                                X