Announcement

Collapse
No announcement yet.

Digitalni prijem - televizija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Digitalni prijem - televizija

    zna li netko nešto o digitalnom prijemu???
    navodno da je ova godina prelazna i da ce mo svi preci na digitalni prijem. Stariji televizori nemaju u sebi digitalni prijemnik stoga za njih je potrebno kupiti, za nove ne? budući da doma imam 5 televizora od toga su 4 stara znaći li da cu za svaki tv morati kupiti digitalni prijemnik??? koliko košta normalan digitalni prijemnik???
    kako se to spaja dali mi je potrebna antena na kući???
    molim nekoga da mi pojasni ako zna....

    fala

  • #2
    Re: DIGITALNI PRIJEM - TELEVIZIJA

    da, trebat ces za svaki kupiti... tu ce kao drzava pomoci u financiranju, mislim da je cifra oko 200kn pa na vise
    i ne, nece vise bit antena..
    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

    Comment


    • #3
      Re: DIGITALNI PRIJEM - TELEVIZIJA

      država ce ti pomoci ali samo za jedan digitalni prijemnik a šta je sa ostala 3???

      Comment


      • #4
        Re: Digitalni prijem - televizija

        neces morat kupovat ak imas televizor koj ima vec ugradeno u sebe da mozes primat digitalni signal

        Comment


        • #5
          Re: Digitalni prijem - televizija

          da, ali on pita za starije koji nemaju...
          Sto se tice pomoci od strane drzave, ako je samo za 1, onda ostale placas punu cijenu, logicno
          ne bi htio krivo reci, ali mislim da je bez te pomoci oko 400kn?
          tako nesto, nemoj me drzat za rijec!
          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

          Comment


          • #6
            Re: Digitalni prijem - televizija

            Originally posted by afroman
            neces morat kupovat ak imas televizor koj ima vec ugradeno u sebe da mozes primat digitalni signal
            toga sam svjestan...
            ali imam 4 tv-a koji nemaju to u sebi...
            kako se to sranje spaja???

            Comment


            • #7
              Re: Digitalni prijem - televizija

              Gle ako imas LCD tv u njemu imas ugraden MPEG-2 tuner sa kojim bez problema mozes "trenutno" lovit digitalni signal.
              Trenutno sam napisao iz razloga sto niti sama vlada koja i potice ovaj projekt uvodenja digitalne televizije nezna dali ce na kraju uvesti jeftiniji MPEG-2 ili ce morati mjenjati infrastrukturu i uvesti kvalitetnije MPEG-4 kodiranje slike.

              Evo jedan clanak koji sam nasao na netu:


              "Norma H.264/AVC (MPEG-4) predstavlja format kodiranja digitalnog televizijskog signala u skladu s ITU-T preporukom H.264 (norma ISO/IEC 14496-10:2005), koji će se u Republici Hrvatskoj upotrebljavati za televiziju visoke kakvoće (HDTV) i “Pay-TV” emitiranje televizijskih programa, zbog čega se mreža televizijskih odašiljača i kapacitet multipleksa moraju planirati na način da zadovolje visoku kakvoću televizijskog signala (slike i zvuka)."

              Ako bude ovako(boldano MPEG-4) onda ce ti prijemnici koje mozes danas kupiti za nekih destotinjak kuna biti beskorisni, ali ako ce tako i biti mozes biti miran jos neko vrijeme,tako da je moja preporuka da ne kupujes za sve tv-e dig prijemnik.
              Antena ce ti naravno i dalje biti potrebna

              I jos jedan vrlo vazan clanak:

              DVB-T programi: HTV1, HTV2, RTL i Nova TV koji se emitiraju u standardnoj kakvoći (SD) putem mreže odašiljača OIV d.o.o. su u MPEG-2 formatu. Ujedno na užim područjima gradova: Osijek, Rijeka, Split i Zagreb tvrtka OIV d.o.o. emitira eksperimentalni program HRT-a u visokoj kakvoći (HD) u MPEG-4 formatu. Za prijem DVB-T HD signala potrebno je obavezno kupiti prijamnik s MPEG-4 dekoderom, s kojim je istovremeno moguće primiti i DVB-T SD signal. Prijamnik s MPEG-2 dekoderom može primiti isključivo DVB-T SD signal. Cijena prijamnika s MPEG-4 dekoderom je višestruko veća od prijamnika s MPEG-2 dekoderom.


