Announcement

Collapse
No announcement yet.

Izrada baze podataka fitness centra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izrada baze podataka fitness centra

    Dali je netko upoznat sa pravljenjem baze podataka za odredeni fitness centar,
    trebala bi mi pomoc pa ako ima netko.....
    Suit Up ---- It's gonna be Legen ... ( wait for it ) ... Dary!

  • #2
    Re: Baza podataka fitness centra

    Misliš da napraviš bazu u kojoj bi bili korisnici teretane,datumi do kad im traje članarina itd, i da to sve može mjenjat preko neke aplikacije ili?
    For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

    Comment


    • #3
      Re: Baza podataka fitness centra

      Originally posted by billy748
      Misliš da napraviš bazu u kojoj bi bili korisnici teretane,datumi do kad im traje članarina itd, i da to sve može mjenjat preko neke aplikacije ili?
      Upravo to, a bazu bi trebao napraviti u Microsoft Accessu, sama izrada baze u programu nije problem, nego bih trebao pomoc oko izgleda te baze tj. njenog sadrzaja, i veza izmedu tih podataka....
      Suit Up ---- It's gonna be Legen ... ( wait for it ) ... Dary!

      Comment


      • #4
        Re: Baza podataka fitness centra

        Trebao bi imat tablicu članarina u njoj definirat tipove članarine npr ako imaš u ponudi članarinu recimo 200 kn neograničeno puta mjesečno u teretani ili recimo 120 kn,14 puta u mjesecu itd. Zatim tablicu sa korisničkim podacima ona bi ti se uglavnom sastojala od imena,prezimena,telefona,možda adrese uglavnom to ovisi šta je tebi potrebno i tipa članarine i do kada ta članarina traje.Zatim morat češ povezat te dvje tablice,te preko lookup wizard ili nečeg drugog povezat polje iz jedne tablice u polje druge tablice.
        Upite u accessu je lagano radit,isto tako što se tiče formi za unos ili pregled podataka imaš dosta tih tutoriala po webu i vrlo brzo možes naučit.
        For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

        Comment


        • #5
          Re: Baza podataka fitness centra

          U accessu znam radit tako da nije problem napravit sve to..
          Ja sam to zamislio ovako:
          Fitness centar ( Adresa, broj telefona, Vlasnik ..... )
          Osoblje ( Ime , Prezime, Telefon , TipOsoblja, ...... )
          TipOsoblja ( Osobni trener, i onda teta sta radi na pultu neznam kako bi nju nazvo )
          Članarina ( TipČlanarine, Pocetak, Zavrsetak )
          Klijent ( Ime, Prezime, Članarina, Telefon , ....... )
          PopisSprava( ovdje bi napravio popis i povezao sa Fitness centrom )

          Sta mislis o tom, i dali bih trebao dodat jos sta... inace ovo mi je seminarski rad....
          Suit Up ---- It's gonna be Legen ... ( wait for it ) ... Dary!

          Comment


          • #6
            Re: Baza podataka fitness centra

            Fali ti ID u tablicama. Da si MySQL sad bi ti u 3 minute sve napisao, ali ne kužim se u tu vašu.

            Comment


            • #7
              Re: Baza podataka fitness centra

              Originally posted by ManUtd
              U accessu znam radit tako da nije problem napravit sve to..
              Ja sam to zamislio ovako:
              Fitness centar ( Adresa, broj telefona, Vlasnik ..... )
              Osoblje ( Ime , Prezime, Telefon , TipOsoblja, ...... )
              TipOsoblja ( Osobni trener,i onda teta sta radi na pultu neznam kako bi nju nazvo )
              Članarina ( TipČlanarine, Pocetak, Zavrsetak )
              Klijent ( Ime, Prezime, Članarina, Telefon , ....... )
              PopisSprava( ovdje bi napravio popis i povezao sa Fitness centrom )

              Sta mislis o tom, i dali bih trebao dodat jos sta... inace ovo mi je seminarski rad....
              Dobro je zamišljeno,ne vidim šta bi se još moglo dodat.Sretno u izradi.

