Announcement

Collapse
No announcement yet.

Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

    Liquid Metal:

    01.Slayer -World Painted Blood
    02.Megadeath - Endgame
    03.Shadows Fall - Retribution
    04.Lamb of God - Wrath
    05.Hatebreed - Hatebreed
    06.Killswitch Engage - Killswitch Engage
    07.Devil Driver - Pray 4 Villains
    08.Every Time I Die - New Junk Aesthetic
    09.Suicide Silence - No Time to Bleed
    10.Poison the Well - The Tropic Hot
    11.Chimaira - The Infection
    12.Divine Heresy - Bringer of Plaques
    13.Mastodon - Crack the Skye
    14.God Forbid - Earthsblood
    15.Daath - The Concealers
    16.Volbeat - Guitar Gangster & Cadillac Blood
    17.Gallows - Grey Britain
    18.I Wrestled Bear Once - It's All Happening
    19.The Black Dalia Murder - Deflorate
    20.Municipal Waste - Massive Aggressive

  • #2
    Re: Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

    samo ovdje apsolutno nista nije heavy metal
    "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

    Comment


    • #3
      Re: Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

      Originally posted by Carnivore
      samo ovdje apsolutno nista nije heavy metal
      ,odmah cu javiti
      boys iz Devil Driver ,Shadows Fall,Lamb of God i Megadeth da "nisu"
      Hard Rocker's i uredniku najaceg americkog HM magazina da na Top listu
      stavi Hillsong United i slicne.

      Comment


      • #4
        Re: Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

        Originally posted by SydneyCroatia
        Originally posted by Carnivore
        samo ovdje apsolutno nista nije heavy metal
        ,odmah cu javiti
        boys iz Devil Driver ,Shadows Fall,Lamb of God i Megadeth da "nisu"
        Hard Rocker's i uredniku najaceg americkog HM magazina da na Top listu
        stavi Hillsong United i slicne.
        Pa javi im i sami bi se smijali da procitaju da ih se tako zove. To je cisti new bread of metal koji se medjuostalim djeli na thrashcore, deathcore, metalcore itd vise nastali pod utjecajem hardcorea (post hardcore muzika), thrash i death metala nego hard rocka i heavya

        Hard rock je vrsta rock glazbe koja ima svoje početke jos 1960-ih godina, a najpopularnija je bila kroz kraj 70ih i 80e. Najpoznatiji AC\DC, Europe, Aerosmith, Bon Jovi, Alice Cooper, Guns N Rosses, Scorpions, Ratt, Twisted Sister itd

        Dok su pioniri Heavya Cream, Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple kasnije ameri s W.A.S.Pom pa su dosli Judas Priest i tzv New Wave of British Heavy Metal i veliki sastavi kao Iron Maiden , Saxon, Def Leppard, Tygers of Pan Tang, Blitzkrieg itd

        NWOBHM bitno je utjecao na američku scenu pojavom thrash bendova kao što su Metallica, Megadeth, Antrax, Slayer, Pantera itd. Ovi sastavi također su osnivači thrash metala koji je bitno utjecao na razvoj death metala.

        Sastavi poput Venoma, Metallice, Slayera i Kreatora inspirirali su prve death metal radove. Death metal kao glazbeni žanr ima više podžanrova: tehnički death metal, brutalni death metal, melodični death metal, blackened death metal te progresivni death metal.

        Neki od danas najbitnijih predstavnika žanra, koji ujedno najinspirativnije utječu na mlade sastave su Cannibal Corpse, Suffocation, Deicide, Decapitated, Nile, Monstrosity, Vader, Behemoth, Carcass, Bloodbath, Necrophagist te Autopsy.

        Dok Disturbed, Goodsmack itd spadaju isto u New Bread tocnije u Nu Metal

        Ocito taj urednik ne zna bas puno o metalu
        "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

        Comment


        • #5
          Re: Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

          sve to stoji ali danas svaki bend proglasi sebe predvodnikom nekog metal žarna a u biti to je sve manje-više isti kur_ _. počevsi od trash, death, goth, heavy, power itd...
          Zašto sam tako nabildan !??

          Comment


          • #6
            Re: Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

            Originally posted by wicker
            sve to stoji ali danas svaki bend proglasi sebe predvodnikom nekog metal žarna a u biti to je sve manje-više isti kur_ _. počevsi od trash, death, goth, heavy, power itd...
            a ono bas i nije sve isto , bar meni... slusam metal vec 12 godina i poceo sam s NUom a danas Heavy, progressive, i power kao i hard rock obozavam i to mi je najdraza glazba uz klasicnu. Isto tako volim one s Göthenburskim mellodic death metal zvukom (In flamese stare i Dark Tranquillity) Dok od ovog novog nis ne podnosim sve mi je isti crap osim par metalcore bandova (Killswitch, As I lay i Trivium, Bulleti tu i tamo) deathcore ne podnosim, kao ni black metal... ugl moze se sve skupa zvat metal al ne heavy metal
            "Ako te prihvatim onakvim kakav jesi, učinit ću ti loše. Međutim, ako se prema tebi odnosim kao da si ono što si sposoban postati, pomoći ću ti da to postaneš." Johann Wolfgang Goethe

            Comment


            • #7
              Re: Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

              Ja sam čuo samo za prva dva benda sa liste XD
              You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

              Comment


              • #8
                Re: Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

                na toj listi dominiraju thrash, speed, metalcore a ima i malo melodičnog deatha, čisti heavy ja ne vidim, no možda se poimanje heavy-a promijenilo od kad sam ja slušao metal, a što se tiče slayera baš world painted blood ne zvuči heavy, no opet glazba je podosta širok pojam da bi se išta specificiralo ili generaliziralo
                Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                Comment


                • #9
                  Re: Top 20 heavy Metal albums of the month, Serious xm

                  danas je pojam metal presirok i svasta se baca pod metal...
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment

                  Working...
                  X