Announcement

Collapse
No announcement yet.

mblesc26 - Moj početak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mblesc26 - Moj početak

    Dakle ovako,

    29 godina, 173 cm, 75 kg.






    Kilaža mi unatrag kroz godine variva +/- 2-3kg. Teretana mi nije strana, mada se to trenutno iz mojih slika neče vidjet jer nisam trenirao dobre 3 godine, što zbog nedostatka vremena, što zbog lijenosti itd. Kroz faks sam ajmo reć rekreativno stalno vježbao tako da nisam nikad bio debeo i imao sam kolko tolko izdefiniran gornji dio tjela, prsa najviše jer sam bench radio najviše. U biti mislim da po slikama spadam pod ektormorfa. Jako teško dobijam na težini od kad znam za sebe.

    Da sam ovaj post pisao pred npr. 7 godina, tražio bih pomoć na dobivajnju na kilaži tj. masi jer sam bio baš mršav.
    Sad kroz godine sam i dalje ajmo reć mršav, ali sam dobio dobre masne naslage u predjelu trbuha zbog nepravilne i neredovite prehrane najviše kroz razdoblje faksa, pa ču tražiti pomoć najviše na definiciji i na skidanju tih masnih naslaga i dobivanja tih famoznih pločica u predjelu trbuha kao i ono što me najviše smeta, a to su premršave ruke.

    Trening sam nakon čitanja portala i foruma podijelio u 3 djela. Treniram 3 ili 4 puta tjedno.
    Treniram kod kuće, imam multifunkcijsku spravu na sajle na kojoj radim noge, prsa, triceps, (šipku za leđa sam izgubio pa to ne mogu), imam bench klupicu, klupicu za trbušnjake i dva jednoručna utega te utege koje kombiniram ukupne težine 55kg, trebao bih nabaviti bare još dva utega po 10 kg. Vježbam po 3 ili 4 serije po 10 ponavljanja, s time da težine povećavam piramidalno svaku seriju.

    PONEDJELJAK: prsa/triceps
    SRIJEDA: leđa/biceps
    PETAK: noge/ramena

    Svaki savjet glede treninga te eventualno popisa vježbi je dobrodošao.


    E sad što se tiče prehrane tu ima svega i svačega. Recimo da to izgleda ovako otprilike

    6:10 Mjerice wheya+zobene
    8:30 3 Jaja, zeleni čaj, šaka badema, ili nekad posni sir.
    11:00 Banana, sendvič s pilećim prsima.
    13:30 Ručak (s obzirom da radim u restoranu tu ima svega, od piletine, svinjetine, teletine, variva, krumpira, riže, tjetenine... uglavnom od jela koje taj dan imamo na meniju uvijek se nađe nešto)
    18:00 dane nakon treninga mjerica wheya s cretinom+dekstroza. U dane bez treninga je večera malo prije.
    19:30 večera (tu opet bude svega, najčešće što supruga pripremi, ali zna se svesti na frižider. Posni sir npr, opet jogurt, tost, kuhana jaja)
    22:30 Nekad pojedem malo posnog da simuliram kazein pošto se nema novaca za njega, ili se popije opet whey ali to najčešće u dane kad nemam trening jer ga onda pijem iza treninga. Ali zna se desiti da ni ne pojedem ništa te odem spavat u 23:00 cca.


    Dakle moje pitanje glasi, kako najlakše izgubiti masne naslage u predjelu trbuha te općenito dobiti na definiciji? I još jedno pitanje vezano za vodu? Dajte mi recite da li je stvarno potrebno popit do 3L vode dnevno i ako da, zbog čega? Trenutno nisam ni blizu te količine. U ljeti je druga priča...

    Hvala svima unaprijed na prijedlozima i savjetima.
    Last edited by mblesc26; 28-01-14, 21:38.

  • #2
    Re: Moj početak

    Ni jedan reply?? Ajde di ste svi?

    Comment


    • #3
      Re: Moj početak

      loše držanje imaš. trebao bi se potruditi to ispraviti, za početak.

      mislim da ti je bolje odradit neku masu prvo, da dobiješ mišića, pa onda na definiciju ić.
      ne možeš skinuti masne naslage samo sa jednog dijela tijela.

      vode treba puno piti, pogotovo ako unosiš puno proteina kroz prehranu, za normalan rad organizma, ali i općenito cijelog tijela. (a i ako piješ kreatin)

      valjalo bi da izračunaš bmr i tdee (guglaj), pa si onda odredi koliko kalorija ćeš unositi (ovisno o cilju), to rasporedi po makronutrijentima (proteini, ugljikohidrati, masti).

      trening mi je sumnjiv malo, ne vjerujem tim multifunkcionalnim spravama, al ako se zna, može se i s tom opremom dobro odradit trening (pošto imaš i neke šipke..)

      čitaj forum, pitaj ako zapne, valjda će netko i odgovorit.
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #4
        Re: mblesc26 - Moj početak

        Ti prijatelju pripadaš "skinny fat" kategoriji, kao i ja, tanke ruke a stomak i salo je tu. Pogledaj na internetu slobodno malo o tome, da ne bude da bacam šuplju.

        Isprati ovaj sajt takođe, dosta dosta korisnih savjeta za skinny fat osobe..

        http://skinnyfattransformation.com/l...hout-starving/

        I ja sam trenutno izgledom sličan kao, i krenuo sam sa skidanjem trbuha evo već mjesec dana i vidi se neki fin napredak već, ništa posebno naravno ali vidi se.

        Vode pij što više možeš, i ja pijem 3-4litra dnevno, vode nikad dosta, i gledja što više povrća..

