Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pojas za stabilizaciju kičme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pojas za stabilizaciju kičme

    Bok!

    Da li netko možda zna gdje mogu naručiti takav pojas (vjerovatno ima neki poseban naziv , ali ga ja ne znam), znate na šta mislim, da se ne bi ozljedio kod mrtvog dizanja, čučnjeva?

    Unaprijed hvala!

  • #2
    Re: Pojas za stabilizaciju kičme

    evo imaš na sajtu

    http://www.building-body.com/shop/product/kozni_remen/

    Comment


    • #3
      Re: Pojas za stabilizaciju kičme

      dali je to pozeljno koristit kod svih tezina ili samo kod vecih ?

      Comment


      • #4
        Re: Pojas za stabilizaciju kičme

        Su bolji kožni ili sa kopčom ili oni na čičak?
        Pitam jer sam ovaj na čičak probao i čini mi se super jer stegnem točno koliko mi treba, a imam osječaj da kod ovog sa kopčom bi mi moglo ostat lufta?

        Comment


        • #5
          Re: Pojas za stabilizaciju kičme

          imam ti ja za prodat jedan viska ako si u zgu. koristio sam ga mjesec dana.http://www.sport-tiedje.co.uk/kettler/g ... rtel_m.jpg
          Animal. Can you handle it?

          Comment


          • #6
            Re: Pojas za stabilizaciju kičme

            Nisam u Zg

            Comment


            • #7
              Re: Pojas za stabilizaciju kičme

              nis onda.
              moja preporuka je da si kupis kozni remen. meni su bolji nego platneni al su puno skuplji
              Animal. Can you handle it?

              Comment


              • #8
                Re: Pojas za stabilizaciju kičme

                bolji je bez čička. jbt čičak ;/

                nije baš najpametnije to koristit kod svih vježbi, ja koristim kad isprobavam 1RM ili ako radim mrtvo za ložu da maknem leđa iz priče

                Comment


                • #9
                  Re: Pojas za stabilizaciju kičme

                  Originally posted by Marijan
                  bolji je bez čička. jbt čičak ;/

                  nije baš najpametnije to koristit kod svih vježbi, ja koristim kad isprobavam 1RM ili ako radim mrtvo za ložu da maknem leđa iz priče
                  Stabilizirat ih možeš ali maknut iz priče ne.
                  http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                  I know it's hard to keep an open heart
                  When even friends seem out to harm you
                  But if you could heal a broken heart
                  Wouldn't time be out to charm you

                  November Rain, Guns and Roses

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pojas za stabilizaciju kičme

                    Originally posted by breezer20
                    dali je to pozeljno koristit kod svih tezina ili samo kod vecih ?
                    Radije bih ti (i svima ostalima) predlozio da temeljito treniras trbusne i donji dio ledja i koristis tezine s kojima mozes izvesti pravilno vise ponavljanja (dakle ne 1 RM tezine kojima u bb-u uopce nije mjesto) - to je po meni najbolja preventiva ozljede ledja.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pojas za stabilizaciju kičme

                      Originally posted by MATRIX
                      Originally posted by breezer20
                      dali je to pozeljno koristit kod svih tezina ili samo kod vecih ?
                      Radije bih ti (i svima ostalima) predlozio da temeljito treniras trbusne i donji dio ledja i koristis tezine s kojima mozes izvesti pravilno vise ponavljanja (dakle ne 1 RM tezine kojima u bb-u uopce nije mjesto) - to je po meni najbolja preventiva ozljede ledja.
                      Da ali kad radiš vježbe kao što su čučanj, mrtvo i potisak za ramena sa velikim težinama pojas je neophodan. Opreza nikad dosta.
                      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                      I know it's hard to keep an open heart
                      When even friends seem out to harm you
                      But if you could heal a broken heart
                      Wouldn't time be out to charm you

                      November Rain, Guns and Roses

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pojas za stabilizaciju kičme

                        Originally posted by Dalibor
                        Da ali kad radiš vježbe kao što su čučanj, mrtvo i potisak za ramena sa velikim težinama pojas je neophodan. Opreza nikad dosta.
                        Ne kazem da nisi u pravu, samo kazem da ja to ne radim jer se meni pokazalo kao losa stvar jer imam visoko postavljene kukove tako da na mjestu di bi meni najvise koristio nema utjecaja. Mislim da mi nije potreban za bilo koju vjezbu sa 6-10 RM, a ispod toga za bb ionako nije potrebno.

                        Pojas moze biti odlicna nadopuna, ali i problem ako ga neznas koristiti. Recimo cesto po teretanama vidjam vjezbace koji ga stave i nose cijeli trening (bez skidanja) sto nije dobro. Uz to ako ga stegnes prejako i na krivom mjestu (kao sto sam to ja jednom davno ucinio) bruh/kila ti moze iskociti iznad/ispod njega.

                        No opet sve je to samo moje misljenje, a tko voli nek izvoli

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pojas za stabilizaciju kičme

                          Sad u zadnje vrijeme se počeo koristiti više onaj na čičak (možda jer i pro builderi se vide većinom s takvima) ali on po meni je i opravdano ispred onih krutih od kože jer je puno prilagodljiviji tjelu. Dosta dobro se pripije uz cjeli struk pa se nekako osjeća još veća sigurnost.

                          Kad bolje pogledate vjerovatno je i to nova generacija opreme, očito su stali na kraj krutoj koži koja se godinama činila nezamjenjiva, no bilo kako bilo ja čim padnem ispod 6 ponavljanja na osnovnim vježbama stavljam pojas.

                          Nekada sam tvrdio da ne postoji razlika sa i bez pojasa ali sad definitivno znam da to nije istina, naravno da pretjerano korištenje može biti dvosjekli mač ali znači neophodan je ko što je i Dalibor reko pri težem treniranju.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pojas za stabilizaciju kičme

                            ja ga koristim cim osjetim malu nesigurnost i to najcesce kod mrtvog i cucnja...meni i puno psihicki znaci...kad ga nemam a radim neke teze serije nekako me psiha zakoci i odradim to daleko neefektivnije nego sa pojasom...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pojas za stabilizaciju kičme

                              Da ne otvaram novu temu, pa cu pitati ovdje - Je l' treba sta posebno gledati kod kupnje tog remena ili jednostavno da uzmem neki jeftiniji koji nadjem?
                              My Karma ran over your Dogma.

                              Comment

                              Working...
                              X