              @mario
              ID če mu se automatski generirat kao primarni ključ u tim tablicama,jednostavno nazove polje recimo id_člana postavi kao primarni ključ te tablice i stavi da je tip podataka autonumber i to je to,tako može u svim tim tablicama napravit
              For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

              Comment


              • #8
                Re: Baza podataka fitness centra

                Neznam samo dali da dodam jos koju tablicu, recimo usluge, tu bi spadala sauna, masaza, ..........

                Hvala vam na prijedlozima..
                Suit Up ---- It's gonna be Legen ... ( wait for it ) ... Dary!

                Comment


                • #9
                  Re: Baza podataka fitness centra

                  Sta god da napravis sada,do kraja izrade aplikacije ce ti se promijeniti 10 puta,tako da nemoj previse vremena posvecivati tome sto ces i koje tablice na pocetku staviti.

                  Bitno je da se drzis nekih osnovnih pravila pri slaganju baze: postujes relacijski model, pazis na NF,pa ce ti kasnije biti puno lakse nadogradjivati aplikaciju.
                  100% garantiram da ces po zavrsetku osnovnog dijela dobiti 100000 zahtjeva za dodatnim stvarima: "e,daj stavi da se moze voditi evidencija kada je koji clan dosao na trening", "daj mi napravi report o tome koji termini unutar dana su najposjeceniji",daj napravi report za ovo,pa dodaj jos ovo,pa evidentiraj ono....

                  Been there,done that - milijun puta....
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Izrada baze podataka fitness centra

                    Evo ga baza je gotova, samo moram jos ubacit par sql upita tj. Queria, tu mi treba mala pomaoc, treba mi sql upit za unos novog clana i za brisanje postojeceg clana.
                    I trebao bih napravit upit da mi izbaci koji clan je najvise koristio recimo spravu koja ima ID 1.
                    imam tablice
                    CLAN (Clanski Broj, Ime, Prezime, Adresa, Fiksni broj telefona, Mobitel, E-mail, Datum rođenja, Spol, Pocetak Clanarine, Kraj Clanarine, Napomena, Fitness Centar ID, Tip Clanarine ID, Grad ID )
                    KORISTI (Sprava ID, Clanski Broj, Datum, Vrijeme )
                    SPRAVA (Sprava ID, Naziv sprave, Fitnes Centar ID )

                    Pa ako ima netko da mi pomogne. :text-thankyouyellow:
                    Suit Up ---- It's gonna be Legen ... ( wait for it ) ... Dary!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Izrada baze podataka fitness centra

                      Za pocetak bih ti predlozio da iz tablice CLAN izbacis polja : "PocetakClanarine","KrajClanarine" i "TipClanarineID" , te da ta polja prebacis u tablicu koja ce se zvati npr. "CLANARINA" (EDIT: sad sam vidio da vec imas tablicu sa tim imenom,nazovi je kako hoces )
                      i gdje ces imati uz ta polja i polje "ClanskiBroj", te tamo upisuj sve clanarine.

                      Brisanje postojeceg clana ti je glupo raditi - ne vidim svrhu toga.
                      Query za dobijanje rezultata koji clan je najvise koristio odredjenu spravu:

                      SELECT TOP 1 Count(*) AS BrojKoristenja, KORISTI.ClanskiBroj, CLAN.Ime, CLAN.Prezime
                      FROM KORISTI LEFT JOIN CLAN ON KORISTI.ClanskiBroj = CLAN.ClanskiBroj
                      WHERE SpravaID=@SpravaID GROUP BY KORISTI.ClanskiBroj, CLAN.Ime, CLAN.Prezime
                      ORDER BY Count(*) DESC;

                      Tako nesto bi moglo izgledati. Nisam dugo radio u Accessu,ali trebalo bi biti ok.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment

                      Working...
                      X