Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem kod paljenja kompjutera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problem kod paljenja kompjutera

    Znaci stvar je sljedeca....
    jednog dana u sjcenju ja palim komp kad ono prilikom dizanja windowsa, ono sto se puni stane na mistu...windows XP sp 2 (tada)
    ja poludija odnesem komp na servis, kazu oni da im se pali sve bez problema...
    vrate ga meni, lik se nece upali....
    odnesem ga ja na servis oni instaliraju sp3 , vrate ga kazu da sve radi, ja prikljucim i neradi...
    tako par puta....
    i ja gledam sto je...njma radi a meni ne, da nije do kabela....
    uzmem ja drugi kabel od napajanja i radi!....
    ja sritan..sve do jutra
    palim opet komp i opet stane ....
    gledam ja pa opet drugi kael uzmem, radi...
    sutra ista stvar, kazem ja nije do kabela...
    isljucim sklopku od napajanja, istekam kabel, vratim ga, ukljucim sklopku za napajanje.
    palim komp i on se upali...
    kazem to serviserima oni nemaju blage sto je to....
    i onda su rekli da znaju u cemu je stvar ali ja sam vec bija zamjenija ono sto su naplatili a nisu napravili za novi HDD...
    tako da komp vec palim jedno 6 miseci metodom
    "isljucim sklopku od napajanja, istekam kabel, vratim ga, ukljucim sklopku za napajanje.
    palim komp i on se upali..."

    molim vas pomoc ko boga...

  • #2
    Re: Problem kod paljenja kompjutera

    Stavi jace napajanje.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #3
      Re: Problem kod paljenja kompjutera

      siguran si da je do toga? neki su govorili da moze biti do biosa...

      Comment


      • #4
        Re: Problem kod paljenja kompjutera

        aj reci konfu i napajanje... na napajanju se nikad ne stedi... ja osobno imam tagana bz 600w, a fkt nemam potrebe za njim, tj konfu moze vrtit i nes dosta slabije... ali sigurno je sigurno
        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

        Comment


        • #5
          Re: Problem kod paljenja kompjutera

          Naziv matične ploče Asus P5L-VM 1394
          napajanje neko 380 W
          Grafička Ati radeon HD4850 512mb
          ram trenutno 1 gb, krepala jedna plicica, ali kupujem sad + 2gb
          procesor intel dvojezgreni E4500 2.20 ghz

          ako jos nesto riba napisat samo vicite

          Comment


          • #6
            Re: Problem kod paljenja kompjutera

            Originally posted by CRombo
            Naziv matične ploče Asus P5L-VM 1394
            napajanje neko 380 W
            Grafička Ati radeon HD4850 512mb
            ram trenutno 1 gb, krepala jedna plicica, ali kupujem sad + 2gb
            procesor intel dvojezgreni E4500 2.20 ghz

            ako jos nesto riba napisat samo vicite

            Huh... 380W napajanje i to marke "neko" ce ti tesko izdrzati ovu konfu...cudi me sto ti vec nije riknulo.

            Bios bi mogao biti problem ako ti je baterija slaba,pa se nakon cupanja kabla resetira...
            ali cisto sumljam da je to.
            Ono,nemogu biti 100% siguran ovako na daljinu,ali 95% jesam.
            Napajanje je u takvim slucajevima uvijek krivac po mom iskustvu(a sastavio sam i servisirao stotine racunala(doslovno).
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #7
              Re: Problem kod paljenja kompjutera

              e marke je ANTEC...tosto me cudi je to da mi je odjedno se to dogodilo..aj da se to dogodilo cim sam stavija novu grafu, ali jedno 6 miseci nakon toga ...
              ajme majko....nemam para za papar, a racuni se gomilaju...
              imam neki 17" monitor i planiram kupit 23" i tocno mi triba 400 kn za to, ja imam 500 (inace se zanimam za puske pa sam kupija par stvari i potrosija sve sto sam ima .)
              auuu ram 400 kn, napajanje isto pretpostavljam 400 kn...odakle mi sve to...

              edit :
              jel valja ovo sto
              http://www.links.hr/index.php?naziv=Nap ... 52.740.029

