Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

    Originally posted by pro_beginer
    naravno da bi se moglo...
    pa onda, baci se na posao! I čuvaj seme, jer će za koju godinu Monsanto da kupi sve semenare u Srbiji, već je počeo, da znaš. Za sada navodno samo prodaju svoje hibride kukuruza, ali za koju godinicu, kada ove p...zde na vlasti sve lepo potpišu, počeće da prodaju i GMO seme, a neupućeni seljaci će i dalje da seju, misleći da je to isto seme koje su i pre kupovali, jer će se Monsanto kriti iza imena domaćih popljoprivrednih prodavnica i firmi.
    Inače, već znam iz prve ruke da su počeli na jugu srbije agenti Monsanta da sakupljaju od seljaka naša semena paprika. I raspituju se kod seljaka: "Kako postižete da vam paprike budu ovako slatke i sočne?", a seljaci im odgovaraju:
    "Pa prvo gi posadimo, a onda gi zalivamo!"
    Kao da je to neka filozofija: ako imaš prirodno seme i gajiš biljku na prirodan način, normalno da će da ima prirodno savršen ukus!

    PS: ti si pretpostavljam u Hrvatskoj, ali verovatno je situacija ista, svi smo u istim govnima... Nema nam spasa
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #17
      Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

      da..ja sam iz hrvatske... nemamo mi volje doma za to radit...stara radi u kladionici,stari ima lokal i firmu suhe gradnje....

      Comment


      • #18
        Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

        "If Codex Alimentarius has its way, then herbs, vitamins, minerals, homeopathic remedies, amino acids and other natural remedies you have taken for granted most of your life will be gone. The name of the game for Codex Alimentarius is to shift all remedies into the prescription category so they can be controlled exclusively by the medical monopoly and its bosses, the major pharmaceutical firms. Predictably, this scenario has been denied by both the Canadian Health Food Association and the Health Protection Branch of Canada (HPB).

        The Codex Alimentarius proposals already exist as law in Norway and Germany where the entire health food industry has literally been taken over by the drug companies. In these countries, vitamin C above 200 mg is illegal as is vitamin E above 45 IU, vitamin B1 over 2.4 mg and so on. Shering-Plough, the Norway pharmaceutical giant, now controls an Echinacea tincture, which is being sold there as an over the counter drug at grossly inflated prices. The same is true of ginkgo and many other herbs, and only one government controlled pharmacy has the right to import supplements as medicines which they can sell to health food stores, convenience stores or pharmacies."

        It is now a criminal offence in parts of Europe to sell herbs as foods. An agreement called EEC6565 equates selling herbs as foods to selling other illegal drugs. Action is being taken to accelerate other European countries into 'harmonization' as well.

        Codex Alimentarius ima 180 zemalja članica,uključujući i Hrvatsku,i Srbiju i Bosnu.

        http://www.codexalimentarius.net/web/me ... sp?lang=EN

        Comment


        • #19
          Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

          Originally posted by teretana555

          Codex Alimentarius ima 180 zemalja članica,uključujući i Hrvatsku,i Srbiju i Bosnu.

          http://www.codexalimentarius.net/web/me ... sp?lang=EN
          kao što rekoh, loše nam se piše... najgore od svega je što je narod potpuno neinformisan. Priča o GMO njima je već naučna fantastika, a kamoli o Codexu. Ali s obzirom da je polovina stanovništva gladna, nije ni čudo što ih ne zanima. Samo preživeti sledeći mesec, to je već uspeh. Takvi uslovi su idealni za svetske moćnike. Bolje da ne širim temu i ne počnem sa teorijama kako smo dospeli tu gde smo danas, mi na Balkanu, ali samo ukratko: sve što nam se dešavalo je bilo unapred isplanirano, upravo zato da bi nas oslabili i mogli da nam prodaju zvoja muda za bubrege. Ova vaša zemljakinja je u par minuta zažela na najbolji način šta mislim:


          ali, da se vratim na biljne preparate koji će po Codexu biti zabranjivani: kod nas ih još prodaju, malo će to teško ići u praksi, barem kada su domaće lekovite trave u pitanju, jer smo bogati njima i svako može da ode i ubere ih, ili barem da kupi od nekog ko se time bavi. Baš da vidim koja će policija da ide po bespućima napuštenih planinskih sela da uhvati nekog ko bere majčinu dušicu ili hajdučku travu....
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #20
            Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

            moje je selo takvo da svi imaju povrca, voca, i meso za sebe
            ja ne razumin sela pokraj mojega di ljudi ne koriste tu prednost sela, nego sve namirnice kupuju u ducanu i prave se neki građani, a lijeni su zasadit 10 pamidora plitki ljudi
            Originally posted by Jurica
            ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

