Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fakultet: Fizioterapija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fakultet: Fizioterapija

    buduci da namjeravam upisati ovaj faks ove godine, zanimaju me vasa iskustva sa tim faksom ako ih ima. hvala unaprijed.
    Masa je mama a definicija je baba!

  • #2
    Re: Fakultet: Fizioterapija

    nisam na fizioterapiji al dosta sam upućen u njihov program jer mi cura to studira, a i znam dosta ljudi koji su to završili... uglavnom faks je ok... na prvoj godini se naravno uče opći predmeti u kojima dosta detaljno učiš lokomotorni sustav sa svih strana od anatomije i fiziologije mišića pa do fizike pokreta u zglobovima itd., itd...
    Kasnije na višim godinama se uče bolesti raznorazne u kojima fizioterapeuti imaju važnu ulogu a to su razna područja poput reumatologije, kardiologije, pulmologije, ortopedije, ginekologije, kirurgije, pedijatrije, neurologije, itd. da ti ne nabrajam... uglavnom sve prođeš i ima dosta praktičnog rada... nije jako zahtjevan faks što se tiče učenja, al nije ni prelagan....
    faks je koncipiran da ide po principu prvo 3 godine nakon čega postaješ prvostupnik, a kasnije ako želiš možeš ići još 2 godine za magistra struke, al te dodatne dvije godien se plaćaju, svaka godina 20 tisuća kuna (ako u međuvremenu nešto ne promjene)
    nakon faksa je obavezan staž od godine dana, ali tada već dobivaš plaću...
    jedini problem je što nakon toga svega još moraš ići na dodatne tečajeve iz područja fizioterapije kojim se misliš bavit, jer sam faks ti ponudi samo osnove svega...
    faks je zanimljiv i mislim da fizioterapeuti imaju veliku ulogu u liječenju i rehabilitaciji mnogih bolesti... ima perspektivu, to želim reći...
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #3
      Re: Fakultet: Fizioterapija

      evo Riss bas citam tvoj post, razmisljam ozbiljno o upisu tog fakulteta, a reci mi please, dal je tesko upasti ako znas? i to sta se tezine tice , velis nije pretezak, a dali se stigne radit jos nesto uz to , jer morat cu neku sitnu paru ubost sastrane jer starci nemaju bas.. ?

      Comment


      • #4
        Re: Fakultet: Fizioterapija

        Originally posted by chase
        evo Riss bas citam tvoj post, razmisljam ozbiljno o upisu tog fakulteta, a reci mi please, dal je tesko upasti ako znas? i to sta se tezine tice , velis nije pretezak, a dali se stigne radit jos nesto uz to , jer morat cu neku sitnu paru ubost sastrane jer starci nemaju bas.. ?
        što se tiće upisa, to je sada po bodovima s državne mature, ali imaju još dodatni test iz anatomije za šta se priprema prema udžbeniku iz srednje medicinske škole (uglavnom pročitaš jednom tu knjigu koja i nije opsežna i nemaš brige da nećeš proći, uglavnom ne pitaju neke detalje - bio sam na prijemnom prije par godina pa se sjećam da nije bilo teško... samo velike stvari pitaju, bez latinskih naziva, skroz jednostavno....)
        a sad što se tiće posla uz faks, e to je već malo teže jer je raspored predavanja takav da si dugo na predavanjima i vježbama koji su obavezni pa se ne stigne radit... osim možda neki hobi... npr. padne ti da si od 9 do 12 i od 15 do 18 na faksu i kako tu ubacit nekakav rad kad su ti rascjepkali vrijeme?! a raspored se iz dana u dan mijenja, nekad je i subotom predavanje....
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #5
          Re: Fakultet: Fizioterapija

          hvala ti puno riss na informacijama.
          puno su mi pomogle. tako sam i mislio nesto nakon proucavanja malo njihovih nastavnih programa.
          Masa je mama a definicija je baba!

          Comment


          • #6
            Re: Fakultet: Fizioterapija

            aha... ma neka, kako god faks je da je, ja ga zelim upisat makar bio i u sub i ned.
            hvala ti na informacijama! ako bude srece pa bude mjesta na jesenskom roku super, ako ne, iduce god idem opet!
            i hvala ti

            Comment


            • #7
              Re: Fakultet: Fizioterapija

              ovako jos jedno pitanje. za osobu koja nije zavrsila srednju fizioterapeutsku skolu vec drugu. da li cu biti zakinut u nekim podrucijima? tipa anatomija (koju sam ucim vec neko vrijeme da nadoknadim)
              Masa je mama a definicija je baba!

              Comment


              • #8
                Re: Fakultet: Fizioterapija

                Originally posted by Nick99
                ovako jos jedno pitanje. za osobu koja nije zavrsila srednju fizioterapeutsku skolu vec drugu. da li cu biti zakinut u nekim podrucijima? tipa anatomija (koju sam ucim vec neko vrijeme da nadoknadim)
                nećeš bit zakinut! kolika su moja saznanja ima ih puno koji su završili gimnaziju (u kojoj se ne uči anatomija - bar ne u tom obliku kako treba za faks) i medicinara s drugih smjerova koji nisu fizioterapeuti pa osim te anatomije s tim faksom nemaju ništa drugo sličnog (mislim na stručne predmete)....
                sretno s učenjem
                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                Comment


                • #9
                  Re: Fakultet: Fizioterapija

                  savrseno hvala puno. btw upravo se upisao na faks redovno yeey
                  Masa je mama a definicija je baba!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Fakultet: Fizioterapija

                    Originally posted by Nick99
                    savrseno hvala puno. btw upravo se upisao na faks redovno yeey
                    čestitam!!
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment

                    Working...
                    X