Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

    Ajmo poznavalci auta ili sličnih problema!

    Imam Opel Corsu linija 2001! (1.0 12V)
    Imam problem također (normalno da ne-auto ima problem)

    Inaće nisam ljubitelj opela i nikad ga ne bih kupio ali stari je uzeo i sad se stalno mučim s njim!

    Problem!
    Auto neče da vuče kao i prije, Jedno vrijeme radi normalno, pa onda popizdi pa tako stalno!
    Kada vozim, kao da se guši motor i na 5000 obrtaja ne vuče ko prije na 2000!

    Stalno mi je upaljena lampica od ispušnih plinova (neravan omjer ispušnih plinova) ali stari neče da vozi na servis!
    Znam da se tako auto kida ali nemoš ti budali objasnit da je autu potreban popravak!
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

  • #2
    Re: Kvarovi

    stvarno mi nije jasno zasto svi imaju problema sa opelom...
    moj caca je kupija auto OPEL KADET 1989, proda ga je prije 3 godine (ispravnog, ja sam cacu trazija da mi ga ostavi da na njemu ucim ali nije), auto je stariji od mene, 5 puta bija na popravku u tih 18 godina, 4 puta zbog sudara.

    nikad necu prizaliti taj auto , doduse moju tugu umanjuje činjenica da se sad vozim u mercedesu

    Comment


    • #3
      Re: Kvarovi

      ako nemas dobar ispuh ispusnih plinova normalno da ce ga gusiti i samim tim nece ici kao prije nego ce se vuci ko lijen.
      isto tako ako nema dobar ulaz cistog zraka isto tako gusi motor!!!!
      nisam procitao jel benzinac ili dizel?
      imas jos metar stvari koji te mogu zezati. kao npr. fiteri svi.... od filtera goriva do filtera zraka .
      Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
      Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
      Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

      Comment


      • #4
        Re: Kvarovi

        Originally posted by hitman
        nisam procitao jel benzinac ili dizel?
        OTTO motor, rekli bi mi tehniačari u prometu
        Vjerojatno je problem sa ispušnim plinovima...
        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

        Comment


        • #5
          Re: Kvarovi

          Originally posted by CRombo
          vozim u mercedesu
          To će mi biti prvi auto koji budem kupovao...i zadnji!
          I molim te malo poštovanja, piše se sa velikim m! Mercedes
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #6
            Re: Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

            Moze ti tu biti dosta stvari,ali najcesci krivci su:ERG ventil, zastopani katalizator i pokvarena lambda sonda. Ako se malo razumijes,sve tri stvari mozes sam rijesiti,ali u vecini slucajeva je lakse odvesti na servis i da ti oni to pogledaju - sacuvat ces malo zivaca i drzati razinu kortizola u granicama normale.
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #7
              Re: Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

              Ma nek se moj stari **** oko toga, njegovo je auto!
              Ja bi to prodo za kojih 25000kn i uzeo nekog Mercedesa do 20 a ostatak uložio na šmiku i popravke!
              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

              Comment


              • #8
                Re: Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

                Originally posted by igor
                Ma nek se moj stari j.be oko toga, njegovo je auto!
                Ja bi to prodo za kojih 25000kn i uzeo nekog Mercedesa do 20 a ostatak uložio na šmiku i popravke!
                i ti znas sta valja. svaki je mercedes udobni od bilo kojeg tog malog auta.
                Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                Comment


                • #9
                  Re: Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

                  Originally posted by igor
                  Ma nek se moj stari j.be oko toga, njegovo je auto!
                  Ja bi to prodo za kojih 25000kn i uzeo nekog Mercedesa do 20 a ostatak uložio na šmiku i popravke!
                  rijec je o corci trece generacija tj c modela,motor je 3 cilindra sa 4v po cilindru,a moze bit od jednostavnijih stvari poput svijecica,usisa,sprica od goriva(nesto od toga je naj vijerojatnije),a to crveno svijetlo ti ije od lambda sonde sbog greske u smijesi je doslo,a to ti se svijetlo na istrument tabli nece ugasit dok ga neodvedes na servis!!!
                  motor je dosta slabasan za to auto,a i rijesi ga se sta prije i kupi sta zelis!!!
                  mogu,hoču i želim!!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

                    Vidim da se razumiješ i cjenim tvoje mišljenje!

                    Problem je što je to moj stari pametni uzeo (pa policajac šta da pričam više) jer je njemu i potrošnja od 6L/100km previše!

                    Motor je slab i stvarno je gadno za voziti takve aute!
                    Prva stvar je što je slab pa ga moraš tiskat na 4-4500o/min da bi se normalno vozio a to je loše za takve motore a konstatntno je pod tim tempom!

                    Druga stvar je jer je auto preskupo plačen s obzirom da je to OPEL i da je imao puno grešaka (bio je polovan) tako da me ne čudi da je bio i udaran jer ima dosta crta po sebi!

                    Kad god sjedam u auto osjećam neke promjene, jednostavno se nemogu priviknuti na njega, non-stop mi je kvačilo višlje ili niže, gas lošije prima, pre bučan je za tu kubikažu itd!

                    Budem ja starog nagovorio da ga spicimo i prodamo, nemogu više to sranje gledat!
                    Kakvu mečku za 25 moš kupit...pa neda mi se ni razmišljat o tome
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

                      Originally posted by igor
                      Vidim da se razumiješ i cjenim tvoje mišljenje!


                      Kad god sjedam u auto osjećam neke promjene, jednostavno se nemogu priviknuti na njega, non-stop mi je kvačilo višlje ili niže, gas lošije prima, pre bučan je za tu kubikažu itd!
                      hehehe da bucan,ka mlinac za kavu i dosta tza zbog nepravilnog rada tj zbog neparnog broja cilindara
                      a mozes kupit neku c klasu prve serije ili model 124-onaj prije e klase tj okana...najbitnije ga je dobro provjerit jer vrlo vijerojatno ima masu kilometara i oni su vraceni,a i vise vlasnika i to poslje najcesceg uvoza,al ako je neko pedantan i redovito ga servisira nebi trebalo bit problema,posto vidim da ti brzina il nesto slicno neigra onda disel i to bez turba
                      mogu,hoču i želim!!!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kvarovi: poznavalci auta ili sličnih problema!

                        Ma za kilometre se ne brinem! Sve se to vidi na bregastoj!
                        Naravno da bi uzeo dizela običnog 2.0 ili 2.5
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment

                        Working...
                        X