              evo ovo boldano isto sve govori. jer digitalni prijemnik koji mozes kupiti za 200tinjak kuna podrzava samo MPEG-2, a mpeg-4 su visestruko skuplji(do 2000kn)

              Ugl evo ti link na stranicu gdje ces moci saznati sve sto te zanima:

              http://www.vlada.hr/hr/aktualne_teme_i_ ... ta_pitanja

              Comment


              • #8
                Re: Digitalni prijem - televizija

                Raptoxx

                hvala puno...

                Comment


                • #9
                  Re: DIGITALNI PRIJEM - TELEVIZIJA

                  Originally posted by Šimun
                  da, trebat ces za svaki kupiti... tu ce kao drzava pomoci u financiranju, mislim da je cifra oko 200kn pa na vise
                  i ne, nece vise bit antena..


                  Kako to mislis vise nece biti potrebna antena?
                  Naravno da ce ti trebat antena, ali nece ju biti potrebno okretat i zezat se sa njom da lovi signal.(dovoljna je i obicna "riblja kost")

                  Comment


                  • #10
                    Re: Digitalni prijem - televizija

                    Originally posted by Fredy Kruger
                    Raptoxx

                    hvala puno...
                    Ma nema na cemu, inace se kuzim u te stvari pa rado pomazem!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Digitalni prijem - televizija

                      kolko sam ja bio razumio, antena nece bit potrebna za programe koji su emitirani prek tog prijenosnika...
                      ispricavam se na dezinformaciji
                      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                      Comment


                      • #12
                        Re: DIGITALNI PRIJEM - TELEVIZIJA

                        Originally posted by Fredy Kruger
                        država ce ti pomoci ali samo za jedan digitalni prijemnik a šta je sa ostala 3???
                        Prijavi HRT-u da imas jos tri televizora i dobiti ces jos tri kupona , ali ces placati i tri dodatne pretplate......ahahaha
                        Zene meni kazu Rambo ti si Car

                        Comment


                        • #13
                          Re: Digitalni prijem - televizija

                          Originally posted by Šimun
                          kolko sam ja bio razumio, antena nece bit potrebna za programe koji su emitirani prek tog prijenosnika...
                          ispricavam se na dezinformaciji
                          Ma najgore je to sto nas gradane nitko na pravi nacin niti ne informira, bilo je nekoliko reklama tipa: "ante! jesi ga uvatija(signal)! i jos nekih koje prvenstveno ciljaju na nekakav humor, a ne na nekakvu konkretnu informaciju. A za koju godinu ce ionako izmislit nesto novo pa cemo opet trebat kupovat neke nove prijamnike

                          Comment


                          • #14
                            Re: Digitalni prijem - televizija

                            Solidan reciver možeš nać za otprilike 200-tinjak kn. Priključak je jako jednostavan, pročitaj upute. Pod obavezno uzmi onaj s kojim u paketu dobivaš i SCART priključak. S obzirom da si na staroj tv, možda ti SCART ne bude radio, neznam sad jel imaš chincheve, al ako SCART ne bude radio možeš na njih ako ih imaš. Meni nije radio.
                            Antena ide svakako, jer moraš hvatat signal, samo više se ne emitira analogni, nego samo digitalni. Evo baš razmišljam jel dovoljan jedan reciever za sve tv...hm. Mislim da ne postoji nekakvo djelilo, ali svakako pitaj gdje budeš uzimao reciver, nek to bude nekakva chipoteka ili dućan elektro opreme.
                            1 i 1 nisu 2 već 11

                            Comment


                            • #15
                              Re: Digitalni prijem - televizija

                              Moji su dobili TV na nekoj nagradnog igri XD i on ima taj receiver. Slika je odlična i puno bolja, samo što se desi da nema signala nekad -.-''
                              You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                              Comment

                              Working...
                              X