Announcement

Collapse
No announcement yet.

izabrati fakultet, jebada ziva :D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: izabrati fakultet, jebada ziva

    Originally posted by sencha
    Nego ćeš ko moja frendica u Zg-u biti profesor Engleskog jezika i na birou biti več 6 godina? Normalno da češ upisati fakultet od kojeg češ imati finacijsku korist, pa zato se i ide na fakultet! Hello! Največi je problem što sa takvim razmišljanjem ko tvojim prilikom upisivanja fakulteta večina ljudi neradi pola života jer nemoće dobiti posao a i ako ga dobije nije uglavnom u struci.
    Barem danas se može informirati koja su zanimanja deficitarna. Ti bi mu bitće i ekonomiju preporučio da upiše ako je voli iako ima tisuće ekonomista na birou.
    Tvoja frendica je na birou jer ne želi maknuti guzicu iz Zagreba...ako toliko voli Zagreb onda joj niti biro niti bavljenje primjerice eskortom neće biti veliki problem.

    Druga stvar: Ljudi nije svatko uporan ni sposoban za završit svaki faks!!!!

    Sad vas sve pitam - ako vam je toliko bitna financijska korist, a ne uživanje u tom što studirate-biste li onda prodali svoju guzicu na jednu noć nekom *****u iz Dubaija za 1 000 000 eura

    Originally posted by sencha
    http://www.moj-posao.net/Vijest/64474/Studentima-IT-tehnologija-siguran-posao-i-placa/

    "Pokazalo se da je u Hrvatskoj najveći postotak nezaposlenih s visokom stručnom spremom."
    Dobro razmisli koji fax upisati, ja bi volio da su meni ovakve informacije bile dostupne prije 13 godina.Malo progooglaj i sam vidi sve.
    Aj mi sad objasni ti i taj stručnjak sljedeće: U hrvatskoj je 320 000 nezaposlenih....tu u članku piše da je 12 000 s visokom stručnom spremom..... sračunaj koji je to postotak

    Aludiraš tu da ekonomista ima puno na birou. To je istina...ali moraš biti svjestan da je taj dio radne snage (dakle diplomiranih ekonomista) visoko ciklirajući...puno ih se umirovljava, puno ih se zapošljava...a najbitnije da ih dosta radi ekonomske poslove, a da nemaju formalno obrazovanje ekonomskog usmjerenja.Dakle nekompetentni sjede na nekim pozicijama.

    Pozz

    Comment


    • #17
      Re: izabrati fakultet, jebada ziva

      sve sam procitao sto ste napisali, zavrsio sam gimnaziju, odlicnim uspjehom, maturirao odlicnim ..u svim predmetima sam dobar osim u matematici i fizici :/ ....

      mada nisam iz matematike totalna nula

      u mojoj porodici su oba roditelja na birou, ostata porodice svi trgovci, jedini sam ja eto ko upisao gimnaziju i ucio, zato mi je ovo sve bitno...valja zivit kako je neko rekao :S
      Go Hard or Go Home - This is Bodybuilding

      Comment


      • #18
        Re: izabrati fakultet, jebada ziva

        Originally posted by Sandokan
        Originally posted by sencha
        Nego ćeš ko moja frendica u Zg-u biti profesor Engleskog jezika i na birou biti več 6 godina? Normalno da češ upisati fakultet od kojeg češ imati finacijsku korist, pa zato se i ide na fakultet! Hello! Največi je problem što sa takvim razmišljanjem ko tvojim prilikom upisivanja fakulteta večina ljudi neradi pola života jer nemoće dobiti posao a i ako ga dobije nije uglavnom u struci.
        Barem danas se može informirati koja su zanimanja deficitarna. Ti bi mu bitće i ekonomiju preporučio da upiše ako je voli iako ima tisuće ekonomista na birou.
        Tvoja frendica je na birou jer ne želi maknuti guzicu iz Zagreba...ako toliko voli Zagreb onda joj niti biro niti bavljenje primjerice eskortom neće biti veliki problem.

        Druga stvar: Ljudi nije svatko uporan ni sposoban za završit svaki faks!!!!