        Comment


        • #5
          Re: mblesc26 - Moj početak

          Hvala vam dečki na odgovorima. Barem dva ali mi znače puno.

          Loše držanje veliš? Od kad znam za sebe imam takvo držanje, radim u ugostiteljstvu i na nogama sam praktički 9-10 sati dnevno. Kako to ispraviti?

          Znači bolje prvo na masu? Jer pretpostavljam da idem na definiciju da bi onda to izgledalo još gore nego sada izgleda jel tako? A koliko bi otprilike morao biti na masi prije nego odem na definiciju?
          Što se tiče vode pokušavam piti 3 litre vode dnevno ali baš i neide sad s obzirom na godišnje doba, pretpostavljam da če u ljeti to ići bez problema. Na tome svakak moram poraditi.

          Budem izguglao malo to, a onda kad izračunam kak ču znati kolko kalorija moram unositi dnevno prvo za masu, a kasnije za definiciju?

          Što se tiče sprava, kombiniram slobodne utege i ovu spravu na sajlama, nije da samo na njoj radim, čak više vježbi radim sa slobodnim utezima jer sam konačno pohvatao neke osnovne vježbe na kojima baziram trening kao što su mrtvo dizanje, squat, bench press.

          A još da pitam što se tiče aerobnog treninga? Jel mi treba to ili ne?

          Comment


          • #6
            Re: Moj početak

            Originally posted by domagoj View Post
            loše držanje imaš. trebao bi se potruditi to ispraviti, za početak.

            mislim da ti je bolje odradit neku masu prvo, da dobiješ mišića, pa onda na definiciju ić.
            ne možeš skinuti masne naslage samo sa jednog dijela tijela.

            vode treba puno piti, pogotovo ako unosiš puno proteina kroz prehranu, za normalan rad organizma, ali i općenito cijelog tijela. (a i ako piješ kreatin)

            valjalo bi da izračunaš bmr i tdee (guglaj), pa si onda odredi koliko kalorija ćeš unositi (ovisno o cilju), to rasporedi po makronutrijentima (proteini, ugljikohidrati, masti).

            trening mi je sumnjiv malo, ne vjerujem tim multifunkcionalnim spravama, al ako se zna, može se i s tom opremom dobro odradit trening (pošto imaš i neke šipke..)

            čitaj forum, pitaj ako zapne, valjda će netko i odgovorit.
            Evo izračunao sam- BMR: 1767
            TDEE: 2430

            I šta sad to znači ako idem prvo na masu?

            Comment


            • #7
              Re: mblesc26 - Moj početak

              Da odes sad na definiciju nista nece izgledat lose, ali naravno to sve ovisi o prehrani s ciljem da sacuvas ovo misicne mase sto imas sa minimalnim gubitkom, ako odradis defku onako posteno, ces otprilike ovako nekako izgledat:

              Znaci, trening bi trebao biti bar 4-5 puta tjedno u teretani, kardio eventualno 1-2 puta tjedno,i naravno deficit u prehrani...
              Wenn schon, denn schon!

              Comment


              • #8
                Re: mblesc26 - Moj početak

                Originally posted by knightrider View Post
                Da odes sad na definiciju nista nece izgledat lose, ali naravno to sve ovisi o prehrani s ciljem da sacuvas ovo misicne mase sto imas sa minimalnim gubitkom, ako odradis defku onako posteno, ces otprilike ovako nekako izgledat:

                Znaci, trening bi trebao biti bar 4-5 puta tjedno u teretani, kardio eventualno 1-2 puta tjedno,i naravno deficit u prehrani...
                U pa to ne izgleda ni tak loše. Dapače, izgleda dobro! Ne bih se bunio jednog dana. 4-5 tjedno trening?? Znači da je ovih 3 premalo što radim sada. Znači PON-UTO-SRIJEDA PAUZA- ČET-PET- SUBOTA PAUZA- NEDJELJA. Takva podjela je ok ili nekako drugačije sastavim? Kardio bi se trebao sastojati od...? Imam doma orbitrek. Jel to dovoljno ili treba ubaciti još nešto?

                A što se tiče prehrane, kako da održim tu mišićnu masu s minimalnim gubitkom? Kako bi ta prehrana onda trebala izgledati otprilike?

                Comment


                • #9
                  Re: mblesc26 - Moj početak

                  Sve ti pise na forumu,malčice čitaj ,vise obroka dnevno,smanjiti UH,ne konzumirati ih poslije 15h,napraviti kalorijski deficit max do 500kcal,krenes sa 300 prati rezultate(slikaj se,vaga) pa rezi pomalo,aerobni trening.Iako bi ja na tvom mjestu isao na masu jos nekih 5-10kg pa onda defka,ali ukusi su razliciti .

                  Evo koji link:

                  http://www.building-body.com/forum/f...e-(definicija)

                  http://www.building-body.com/kalorij...efinicija.html
                  Last edited by GodOfWar; 30-01-14, 21:57.

                  Comment


                  • #10
                    Re: mblesc26 - Moj početak

                    Originally posted by GodOfWar View Post
                    Sve ti pise na forumu,malčice čitaj ,vise obroka dnevno,smanjiti UH,ne konzumirati ih poslije 15h,napraviti kalorijski deficit max do 500kcal,krenes sa 300 prati rezultate(slikaj se,vaga) pa rezi pomalo,aerobni trening.Iako bi ja na tvom mjestu isao na masu jos nekih 5-10kg pa onda defka,ali ukusi su razliciti .

                    Evo koji link:

                    http://www.building-body.com/forum/f...e-(definicija)

                    http://www.building-body.com/kalorij...efinicija.html

                    hvala ti.......

                    Comment

                    Working...
                    X