Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

    pozdrav,rekreativno se već duže vrijeme bavim dizanjem utega ali kod kuće pa imam pitanje u vezi moje klupe..zanima me kako odrediti nagib klupe,znači ja imam dve rupe za podešavanje na klupi,ali nisam siguran koliko iznose nagibi..izmjerio sam dužinu od ležišta klupe do prve rupe i ona iznosi 18cm,a dužina od ležišta do druge rupe 27cm..zna li netko na osnovu toga o kojim nagibima se radi?

  • #2
    Re: Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

    Niko ne zna?nije mi jasno kako mi kućni vježbači da saznamo koji je nagib klupe ako nigdje ne piše?kompić mi ima weiderovu klupu gdje mu je prva rupa za određivanje nagiba klupe 10 cm,a druga 19cm.Moja pretpostavka bi bila da bi prvi nagib trebao biti oko 45 stupnjeva a drugi 90?!

    Comment


    • #3
      Re: Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

      Originally posted by bado View Post
      Niko ne zna?nije mi jasno kako mi kućni vježbači da saznamo koji je nagib klupe ako nigdje ne piše?kompić mi ima weiderovu klupu gdje mu je prva rupa za određivanje nagiba klupe 10 cm,a druga 19cm.Moja pretpostavka bi bila da bi prvi nagib trebao biti oko 45 stupnjeva a drugi 90?!
      za kosi potisak koristi nagib cca 30°

      Comment


      • #4
        Re: Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

        na osnovu ovih podataka sto si dao je nemoguce izracunati kut, pa zar nisi zavrsio osnovnu skolu da skuzis o kojem je kutu rijec, ako fulas cca 5 stupnjeva nece se apsolutno nista dogoditi i dalje ces pogadati dobro misic..

        Comment


        • #5
          Re: Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

          pa koje podatke da dam da se sazna nagib?šta mi treba kutomjer i šestar jel?

          Comment


          • #6
            Re: Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

            izmjeri visinu i duzinu zamisljene ravnine,googlaj trigonometry calculator, upisi te dimenzije i izbacit ce ti kut.
            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

            Comment


            • #7
              Re: Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

              Originally posted by bado View Post
              pa koje podatke da dam da se sazna nagib?šta mi treba kutomjer i šestar jel?
              http://www.mim-sraga.com/formule/tri...-2-formule.htm

              Comment


              • #8
                Re: Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

                evo ti na primjeru moje klupe



                izmjeris odprilike duzinu A, B i C, te na ovoj stranici upisi brojeve i izbacit ce ti kut.
                http://www.carbidedepot.com/formulas-trigright.asp
                prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                Comment


                • #9
                  Re: Nagib klupe - nisam siguran koliko iznose nagibi?

                  Svaka čast,veliko hvala

                  Comment

                  Working...
                  X