            Comment


            • #21
              Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

              ne znam šta je u pitanju... ja sam pre par godina bio na umetničkoj koloniji u jednom selu kod Šapca. I odemo u goste kod nekog seljaka i oni nam na sto iznesu kokakolu, neke glupe gazirane sokove, kupvni keks najgore klase i tako sve nešto što me kad sam na selu, a i inače ne zanima da jedem. Sedim ja i gledam preko tarabe u šljivik - šljive zrele, sočne, ma milina da ih odmah ubereš. Pitam ja njih jel mogu ja da uberem koju šljivu, a oni meni kažu: Šljive?! Ma idi slobodno, mi ih ionako ne jedemo, to samo svinje ispod jedu što padne. Odem ja i probam, šljve najslađe na svetu, đubrile svinje celo leto, neprskane... Pitam ih da li mogu da uberem i da ponesem, a oni kažu - nosi koliko hoćeš, NAMA NE TREBAJU! I ja lepo odem sa gajbama i naberem bogami pun gepek šljiva (tad sam još imao kola). Stavim u Beogradu u zamrzivač i cele zime jedem pečene šljive izmešane s ovsenim pahuljicama i lešnicima iz rerne - nema lepše poslastice, a i zdravije!

              Ja mislim da ne moram čak ni sam da gajim voće, dovoljno bi bilo da obiđem par sela i poberem tamo ono što oni neće da jedu
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #22
                Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                Originally posted by giusseppe7777
                moje je selo takvo da svi imaju povrca, voca, i meso za sebe
                ja ne razumin sela pokraj mojega di ljudi ne koriste tu prednost sela, nego sve namirnice kupuju u ducanu i prave se neki građani, a lijeni su zasadit 10 pamidora plitki ljudi
                sta sad ako neko nece sadit doma povrce na selu on je odmah plitak? super si ....

                Comment


                • #23
                  Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                  Originally posted by pro_beginer
                  Originally posted by giusseppe7777
                  moje je selo takvo da svi imaju povrca, voca, i meso za sebe
                  ja ne razumin sela pokraj mojega di ljudi ne koriste tu prednost sela, nego sve namirnice kupuju u ducanu i prave se neki građani, a lijeni su zasadit 10 pamidora plitki ljudi
                  sta sad ako neko nece sadit doma povrce na selu on je odmah plitak? super si ....
                  za moj pojam je! a onoliko njiva zjapi u ledinama
                  Originally posted by Jurica
                  ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                    ono što je meni nevjerojatno je slijedeće,a to je da kako je i vege sam pokazao na onom proizvodu,već su u srbiju došli proizvodi od Codex Alimentariusa,e sad,ti proizvodi sadrže čak 7 od 12 smrtonosnih pesticida,dakle pesticida koji su se strogo zabranili,koji su izrazito kancerogeni i opasni za ljudsko tijelo,i uzročnici čak 65 teških bolesti,i njih je Codex stavio u svoje proizvode,čak imate točno podatke na stranici koliko su stavili količinski u proizvode,što je još gora stvar,jer ljudi doslovce mogu vidjeti koliko će biti recimo aldrina u mlijeku,ili jajima... aldrin je zabranjen 1972. godine, klasificiran kao POP tj. persistant organic pollutant, što bi značilo otprilike da se u organizmu ne razgrađuje, IZRAZITO kancerogen kao i svi spojevi svrstani u tu kategoriju, izaziva neplodnost u muškaraca i žena, slabljenje imuniteta itd ali odjednom je postao bezopasan i Codex ga stavlja u uporabu,dakle oni to niti ne kriju,već otvoreno govore o tome...dakle toga trenutno nema jer bismo osjetili vrlo brzo posljedice...dakle ja ne govorim o pesticidima koji uzrokuju posljedice za 20-30 godina konstantnog unošenja,već su to toliko jaki pesticidi da će vas razboljeti u peroidu od 2-3 godine konstantnog unošenja,mislim toliko su opasni da su bili strogo zabranjeni...e sad,kako nešto toliko strogo zabranjeno može biti bezopasno i stavljeno u hranu.i sad,šta se dešava,evo ljude boli briga,što pokazuje činjenica da je samo 3-4 ljudi na ovom forumu nešto reklo o ovome...ljude toliko briga za to da im je jednostavno svejedno,e to je ono najžalosnije u cijeloj ovoj priči,dakle ne govorimo o nekim teorijama zavjere,kad točno možete vidjeti šta Codex stavlja u hranu,što traže,njihove zakonske odredbe,koje su članice,a mi spadamo u njih,i njihovi će proizvodi preplaviti dućane i prodavaonice.A tko će ih zaustaviti u tome,nitko...osim nas samih,a nas koliko vidim briga za to,jer ljudi uvijek kako to biva čekaju da se desi najgore,pa tek onda reagiraju.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                      Originally posted by giusseppe7777
                      Originally posted by pro_beginer
                      Originally posted by giusseppe7777
                      moje je selo takvo da svi imaju povrca, voca, i meso za sebe
                      ja ne razumin sela pokraj mojega di ljudi ne koriste tu prednost sela, nego sve namirnice kupuju u ducanu i prave se neki građani, a lijeni su zasadit 10 pamidora plitki ljudi
                      sta sad ako neko nece sadit doma povrce na selu on je odmah plitak? super si ....
                      za moj pojam je! a onoliko njiva zjapi u ledinama
                      svaka cast

                      Comment


                      • #26
                        Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                        Ovo je predobro... ima ko kakav link od torrneta gdje se ovo može skinut !