              Comment


              • #8
                Re: Problem kod paljenja kompjutera

                Originally posted by CRombo
                e marke je ANTEC...tosto me cudi je to da mi je odjedno se to dogodilo..aj da se to dogodilo cim sam stavija novu grafu, ali jedno 6 miseci nakon toga ...
                ajme majko....nemam para za papar, a racuni se gomilaju...
                imam neki 17" monitor i planiram kupit 23" i tocno mi triba 400 kn za to, ja imam 500 (inace se zanimam za puske pa sam kupija par stvari i potrosija sve sto sam ima .)
                auuu ram 400 kn, napajanje isto pretpostavljam 400 kn...odakle mi sve to...

                edit :
                jel valja ovo sto
                http://www.links.hr/index.php?naziv=Nap ... 52.740.029

                Antec i nije neka marka u svijetu napajanja.
                Npr. Fortranovo napajanje nazivno iste snage bi najvjerovatnije bolje podnjelo isto opterecenje.
                Ovo iz Linksa isto nije bog zna sto,ali za jeftino racunalo je ok.
                Ako pak mislis kupiti novi komp i koristiti isto napajanje, bolje uzmi nesto drugo(Corsair,Fortran,Enermax ili sl).
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • #9
                  Re: Problem kod paljenja kompjutera

                  ako uzimas u linksu, ja bi ili corsair ili ovo:
                  http://www.links.hr/index.php?naziv=Nap ... 52.733.082
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Problem kod paljenja kompjutera

                    to mi je i zapelo za oko ali nisam bija siguran jel dosta 400 W....
                    fala decki na pomoci!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Problem kod paljenja kompjutera

                      ovih tvojih sadasnjih 380w nije ni blizu ovim taganovim 400w ili recimo corsairovim... ne brini
                      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Problem kod paljenja kompjutera

                        Antec je kvalitetan proizvođač i 380w nije premalo, ta konfa ne troši puno, ali po opisu kao da je napajanje neispravno. Točnije sklopka na napajanju ili konektori za kabal.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Problem kod paljenja kompjutera

                          Originally posted by Frey
                          Antec je kvalitetan proizvođač i 380w nije premalo, ta konfa ne troši puno, ali po opisu kao da je napajanje neispravno. Točnije sklopka na napajanju ili konektori za kabal.
                          Antec napajanja nisu bas u vrhu sto se tice kvalitete napajanja(bar nisu bila kad je njegovo napajanje proizvedeno - danas su se malo popravili,ali jos nisu u rangu sa vodecima). Uz to, 380W nije premalo,ali je na rubu za tu konfiguraciju i svakako ga treba zamjeniti.
                          Pri nekakvom prosjecnom loadu(igrice ili sl.) ta konfa je potrosnjom vrlo blizu deklariranoj snazi tog napajanja.
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Problem kod paljenja kompjutera

                            Originally posted by IgyBoy
                            Originally posted by Frey
                            Antec je kvalitetan proizvođač i 380w nije premalo, ta konfa ne troši puno, ali po opisu kao da je napajanje neispravno. Točnije sklopka na napajanju ili konektori za kabal.
                            Antec napajanja nisu bas u vrhu sto se tice kvalitete napajanja(bar nisu bila kad je njegovo napajanje proizvedeno - danas su se malo popravili,ali jos nisu u rangu sa vodecima). Uz to, 380W nije premalo,ali je na rubu za tu konfiguraciju i svakako ga treba zamjeniti.
                            Pri nekakvom prosjecnom loadu(igrice ili sl.) ta konfa je potrosnjom vrlo blizu deklariranoj snazi tog napajanja.
                            Pa neznam, ja sam na Chieftecu 450w vozio Q9300, 3870x2, 4 gige rama i dva diska. I napajanje još radi. Sad sam dodao još 4 diska i kupio 5850 pa sam stavio modularnog Chiefteca 750w, jako sam zadovoljan.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Problem kod paljenja kompjutera

                              uzmi ovo i miran si
                              http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.757.007
                              -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

                              Comment

                              Working...
                              X