        Sad vas sve pitam - ako vam je toliko bitna financijska korist, a ne uživanje u tom što studirate-biste li onda prodali svoju guzicu na jednu noć nekom *****u iz Dubaija za 1 000 000 eura


        Naravno da bi prodao svoju guzicu za 1 000 000 eura ...realno razmisli pa reci da ti nebi....sa tih milion eura mogu ziviti kako hocu pokrenuti biznis koji hocu a guza ce proc :

        Comment


        • #19
          Re: izabrati fakultet, jebada ziva

          normalno da bi se prodao za 1.000.000 eura , ako se kurve daju za 20 KM što nebi ja za milion

          ja sam prošle godine upisao ekonomiju u Sarajevu
          A vidi ovako...možda mi je malo krivo što nisam upisao psihologiju jer mi je draža, ali ni ekonomija mi nije toliko mrska, tako da nije da me taj fax ne zanima
          Raspitivao sam se za psihologiju kod nas i nemogu reći da ima neke prespektive kao sa ekonomijom, a i nemaju dovoljno stručnog profesorskog kadra, jer je tek u razvoju.
          Tako da sam izabrao ekonomiju. Istina je da ima dosta ekonomista na birou, ali što? Baš su nam i profesori o tome pričali, fazon je da dosta raje završi fax i očekuje da će im se odmah nuditi posao, koda svi čekaju samo njih. Zato odmah od početka imaš fino volontiranje, upoznaj ljude, stekni iskustvo, možda te te firme gdje si volontirao i zaposle, uglvanom bit će ti puno lakše kad završiš. Ljudi traže reference, radno iskustvo, da imaš nešto u tom svom CV-u.
          Uglavnom samo nemoj izabrati fax koji te apsolutno ne zanima i gdje znaš da ti to slabo ide, jer to češ raditi idućih 40 godina (barem bi trebao ). I ja sam mislio šta fali ako mi to ne ide, sjest ću i naučit. Ali nije tako jednostavno. Neke stvari moraš kontat a ne samo bubat.

          Sretno
          "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

          Comment


          • #20
            Re: izabrati fakultet, jebada ziva

            Originally posted by Sicomin
            normalno da bi se prodao za 1.000.000 eura , ako se kurve daju za 20 KM što nebi ja za milion

            ja sam prošle godine upisao ekonomiju u Sarajevu
            A vidi ovako...možda mi je malo krivo što nisam upisao psihologiju jer mi je draža, ali ni ekonomija mi nije toliko mrska, tako da nije da me taj fax ne zanima
            Raspitivao sam se za psihologiju kod nas i nemogu reći da ima neke prespektive kao sa ekonomijom, a i nemaju dovoljno stručnog profesorskog kadra, jer je tek u razvoju.
            Tako da sam izabrao ekonomiju. Istina je da ima dosta ekonomista na birou, ali što? Baš su nam i profesori o tome pričali, fazon je da dosta raje završi fax i očekuje da će im se odmah nuditi posao, koda svi čekaju samo njih. Zato odmah od početka imaš fino volontiranje, upoznaj ljude, stekni iskustvo, možda te te firme gdje si volontirao i zaposle, uglvanom bit će ti puno lakše kad završiš. Ljudi traže reference, radno iskustvo, da imaš nešto u tom svom CV-u.
            Uglavnom samo nemoj izabrati fax koji te apsolutno ne zanima i gdje znaš da ti to slabo ide, jer to češ raditi idućih 40 godina (barem bi trebao ). I ja sam mislio šta fali ako mi to ne ide, sjest ću i naučit. Ali nije tako jednostavno. Neke stvari moraš kontat a ne samo bubat.

            Sretno
            ja sam se dvoumio izmedju ekonomije i germanistike...
            jer ekonomija mi se cini zanimljivom i sve to, ali ipak sam predao papire za nejmacki jezik, jer ostao je 10 dana do prijemnog na ekonomskom, a ja nisam se jednostavno spremao, niti sam dovoljno dobar iz matematike da bi za 10 dana bio spreman + tamo ne moze svako upisti, jer stele su stele a menadzment prima 100 ucenika redovnih...tako da
            vidjet cemo kako ce to sve vamo funkcionisati, ako ne budem zadovoljan, prebacit cu se, i polagat razliku
            a sto se posla tice, pa niko ni za jednu VŠD- ne garantuje da ce se imat posao, jer ako bih ja ili bilo ko znao da ce imat posao sa nekim fax-om , svi bih tamo isli
            tako da tutu podmazat i ucit, jer nikad se ne zna sta ce sutra biti!
            Go Hard or Go Home - This is Bodybuilding

            Comment


            • #21
              Re: izabrati fakultet, jebada ziva

              aj nek ti je sa srećom onda, ko zna gdje će te život odvest
              "What a disgrace it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable”

              Comment


              • #22
                Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                ja ću vam malo bumpat topic, valjda se admini neće naljutit jel?

                uglavnom, maturant sam i patim se s odabirom fakulteta za studij. naišo sam na ovu temu pa reko usput da pitam svoju generaciju šta planira upisat, di, koje će izborne uzet, razine obaveznih predmeta i ine stvari.
                nadam se da će se nać još koji maturant na forumu pa da živnemo malo topic
                Originally posted by darios
                Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                __________________________________________________

                there is no progress without struggle!

