Announcement

Collapse
No announcement yet.

bolonjski proces :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bolonjski proces :)

    evo jedna tema za studente, ali mogu sudjelovati svi
    trenutno ako se ne varam u HR ima oko 165000 studenata, a provodi se bolonjski proces na svim fakultetima već par godina. Kada govorimo o bolonji, koja je potpisana crno na bijelo prije nekoliko godina od strane ljudi odgovornih za naše obrazovanje, govorimo o reformi sustava kroz novi sustav ocjenjivanja, govorimo o boljoj mobilnosti na tržištu rada i znanja u Europi, i da ne nabrajam može se na netu naći stvarno svašta vezano za bolonju. No čini mi se da su ti isti ljudi to potpisali samo da potpišu, zbog ulaska u EU. Profesori od nas žele da budemo aktivni na fakultetu, da dolazimo na sva predavanja i vježbe, da budemo 100% predani fakultetu, kao da nemamo ništa drugo.... Profesori također uvode promjene u školovanju na fakultetima kako njima odgovara, dakle na svoju ruku. Istovremeno uzimaju od bolonje ono što njima odgovara i oduzimaju neke stvari koje nama trebaju ići u korist. Zanima kakvo je stanje na vašim fakultetima??? . Naime od nas se traže da budemo prisutni na dosta toga, imamo masu vježbi i zadaća, dosta predmeta istovremena da položiš moraš imati skoro pa sve dolaske, proći sve kolokvije, imati sve zadaće, proći usmeni i seminare, i onda si tek prošao. Uopće mi se ne sviđa ovakav sistem, uz sve te silne pogodnosti ja sam ionako skoro pa sve dao putem ispita, tako da mislim da bi bilo mnogo bolje da se vrati stari sustav, ili da se barem ova bolonja provede kak spada...
    e da a sad još i ovo
    http://www.jutarnji.hr/izvanredni-studi ... 0-/380693/
    dakle tko god ima potrebu reći nešto o našem načinu studiranja nek napiše u ovu temu
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

  • #2
    Re: bolonjski proces

    na mom faksu je blokada, borba za humani sustav viskokog školstva, dosta je nepravde i elitizma:

    ima puno informacija o otporu novom sustavu školstva:

    program za sutra 4.12.09.
    11h (A124): projekcija ceskog filma "Seve na zici"
    12h (D6): Lada Cale Feldman, "Predavanje o predavanju"
    14h (D4): Hrvoje Juric, "Tehnoznanost - ekonomija - politika: prema teoriji realne zavjere"
    15h (D1): Zdravko & Mislav, "Kako funkcionira plenum?"
    17h (D4): Igor Mikecin, "Bit obrazovanja i sveuciliste"
    18h (D6): tribina "Brodogradiliste 3. MAJ"

    http://www.slobodnifilozofski.com/

    Comment


    • #3
      Re: bolonjski proces

      Jao kako me živciraju ove blokade nastave, ono njih 20 sa zviždaljkama upadne na faks i blokiraju nastavu....baš bi volio da se neko usudi na mom faksu blokirat nastavu... u srednjoj školi neka uče i nek se upišu bez plačanja, a na mom fasku nema ni b od bolonje totalni kaos....mogu koliko god puta oću izaći na ispit i svaki put ga prijavljujem kao prvi netrebam bit nešto redovan ni na predavanjima, samo na jedne vjezbe sam morao bit 95% ovo ostalo tako tako. Na nekim predmetima su na prof. rekli da ni netrebamo dolazit da će nam dat potpise, Evo 12 mjesec ja još čekam indekse koji nisu gotovi, znači praktički ja nisam još upisan u ovu godinu uglavnom moj faks je kao a o mitu i korupciji neću puno pričat, ali na mom faksu vrijedi zlatno pravilo '' Plati pa se rugaj''
      ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

      Comment


      • #4
        Re: bolonjski proces

        na mom faksu zbog pretrpanosti rasporeda nitko nema vremena za zviždanje i prosvjedovanje... a i jako je malo ovakvih propalica koji bi 100 godina studirali besplatno i prosvjedovali zbog toga... možda je to zato što su pragovi za upis visoko, ne postoji opcija studiranja uz rad, nema prenošenja ispita i svi se stiktno drže pravila da kad osmi puta frkneš nemaš šta više radit na faksu...
        ako je netko vrijedan i motiviran taj će upisat faks bez plaćanja, polagat godinu u roku i još dobit stipedniju i pravo na smještaj u domu...

        bojkotiranje nastave je dokaz nezainteresiranosti za faks i zbog toga država ni nebi trebala financirat takve studente...
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #5
          Re: bolonjski proces

          Ako je:
          borba za opće dobro, socijalnu jednakost u pristupu znanju, za dostojanstvo čovjeka = propalica,
          što je differentia specifica od

          egoiste koji gleda samo svoju karijeru
          fah idiota koji ne vidi ništa osim svoje struke
          sebičnjaka koji želi samo osobni ugled i status

          ona se deklariram kao propalica i uživaaaaaam u tom identitetu.