                        Comment


                        • #27
                          Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                          Ma i na pazaru - tržnici ljudi vrte, kuvaju, lažu i mažu Kupe u velikim centrima voće i povrće po jeftinijoj cijeni i lošije klase pa odnesu na pazar i viču: Ajmo domače je iz vrtla, ajmo još malo pa nestalo i to za par kuna više.

                          1kg banana(bonita) na pazaru - 10kn
                          1kg banana(bonita) u plodinama ili nekom većem centru - 6-8kn a zna bit i po 3-4kn

                          Na pazaru se jedino isplati kupovat ako znaš ljude i odakle su im proizvodi pogotovo što se tiče jaja, povrća,......itd
                          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                            @teretana555
                            Nažalost, malo se ljudi interesuje, a ja sam i naveo razlog zašto: ljudi su gladni i nemaju šta da jedu. Ne znam kako je kod vas, ali ja sam dugo živeo u zabludi da je van Beograda kako-tako podnošljiva situacija. Istina je da je pola stanovništva G L A D N O, tj. da jedu najgore đubre od hrane ne bi li preživeli, platili račune, itd. Ko onda još da razmišlja od Codex-u?
                            A ljudi i generalno ne razmišljaju šta jedu.
                            Drugi razlog je što je Codex toliko monstruozan, da ljudi ne mogu da veruju da ne pričaš budalaštine kada im objašnjavaš o čemu se radi. Svi se nasmeju i kažu - ajde nemoj da si paranoičan! Nemaju ni vremena da se pozabave time, ljudi obično imaju preča posla, kako da zarade dovoljno da prehrane porodicu i kad se vrate kući da se "drogiraju" besmislenim TV programom. Retki su "besposličari" kao ja koji sa 30 i više godina imaju luksuz da se bave Codexom i sličnim. Sistem je takav, da ako si u njemu postaješ rob, hteo ti to ili ne.
                            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                            mind, it doesn’t matter.”

                            Comment


                            • #29
                              Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                              evo čisto da ubacim i umetničku viziju budučnosti zasnovane na GMO hrani...
                              nažalost, nije moja skulptura
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment


                              • #30
                                Re: Ubojice čovječanstva - Što je Codex Alimentarius?

                                Da se zbroje hitler,mao ce tung i sadam husein nebi mogli biti gori od ovog monstruma monsanta.

                                Ugalvnom,evo jedan fenomenalan dokumentarac napravljen sa namjenom da upozori ljude kakva nam opasnost prijeti.










                                Uglavnom toliko je spisa,dokaza šta je sve monsanto radio,lažne reklame,prijetnje ljudima,potkupljivanje,obmane,i nikada nije kažnjen zakonski.Na ovim videima možete vidjeti upravo ono što je Nikola reako u onom videu na prvoj strani što sam ga stavio.Dakle u Americi imate farmere kojima se prodaje Monsantovo sjeme,to sjeme se svake godine uništi pa se mora kupovati nanovo,i ne samo to već to sjeme kada kupite morate uz njega kupiti i gnojivo i pesicide,i tu opet ne staje,jer ako kupujete monsantovo sjeme vama je zakonom zabranjeno sijati prirodno sjeme,i postoje privatni istražitelji monstanto korporacija koji vas nadgledaju.U indiji imate najbolji primjer koliko je monsanto uništio usjeve ljudi,ljudi se ubijajo zbog toga...prihod mu je mjeren u milijardama dolara.Zatim su namjerno unijeli gmo soju u paragvaj,brazil i argentinu i tamo ga posadili,tako da nitko ne zna kako je tamo to došlo...svi su prevareni,a oni koji stoje na putu monsantu su maknuti sa puta.Ovo je zbilja jako zabrinjavajuće,jer će ti farmeri uskoro biti ovi naši,jer kada jednom kupiš sjeme od njih postaneš ovisan o njima,i daju ti velike kamate,gmo hranom se hrane u europi krave,kokoši,svinje...ljudi u paragvaju koji žive blizu usjeva gmo kukuruza i soje imaju bolesti,djeca im vrlo mlada dobivaju plikove po tijelu i razbolijevaju se,ljudi sa sela koji znaju za sve to se boje ići živjeti u gradu zbog toga što će onda morati kupovati hranu u dućanima koja je transgenetska hrana zatrovana herbicidima,pa se bore u selima da očuvaju svoje prirodno sjeme.Jednostavno strašno šta se događa,monsanto korporacija se proširila po cijelome svijetu.

                                http://www.vecernji.hr/vijesti/kina-ce- ... anak-58278

                                Comment

                                Working...
                                X