                Comment


                • #23
                  Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                  Originally posted by wikler View Post
                  ja ću vam malo bumpat topic, valjda se admini neće naljutit jel?

                  uglavnom, maturant sam i patim se s odabirom fakulteta za studij. naišo sam na ovu temu pa reko usput da pitam svoju generaciju šta planira upisat, di, koje će izborne uzet, razine obaveznih predmeta i ine stvari.
                  nadam se da će se nać još koji maturant na forumu pa da živnemo malo topic
                  Đesi viklere
                  Ja sam isto maturant hohoho Pucam na tehičke fakultete, prvi izbor mi je strojarstvo u Karlovcu jer na fsb u zagrebu nema šanse da upadnem :P
                  Šta ti briješ stavit na popis?
                  Chill bro

                  Comment


                  • #24
                    Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                    ooo mrcino iz brestja, kako visi?
                    ma ja pojma nemam... nekako me strah ovih težih fakulteta (ne znam ni sam zašto, moram to izbit iz sebe!) pa idem na neke sigurnije varijante i raznorazna kemijanja i filozofiranja... uglavnom, radio sam si prvu listicu danas i dosta je šarolika; ima i novinarstva (recimo da je to broj jedan), pa engleskog, pa informatike na dva stručna (TVZ i PTFOS), prehrambena tehnologija u osijeku (nutricionizam u zagrebu traži *****u višu matematiku), kineziološki (mada čisto sumnjam), politologija, pa psihologija, pa ovo, pa ono... užas
                    Originally posted by darios
                    Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                    __________________________________________________

                    there is no progress without struggle!

                    Comment


                    • #25
                      Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                      Originally posted by wikler View Post
                      ooo mrcino iz brestja, kako visi?
                      ma ja pojma nemam... nekako me strah ovih težih fakulteta (ne znam ni sam zašto, moram to izbit iz sebe!) pa idem na neke sigurnije varijante i raznorazna kemijanja i filozofiranja... uglavnom, radio sam si prvu listicu danas i dosta je šarolika; ima i novinarstva (recimo da je to broj jedan), pa engleskog, pa informatike na dva stručna (TVZ i PTFOS), prehrambena tehnologija u osijeku (nutricionizam u zagrebu traži *****u višu matematiku), kineziološki (mada čisto sumnjam), politologija, pa psihologija, pa ovo, pa ono... užas
                      A ide pomalo, ubi me učenje za maturu :P
                      Ma nema te šta bit strah, razmisli s čim se želiš bavit u životu (al ono fkt u čemu misliš da bi mogao uživat) i prijavi te faxeve. A težak/lagan faks ne postoji, ako imaš dovoljno veliku želju možeš završit bilo koji faks. Brijem da ćeš imat 10 izbornih predmeta haha , kemija il biologija za prehrambenu, tvz ti traži fiziku il informatiku, politologija traži politiku i gospodarstvo itd. tak da računaj i na to da ćeš trebati izać na maturu iz svih tih predmeta :P
                      Chill bro

                      Comment


                      • #26
                        Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                        nije vrag da učiš već to?
                        to mi svi kažu brate: "odaberi ono šta planiraš s guštom radit cijeli život", al baš svi. baš ću ovih dana sjest na miru sam sa sobom i smirit psihu i dobro razmislit sve pa ćemo vidit. što se izbornih tiče - znam haha, imam za sad pig, informatiku, biologiju i psihologiju. no, taj broj će se skresat na dva izborna kad si razjasnim u glavi šta ću ić i šta će mi sve bit na listi.
                        Originally posted by darios
                        Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                        __________________________________________________

                        there is no progress without struggle!

                        Comment


                        • #27
                          Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                          evo ja sam ti bio na FSB-u prvo :S pa su me izbacili jer nisam položio termodinamiku i sad sam u Karlovcu.
                          Inače na FSB-u sam imao 3,2 prosjek. Inače nije tako težak fakultet koliko nisam nimalo učio haha
                          da ne pričam kako su starci oduševljeni hahahaha

                          Comment


                          • #28
                            Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                            planiram na medicinu, u Osijeku ili Rijeci, ako baš ne upadnem tu onda razmišljam o Sloveniji uzeti ću hrvatski i engleski A razinu, matku B, i kem/fiz/bio od izbornih

                            Comment


                            • #29
                              Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                              trenutno na pravu u splitu.. al to mi nie bila želja upisa bezveze.. selim na KIF u zg ove god moran samo bio pisat sad.. osjećan se ponovno ka maturant
                              Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                              R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                              <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                              Comment


                              • #30
                                Re: izabrati fakultet, jebada ziva

                                eh ti dani studiranja :'(
                                uzivajte koliko god mozete
                                sve to brzo prodje ^^
                                Originally posted by servantess
                                Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                                Comment

                                Working...
                                X