          Gramzljivi stručnjaci su opasnost, jer će biti na pozicijama, a njihovom ličnošću rukovodi uskogrudnost i nehumanost. Studiranje motivirano ugledom i statusom, stvara čangrizave nezadovoljne studente. Studiranje motivirano strašću za znanjem i ljubavlju prema struci stvara zadovoljstvo. Svatko tko studira zbog uspjeha osjeća kompetitivnost spram drugih struka, i zavidi. Nastaje stručnjak s uskom sviješću. Ne vidi se cjelina problema, nema humanosti.

          Ja čitam znanstvene članke danonočno, i učim, ali zašto bi ja više vrijedila od nekog tko radi? Ako volim znanje kojem prilazim, a ne studiram zbog ugleda i statusa, ona se osjećam privilegiranom što učim danonočno. Ne osjećam se kompetititvno.

          Mediji krivo prezentiraju načela blokade. Štite političke interese.
          Blokada nije protiv eliminacije lijenih studenata, niti protiv gubljenja studentskih prava ako se ne zadovolje uvjeti. Javnost je krivo informirana. Blokada je protiv komercijalizacije znanja i ugrožavanja jednakosti pristupu obrazovanju. Protiv statusne segregacije i elitizma.

          Comment


          • #6
            Re: bolonjski proces

            na mom faksu je isto prenatrpano sve od reda, nema mjesta nastava i vježbe se održavaju stalno u drukčijim terminima, nije rijetkost da tokom tjedna imamo nešto na faksu do 21.30 pa onda doma, a ja putujem, treba mi nekih 40akmin, i onda još sutradan ujutro moraš na faksu bit u 7.30 , stalno nekakvi seminari, zadaci i dodatne vježbe, kao popisuju nas na predavanjima, a ništa od toga nemamo, moramo proć kolokvije, usmene, seminare .... i još iz nekih predmeta opet na kraju izać na ispit , a po bolonji bi sve u ocjenu trebalo ulazit, ukratko sve se da svesti u par riječi. Prave budale od nas jer mogu....
            Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

            Comment


            • #7
              Re: bolonjski proces

              Originally posted by xpress
              na mom faksu je isto prenatrpano sve od reda, nema mjesta nastava i vježbe se održavaju stalno u drukčijim terminima, nije rijetkost da tokom tjedna imamo nešto na faksu do 21.30 pa onda doma, a ja putujem, treba mi nekih 40akmin, i onda još sutradan ujutro moraš na faksu bit u 7.30 , stalno nekakvi seminari, zadaci i dodatne vježbe, kao popisuju nas na predavanjima, a ništa od toga nemamo, moramo proć kolokvije, usmene, seminare .... i još iz nekih predmeta opet na kraju izać na ispit , a po bolonji bi sve u ocjenu trebalo ulazit, ukratko sve se da svesti u par riječi. Prave budale od nas jer mogu....

              Slično je i kod mene, moraš biti na svim predavanjima, popisuju nas i ako izostaneš više od 3 puta nema potpisa profesora. Stalno su neki seminari koji oduzimaju hrpu vremena, kolokviji koje i ako položiš moraš na ispit. Za učiti ima jako mnogo, kod jednog profesora imamo 7 knjiga od kojih svaka ima minimalno 500 str., a lik pita gluposti, predaje nam povijest Hrvata u ranom. sr. vijeku i traži detalje. Još će me pitati na ispitu koje je marke bila ogrlica psa kralja Tomislava -.-'' XD
              Ta Bolonja se malo provodi malo ne i dosta je sve zeznuto, a još isto kao i ti putujem i na to gubim oko 4 sata sve zajedno(tamo i nazad, čekanje busa, hodanje do kolodvora i nazad).

              Olakšao sam dušu
              You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

              Comment

              Working...
              X